Resultat för Aalborg Cup 2021
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haraldslund svømmehal |
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer 2006 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
646 |
29.61 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
|
643 |
29.65 |
+0.04 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
605 |
30.26 |
+0.65 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
591 |
30.50 |
+0.89 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
538 |
31.46 |
+1.85 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
514 |
31.94 |
+2.33 |
|
- |
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Bach Andersen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
467 |
32.99 |
+3.38 |
|
QC |
|
|
|
|
|
8 |
|
Katrine Bager |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
450 |
33.39 |
+3.78 |
|
QC |
|
|
|
|
|
9 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
436 |
33.75 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Brøndum |
2006 |
Swim Team Neptun |
|
371 |
35.60 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Therese T. Kallestrup |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
366 |
35.77 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nellie Vad Bisgaard |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
+0.11 |
362 |
35.89 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
-0.13 |
331 |
36.99 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julie Kvolbæk Hedegaard |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
|
320 |
37.39 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karoline Nielsen |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
|
301 |
38.19 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maria Sprenger |
2005 |
Odsherred Svømmeklub |
|
243 |
40.99 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 20:28:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
517 |
31.88 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
493 |
32.39 |
+0.51 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.51 |
458 |
33.19 |
+1.31 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Guldmann Møller |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
428 |
33.95 |
+2.07 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
405 |
34.59 |
+2.71 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
396 |
34.84 |
+2.96 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
393 |
34.93 |
+3.05 |
|
QB |
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
385 |
35.17 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
382 |
35.28 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
374 |
35.51 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lise Ingeborg Christiansen |
2007 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
371 |
35.60 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
366 |
35.78 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
364 |
35.84 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
364 |
35.85 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alma Munk Haugaard |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
-0.09 |
356 |
36.10 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
352 |
36.25 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
350 |
36.32 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
347 |
36.41 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.36 |
332 |
36.96 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.34 |
328 |
37.10 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofia Dalsgaard Hansen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
320 |
37.41 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
318 |
37.49 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
307 |
37.91 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
|
306 |
37.98 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Brogaard Krogh |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
295 |
38.43 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
281 |
39.04 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
274 |
39.41 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
263 |
39.91 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
247 |
40.76 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Freja Abildgaard Mikkelsen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
216 |
42.66 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
203 |
43.49 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Marie Pagh Jensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
194 |
44.17 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Tilde Ask Hansen |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
188 |
44.63 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Caroline lund Madsen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
153 |
47.78 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
147 |
48.50 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mathilde Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.58 |
130 |
50.51 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
126 |
51.03 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Loft Andersen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ea Juhl Thallaug |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 20:28:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2009-2021 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
372 |
35.59 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
342 |
36.60 |
+1.01 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
-0.45 |
320 |
37.39 |
+1.80 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
314 |
37.64 |
+2.05 |
|
QA |
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
290 |
38.67 |
+3.08 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
272 |
39.48 |
+3.89 |
|
QA |
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
269 |
39.61 |
+4.02 |
|
QA |
|
|
|
|
|
8 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
267 |
39.71 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefine Lykkegaard Rasmu |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
263 |
39.91 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
248 |
40.74 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
-0.10 |
227 |
41.91 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Høiberg Jensen |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
215 |
42.69 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
206 |
43.31 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
187 |
44.73 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liva Mørk Manstrup |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
177 |
45.51 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
162 |
46.94 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Bertelsen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
162 |
46.96 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
150 |
48.18 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Filippa Læborg |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
-0.83 |
139 |
49.36 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
133 |
50.12 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
129 |
50.61 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Stella Niss Varga |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
123 |
51.43 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
115 |
52.55 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linn Van Zanden |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.14 |
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 20:28:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 08:30.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|