Results for Aalborg Cup 2021
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haraldslund svømmehal |
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer Årg. 2008-2021 - Direkte finale |
|
|
Sponsor |
Top Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
306 |
2:58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
296 |
3:00.27 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
276 |
3:04.52 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albert Brandt-Petersen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.84 |
217 |
3:19.71 |
+21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aksel Bragh-Kloppenborg |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.80 |
193 |
3:27.66 |
+29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.80 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
flere flyspark v start |
|
|
|
|
- |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.61 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
ej adskilte hænder i mål |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 12:39:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Direkte finale |
|
|
Sponsor |
Top Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.67 |
489 |
2:32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
474 |
2:34.10 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
440 |
2:37.95 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
428 |
2:39.42 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Balslev |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
+0.70 |
411 |
2:41.55 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
395 |
2:43.73 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.71 |
350 |
2:50.48 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Rubæk |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.66 |
311 |
2:57.33 |
+24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.82 |
309 |
2:57.64 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.74 |
287 |
3:02.02 |
+29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
276 |
3:04.39 |
+31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lucas Skjødt Broe |
2007 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.71 |
263 |
3:07.47 |
+35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 12:39:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer Årg. 1900-2005 - Direkte finale |
|
|
Sponsor |
Top Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
569 |
2:24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
545 |
2:27.02 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.63 |
517 |
2:29.71 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.79 |
495 |
2:31.86 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Vernersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
+0.69 |
487 |
2:32.64 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
479 |
2:33.52 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Hovmark |
2001 |
Thisted Svømmeklub |
+0.63 |
444 |
2:37.46 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kris Jensen |
2004 |
Aars Svømmeklub |
+0.70 |
440 |
2:37.95 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Hjerrild-Jensen |
2003 |
Svømmeklubben Nord |
+0.73 |
438 |
2:38.21 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.71 |
392 |
2:44.13 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Mikkelsen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
279 |
3:03.84 |
+38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 12:39:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 12:39.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|