Results for Aalborg Cup 2021
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag formiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haraldslund svømmehal |
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer Årg. 2008-2021 - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Kymi Rens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.68 |
385 |
1:07.74 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.94 |
336 |
1:10.85 |
+3.11 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
325 |
1:11.66 |
+3.92 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.86 |
316 |
1:12.34 |
+4.60 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
315 |
1:12.42 |
+4.68 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Bindslev |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
314 |
1:12.47 |
+4.73 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
287 |
1:14.66 |
+6.92 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ditlev Sørensen |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
+0.70 |
279 |
1:15.37 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.81 |
276 |
1:15.65 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
269 |
1:16.26 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Edvin Smajic |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
269 |
1:16.31 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
258 |
1:17.36 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
249 |
1:18.27 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.82 |
246 |
1:18.60 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.71 |
228 |
1:20.65 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.46 |
215 |
1:22.23 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.74 |
199 |
1:24.30 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
+0.49 |
196 |
1:24.76 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Carl Bille |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
189 |
1:25.85 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.78 |
188 |
1:25.95 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
187 |
1:26.11 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.59 |
171 |
1:28.73 |
+20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.84 |
171 |
1:28.76 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.38 |
170 |
1:28.86 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.62 |
164 |
1:30.01 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.88 |
161 |
1:30.48 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.81 |
148 |
1:32.97 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
142 |
1:34.36 |
+26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
131 |
1:36.83 |
+29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.95 |
122 |
1:39.25 |
+31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
117 |
1:40.66 |
+32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
110 |
1:42.75 |
+35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
108 |
1:43.38 |
+35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.83 |
107 |
1:43.53 |
+35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
103 |
1:44.80 |
+37.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
92 |
1:48.80 |
+41.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.82 |
79 |
1:54.64 |
+46.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Crawl v 5 m |
|
|
|
|
- |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
2 flyben efter 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Svømning på mave |
|
|
|
|
- |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.88 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Asynkrone ben v br |
|
|
|
|
- |
|
Anton Shishkin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 11:23:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer Årg. 2006-2007 - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Kymi Rens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
435 |
1:05.00 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.69 |
433 |
1:05.10 |
+0.10 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
405 |
1:06.58 |
+1.58 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
397 |
1:07.04 |
+2.04 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Haaning |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.63 |
394 |
1:07.18 |
+2.18 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.68 |
386 |
1:07.64 |
+2.64 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.56 |
384 |
1:07.76 |
+2.76 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.54 |
363 |
1:09.02 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
359 |
1:09.32 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.71 |
339 |
1:10.62 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.80 |
338 |
1:10.71 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
335 |
1:10.95 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noah Jonasen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.61 |
326 |
1:11.58 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.69 |
320 |
1:12.01 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
311 |
1:12.69 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christian Guldbrandt |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
302 |
1:13.38 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.60 |
301 |
1:13.46 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.72 |
297 |
1:13.86 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederik Klinkby |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
287 |
1:14.63 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lucas Skjødt Broe |
2007 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.66 |
286 |
1:14.79 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alfred Shalmi |
2006 |
Stidsholt |
+0.78 |
285 |
1:14.86 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sebastian Holt Poulsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
278 |
1:15.50 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
276 |
1:15.65 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.59 |
274 |
1:15.80 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.75 |
274 |
1:15.85 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
225 |
1:21.00 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.85 |
145 |
1:33.69 |
+28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Per Odrich |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
+0.53 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Svømning på mave |
|
|
|
|
- |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
+0.73 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Svømmer rygliggen |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 11:23:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer Årg. 1900-2005 - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Kymi Rens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
619 |
57.81 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
614 |
57.98 |
+0.17 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.49 |
612 |
58.04 |
+0.23 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
561 |
59.73 |
+1.92 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.64 |
499 |
1:02.12 |
+4.31 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
463 |
1:03.70 |
+5.89 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kris Jensen |
2004 |
Aars Svømmeklub |
+0.72 |
462 |
1:03.72 |
+5.91 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Aagaard Andersen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
453 |
1:04.13 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.56 |
444 |
1:04.55 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.71 |
422 |
1:05.70 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Jensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.82 |
421 |
1:05.72 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joost Rijkhoff |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
418 |
1:05.90 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marcus Albæk |
2004 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.48 |
397 |
1:07.01 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.85 |
396 |
1:07.06 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Dion Drejer Delaney |
2003 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.65 |
394 |
1:07.21 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
383 |
1:07.85 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathias Knudsen |
2003 |
Hobro Svømmeklub |
+0.77 |
378 |
1:08.10 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lukas Aarup-Kristensen |
2004 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.71 |
377 |
1:08.16 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.76 |
375 |
1:08.29 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikkel Pedersen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
366 |
1:08.84 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
363 |
1:09.04 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.78 |
315 |
1:12.39 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
Swim Team Neptun |
+0.73 |
313 |
1:12.58 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Magnus Lenoire Nielsen |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
281 |
1:15.20 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.77 |
242 |
1:18.98 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jens Mejdahl |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.53 |
234 |
1:19.92 |
+22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Kloster |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 11:23:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 12:59.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|