Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
UGP 3, 2021 - Simklubben Neptun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JSM/SM 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Bäckström |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.81 |
|
1:19.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.64 |
(-5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
+0.82 |
|
1:23.11 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.36 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:23.85 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.40 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Natalia Ljung |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:32.15 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Wilmo Johansson |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.86 |
|
1:37.54 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.71 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 10:03:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JSM/SM 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.56 |
|
1:20.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.68 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Lindberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:25.64 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.27 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilia Krans |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
|
1:28.73 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.35 |
(-6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felicia Rydsheim |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
|
1:28.79 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.95 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Lööf |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
|
1:29.51 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.74 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jennifer Geaney |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.87 |
|
1:37.67 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.28 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Bjerstedt |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.81 |
|
1:44.70 |
+24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Moa Karlsson |
2005 |
Hellas Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sonia Asmani |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 10:03:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JSM/SM 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
|
1:14.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.66 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Stenbeck |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:16.03 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.10 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Farrar |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
|
1:20.62 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.89 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.70 |
|
1:20.74 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.19 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.59 |
|
1:21.32 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.15 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Engla Blanco |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
|
1:25.63 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.83 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Mattisson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.87 |
|
1:27.42 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.76 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Chléa Henneville-Wedholm |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.74 |
|
1:30.52 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.24 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.76 |
|
1:33.22 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.26 |
(+6.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alva Ek |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.66 |
|
1:34.20 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.94 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stella Egmar |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
|
1:36.08 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.09 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tilde Jonasson |
2006 |
Hellas Simklubb |
+0.82 |
|
1:44.18 |
+29.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.91 |
(-6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexandra Lemmel |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 10:03:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JSM/SM 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.66 |
|
1:23.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.85 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Lundgren |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:24.49 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.61 |
(-8.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Strömberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
|
1:25.47 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.51 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sandra Ignatjovic |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.68 |
|
1:25.89 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.66 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adriana Hamzehnejad |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:27.34 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.24 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nora Hodneland |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.84 |
|
1:29.08 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.93 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stella Forsell |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.77 |
|
1:30.04 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.54 |
(-7.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
|
1:31.31 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.71 |
(-6.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vivyan Wallqvist |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
|
1:32.47 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.60 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.65 |
|
1:34.36 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.36 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julia Overödder |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.82 |
|
1:35.52 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Fidelie Börnesson |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
+0.69 |
|
1:35.87 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.72 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Thunberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
|
1:37.11 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.89 |
(+6.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Judit Skäringer |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
+0.84 |
|
1:37.22 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.09 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:39.27 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.30 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Felicia Kihlberg |
2007 |
Hellas Simklubb |
+0.78 |
|
1:44.57 |
+21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karina Kurbanova |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.81 |
|
1:44.64 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.51 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jaroslava Agnija Lapchine |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:52.00 |
+28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 10:03:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JSM/SM 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
|
1:17.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.60 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.51 |
|
1:18.38 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.04 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Stenbeck |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
|
1:21.49 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.39 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.85 |
|
1:23.26 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.44 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Molly Brodd |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
|
1:23.93 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.52 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.79 |
|
1:27.16 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.14 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.68 |
|
1:29.20 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.29 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabel Behring |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.79 |
|
1:31.24 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.43 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emelie Granhällen |
2008 |
Spårvägen Simförening |
+0.58 |
|
1:35.31 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.90 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Wååg |
2008 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
|
1:37.18 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.32 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elin Storell |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:38.73 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.03 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.81 |
|
1:39.22 |
+21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nancy Karlmark |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.48 |
|
1:40.93 |
+23.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.61 |
(-8.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Signe Sanneving |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
1:41.19 |
+23.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.98 |
(-10.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jasmine Musaji |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
|
1:41.74 |
+24.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.72 |
(-18.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabelle Moshref |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.64 |
|
1:42.34 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.71 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sara Holen |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.70 |
|
1:43.87 |
+26.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.43 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elin Krook Shik |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.91 |
|
1:46.41 |
+28.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.44 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elsie Cooper |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.68 |
|
1:46.63 |
+29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Celeste Rickberg |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.86 |
|
1:47.23 |
+29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elsa Sandahl |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
+0.95 |
|
1:47.85 |
+30.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.29 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amanda Toverud |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:49.23 |
+31.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.66 |
(-25.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Disa Hagstad Västberg |
2008 |
Hellas Simklubb |
+0.64 |
|
1:52.06 |
+34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eira Ljung |
2008 |
Spårvägen Simförening |
+0.85 |
|
2:04.83 |
+47.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.35 |
(-19.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 10:03:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-16 10:03:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|