2022-08-15   21:15:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2021, Stockholm (Eriksdalsbadet)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UGP 3, 2021 - Simklubben Neptun
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör:
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 17 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Bäckström 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.81 1:19.69
Entry time: 1:25.64 (-5.95)
50m: 37.15
100m: 1:19.69
(42.54)
2 Fiona Karlsson 2004 Ösmo Simsällskap +0.82 1:23.11 +3.42
Entry time: 1:25.36 (-2.25)
50m: 38.37
100m: 1:23.11
(44.74)
3 Li Elveskog 2004 Simklubben Neptun 1:23.85 +4.16
Entry time: 1:22.40 (+1.45)
50m: 39.44
100m: 1:23.85
(44.41)
4 Natalia Ljung 2004 Stockholmspolisens IF SF 1:32.15 +12.46
50m: 42.99
100m: 1:32.15
(49.16)
5 Frida Wilmo Johansson 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.86 1:37.54 +17.85
Entry time: 1:41.71 (-4.17)
50m: 45.30
100m: 1:37.54
(52.24)
Grenen officiell:  2021-10-16 10:03:03
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 16 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening +0.56 1:20.58
Entry time: 1:20.68 (-0.10)
50m: 38.06
100m: 1:20.58
(42.52)
2 Maja Lindberg 2005 Simklubben Neptun 1:25.64 +5.06
Entry time: 1:29.27 (-3.63)
50m: 39.48
100m: 1:25.64
(46.16)
3 Cecilia Krans 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 1:28.73 +8.15
Entry time: 1:35.35 (-6.62)
50m: 41.75
100m: 1:28.73
(46.98)
4 Felicia Rydsheim 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.71 1:28.79 +8.21
Entry time: 1:27.95 (+0.84)
50m: 41.92
100m: 1:28.79
(46.87)
5 Saga Lööf 2005 Simklubben Neptun +0.77 1:29.51 +8.93
Entry time: 1:26.74 (+2.77)
50m: 41.78
100m: 1:29.51
(47.73)
6 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening +0.87 1:37.67 +17.09
Entry time: 1:37.28 (+0.39)
50m: 46.13
100m: 1:37.67
(51.54)
7 Ebba Bjerstedt 2005 Simklubben Neptun +0.81 1:44.70 +24.12
50m: 48.47
100m: 1:44.70
(56.23)
- Moa Karlsson 2005 Hellas Simklubb DNS
- Sonia Asmani 2005 Simklubben Neptun DNS
Grenen officiell:  2021-10-16 10:03:03
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 15 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Malva Eriksson 2006 Simklubben Neptun +0.66 1:14.54
Entry time: 1:14.66 (-0.12)
50m: 35.14
100m: 1:14.54
(39.40)
2 Alice Stenbeck 2006 Simklubben Neptun 1:16.03 +1.49
Entry time: 1:15.10 (+0.93)
50m: 35.60
100m: 1:16.03
(40.43)
3 Linnea Farrar 2006 Simklubben Neptun +0.68 1:20.62 +6.08
Entry time: 1:20.89 (-0.27)
50m: 37.90
100m: 1:20.62
(42.72)
4 Ellinor Eldh 2006 Södertörns Simsällskap +0.70 1:20.74 +6.20
Entry time: 1:23.19 (-2.45)
50m: 38.18
100m: 1:20.74
(42.56)
5 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap +0.59 1:21.32 +6.78
Entry time: 1:18.15 (+3.17)
50m: 38.02
100m: 1:21.32
(43.30)
6 Engla Blanco 2006 Simklubben Neptun +0.76 1:25.63 +11.09
Entry time: 1:23.83 (+1.80)
50m: 39.55
100m: 1:25.63
(46.08)
7 Ebba Mattisson 2006 Södertörns Simsällskap +0.87 1:27.42 +12.88
Entry time: 1:25.76 (+1.66)
50m: 41.15
100m: 1:27.42
(46.27)
8 Chléa Henneville-Wedholm 2006 Södertörns Simsällskap +0.74 1:30.52 +15.98
Entry time: 1:32.24 (-1.72)
50m: 41.17
100m: 1:30.52
(49.35)
9 Agnes Öhman 2006 Ösmo Simsällskap +0.76 1:33.22 +18.68
Entry time: 1:26.26 (+6.96)
50m: 42.95
100m: 1:33.22
(50.27)
10 Alva Ek 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.66 1:34.20 +19.66
Entry time: 1:35.94 (-1.74)
50m: 43.88
100m: 1:34.20
(50.32)
11 Stella  Egmar 2006 Spårvägen Simförening +0.76 1:36.08 +21.54
Entry time: 1:38.09 (-2.01)
50m: 45.21
100m: 1:36.08
(50.87)
12 Tilde Jonasson 2006 Hellas Simklubb +0.82 1:44.18 +29.64
Entry time: 1:50.91 (-6.73)
50m: 47.63
100m: 1:44.18
(56.55)
- Alexandra Lemmel 2006 Tyresö Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-10-16 10:03:03
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 14 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mimmi Nordström Renlund 2007 Södertörns Simsällskap +0.66 1:23.43
Entry time: 1:20.85 (+2.58)
50m: 37.57
100m: 1:23.43
(45.86)
2 Julia Lundgren 2007 Simklubben Neptun 1:24.49 +1.06
Entry time: 1:32.61 (-8.12)
50m: 39.65
100m: 1:24.49
(44.84)
3 Olivia Strömberg 2007 Simklubben Neptun +0.70 1:25.47 +2.04
Entry time: 1:27.51 (-2.04)
50m: 39.79
100m: 1:25.47
(45.68)
4 Sandra Ignatjovic 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.68 1:25.89 +2.46
Entry time: 1:29.66 (-3.77)
50m: 40.40
100m: 1:25.89
(45.49)
5 Adriana Hamzehnejad 2007 Södertörns Simsällskap 1:27.34 +3.91
Entry time: 1:26.24 (+1.10)
50m: 40.23
100m: 1:27.34
(47.11)
6 Nora Hodneland 2007 Södertörns Simsällskap +0.84 1:29.08 +5.65
Entry time: 1:28.93 (+0.15)
50m: 42.07
100m: 1:29.08
(47.01)
7 Stella Forsell 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.77 1:30.04 +6.61
Entry time: 1:37.54 (-7.50)
50m: 40.81
100m: 1:30.04
(49.23)
8 Lova Hjort 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 1:31.31 +7.88
Entry time: 1:37.71 (-6.40)
50m: 43.11
100m: 1:31.31
(48.20)
9 Vivyan Wallqvist 2007 Simklubben Neptun +0.77 1:32.47 +9.04
Entry time: 1:32.60 (-0.13)
50m: 44.18
100m: 1:32.47
(48.29)
10 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 1:34.36 +10.93
Entry time: 1:30.36 (+4.00)
50m: 43.52
100m: 1:34.36
(50.84)
11 Julia Overödder 2007 Simklubben Neptun +0.82 1:35.52 +12.09
50m: 43.75
100m: 1:35.52
(51.77)
12 Fidelie Börnesson 2007 Tyresö Simsällskap +0.69 1:35.87 +12.44
Entry time: 1:34.72 (+1.15)
50m: 44.35
100m: 1:35.87
(51.52)
13 Agnes Thunberg 2007 Spårvägen Simförening +0.78 1:37.11 +13.68
Entry time: 1:30.89 (+6.22)
50m: 45.78
100m: 1:37.11
(51.33)
14 Judit Skäringer 2007 Tyresö Simsällskap +0.84 1:37.22 +13.79
Entry time: 1:42.09 (-4.87)
50m: 45.68
100m: 1:37.22
(51.54)
15 Louise Axland 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:39.27 +15.84
Entry time: 1:45.30 (-6.03)
50m: 46.31
100m: 1:39.27
(52.96)
16 Felicia Kihlberg 2007 Hellas Simklubb +0.78 1:44.57 +21.14
50m: 49.81
100m: 1:44.57
(54.76)
17 Karina Kurbanova 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.81 1:44.64 +21.21
Entry time: 1:42.51 (+2.13)
50m: 47.18
100m: 1:44.64
(57.46)
18 Jaroslava Agnija Lapchine 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:52.00 +28.57
50m: 51.19
100m: 1:52.00
(1:00.81)
Grenen officiell:  2021-10-16 10:03:03
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 13 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 1:17.62
Entry time: 1:20.60 (-2.98)
50m: 36.20
100m: 1:17.62
(41.42)
2 Emma Johanson 2008 Södertörns Simsällskap +0.51 1:18.38 +0.76
Entry time: 1:19.04 (-0.66)
50m: 37.03
100m: 1:18.38
(41.35)
3 Hilma Stenbeck 2008 Simklubben Neptun +0.68 1:21.49 +3.87
Entry time: 1:22.39 (-0.90)
50m: 38.22
100m: 1:21.49
(43.27)
4 Lina Thunvall 2008 Ösmo Simsällskap +0.85 1:23.26 +5.64
Entry time: 1:23.44 (-0.18)
50m: 38.85
100m: 1:23.26
(44.41)
5 Molly Brodd 2008 Simklubben Neptun +0.68 1:23.93 +6.31
Entry time: 1:26.52 (-2.59)
50m: 39.15
100m: 1:23.93
(44.78)
6 Audrey Glavas 2008 Ösmo Simsällskap +0.79 1:27.16 +9.54
Entry time: 1:26.14 (+1.02)
50m: 40.14
100m: 1:27.16
(47.02)
7 Alva Lindberg 2008 Ösmo Simsällskap +0.68 1:29.20 +11.58
Entry time: 1:28.29 (+0.91)
50m: 41.30
100m: 1:29.20
(47.90)
8 Isabel Behring 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 1:31.24 +13.62
Entry time: 1:29.43 (+1.81)
50m: 42.88
100m: 1:31.24
(48.36)
9 Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening +0.58 1:35.31 +17.69
Entry time: 1:32.90 (+2.41)
50m: 44.98
100m: 1:35.31
(50.33)
10 Signe Wååg 2008 Spårvägen Simförening +0.64 1:37.18 +19.56
Entry time: 1:38.32 (-1.14)
50m: 45.23
100m: 1:37.18
(51.95)
11 Elin Storell 2008 Södertörns Simsällskap 1:38.73 +21.11
Entry time: 1:38.03 (+0.70)
50m: 46.12
100m: 1:38.73
(52.61)
12 Märta Bengtsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.81 1:39.22 +21.60
50m: 46.98
100m: 1:39.22
(52.24)
13 Nancy Karlmark 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.48 1:40.93 +23.31
Entry time: 1:49.61 (-8.68)
50m: 48.47
100m: 1:40.93
(52.46)
14 Signe Sanneving 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 1:41.19 +23.57
Entry time: 1:51.98 (-10.79)
50m: 45.71
100m: 1:41.19
(55.48)
15 Jasmine Musaji 2008 Södertörns Simsällskap +0.72 1:41.74 +24.12
Entry time: 2:00.72 (-18.98)
50m: 49.61
100m: 1:41.74
(52.13)
16 Isabelle Moshref 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.64 1:42.34 +24.72
Entry time: 1:40.71 (+1.63)
50m: 47.37
100m: 1:42.34
(54.97)
17 Sara Holen 2008 Södertörns Simsällskap +0.70 1:43.87 +26.25
Entry time: 1:47.43 (-3.56)
50m: 48.14
100m: 1:43.87
(55.73)
18 Elin Krook Shik 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.91 1:46.41 +28.79
Entry time: 1:45.44 (+0.97)
50m: 49.79
100m: 1:46.41
(56.62)
19 Elsie Cooper 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 1:46.63 +29.01
50m: 50.83
100m: 1:46.63
(55.80)
20 Celeste Rickberg 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.86 1:47.23 +29.61
50m: 48.48
100m: 1:47.23
(58.75)
21 Elsa Sandahl 2008 Tyresö Simsällskap +0.95 1:47.85 +30.23
Entry time: 1:45.29 (+2.56)
50m: 51.20
100m: 1:47.85
(56.65)
22 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 1:49.23 +31.61
Entry time: 2:14.66 (-25.43)
50m: 50.16
100m: 1:49.23
(59.07)
23 Disa Hagstad Västberg 2008 Hellas Simklubb +0.64 1:52.06 +34.44
50m: 51.17
100m: 1:52.06
(1:00.89)
24 Eira Ljung 2008 Spårvägen Simförening +0.85 2:04.83 +47.21
Entry time: 2:24.35 (-19.52)
50m: 57.05
100m: 2:04.83
(1:07.78)
Grenen officiell:  2021-10-16 10:03:03
2021-10-16 10:03:05 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner