2022-08-15   21:19:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2021, Stockholm (Eriksdalsbadet)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UGP 3, 2021 - Simklubben Neptun
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör:
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
Gren 7, 800m Frisim Herrar 17 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap 10:06.58
Entry time: 9:30.53 (+36.05)
50m: 29.79
100m: 1:03.68
(33.89)
150m: 1:39.57
(35.89)
200m: 2:16.58
(37.01)
250m: 2:53.82
(37.24)
300m: 3:32.02
(38.20)
350m: 4:10.25
(38.23)
400m: 4:48.47
(38.22)
450m: 5:27.35
(38.88)
500m: 6:06.56
(39.21)
550m: 6:46.32
(39.76)
600m: 7:26.23
(39.91)
650m: 8:05.89
(39.66)
700m: 8:46.78
(40.89)
750m: 9:26.86
(40.08)
800m: 10:06.58
(39.72)
Grenen officiell:  2021-10-16 11:44:05
Gren 7, 800m Frisim Herrar 16 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jakob Fridsell 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 10:16.98
50m: 31.07
100m: 1:08.55
(37.48)
150m: 1:47.93
(39.38)
200m: 2:26.90
(38.97)
250m: 3:05.99
(39.09)
300m: 3:44.42
(38.43)
350m: 4:23.74
(39.32)
400m: 5:03.75
(40.01)
450m: 5:43.11
(39.36)
500m: 6:23.95
(40.84)
550m: 7:03.73
(39.78)
600m: 7:42.94
(39.21)
650m: 8:22.36
(39.42)
700m: 9:01.75
(39.39)
750m: 9:41.09
(39.34)
800m: 10:16.98
(35.89)
2 Vidar Hagstad Västberg 2005 Hellas Simklubb +0.82 12:30.70 +2:13.72
50m: 36.79
100m: 1:19.84
(43.05)
150m: 2:03.84
(44.00)
200m: 2:50.29
(46.45)
250m: 3:36.82
(46.53)
300m: 4:25.18
(48.36)
350m: 5:14.30
(49.12)
400m: 6:03.27
(48.97)
450m: 6:52.39
(49.12)
500m: 7:41.89
(49.50)
550m: 8:31.21
(49.32)
600m: 9:21.25
(50.04)
650m: 10:09.79
(48.54)
700m: 10:57.85
(48.06)
750m: 11:45.14
(47.29)
800m: 12:30.70
(45.56)
Grenen officiell:  2021-10-16 11:44:05
Gren 7, 800m Frisim Herrar 15 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonatan Eriksson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 8:51.20
Entry time: 9:19.47 (-28.27)
50m: 29.13
100m: 1:01.25
(32.12)
150m: 1:34.27
(33.02)
200m: 2:08.07
(33.80)
250m: 2:41.45
(33.38)
300m: 3:15.35
(33.90)
350m: 3:49.21
(33.86)
400m: 4:23.17
(33.96)
450m: 4:57.52
(34.35)
500m: 5:31.10
(33.58)
550m: 6:05.28
(34.18)
600m: 6:39.11
(33.83)
650m: 7:13.12
(34.01)
700m: 7:46.96
(33.84)
750m: 8:20.38
(33.42)
800m: 8:51.20
(30.82)
2 Anton Jöngren 2006 Spårvägen Simförening +0.68 9:40.18 +48.98
Entry time: 9:53.41 (-13.23)
50m: 31.66
100m: 1:08.17
(36.51)
150m: 1:45.30
(37.13)
200m: 2:21.98
(36.68)
250m: 2:58.21
(36.23)
300m: 3:35.34
(37.13)
350m: 4:12.74
(37.40)
400m: 4:49.31
(36.57)
450m: 5:25.45
(36.14)
500m: 6:02.56
(37.11)
550m: 6:39.59
(37.03)
600m: 7:16.30
(36.71)
650m: 7:52.23
(35.93)
700m: 8:29.08
(36.85)
750m: 9:05.39
(36.31)
800m: 9:40.18
(34.79)
3 Axel Skott Storheden 2006 Simklubben Neptun +0.67 9:57.82 +1:06.62
Entry time: 9:58.52 (-0.70)
50m: 31.79
100m: 1:07.58
(35.79)
150m: 1:44.54
(36.96)
200m: 2:21.61
(37.07)
250m: 2:59.19
(37.58)
300m: 3:36.71
(37.52)
350m: 4:14.44
(37.73)
400m: 4:51.87
(37.43)
450m: 5:29.37
(37.50)
500m: 6:07.57
(38.20)
550m: 6:45.87
(38.30)
600m: 7:23.97
(38.10)
650m: 8:02.32
(38.35)
700m: 8:41.44
(39.12)
750m: 9:19.58
(38.14)
800m: 9:57.82
(38.24)
4 Niklas Nygren 2006 Södertörns Simsällskap +0.74 10:16.40 +1:25.20
Entry time: 10:22.38 (-5.98)
50m: 32.96
100m: 1:09.64
(36.68)
150m: 1:48.25
(38.61)
200m: 2:26.24
(37.99)
250m: 3:05.73
(39.49)
300m: 3:44.09
(38.36)
350m: 4:23.46
(39.37)
400m: 5:02.38
(38.92)
450m: 5:42.33
(39.95)
500m: 6:21.59
(39.26)
550m: 7:01.70
(40.11)
600m: 7:41.56
(39.86)
650m: 8:21.31
(39.75)
700m: 9:00.23
(38.92)
750m: 9:39.14
(38.91)
800m: 10:16.40
(37.26)
5 Nathanael Alexanderson 2006 Spårvägen Simförening +0.71 10:54.00 +2:02.80
Entry time: 11:43.19 (-49.19)
50m: 35.98
100m: 1:16.57
(40.59)
150m: 1:58.47
(41.90)
200m: 2:39.55
(41.08)
250m: 3:20.77
(41.22)
300m: 4:02.11
(41.34)
350m: 4:43.48
(41.37)
400m: 5:24.84
(41.36)
450m: 6:06.94
(42.10)
500m: 6:47.68
(40.74)
550m: 7:30.01
(42.33)
600m: 8:11.72
(41.71)
650m: 8:52.73
(41.01)
700m: 9:34.63
(41.90)
750m: 10:14.72
(40.09)
800m: 10:54.00
(39.28)
Grenen officiell:  2021-10-16 11:44:05
Gren 7, 800m Frisim Herrar 14 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alejandro Rei Bacas Fujiki 2007 Simklubben Neptun +0.48 10:30.51
Entry time: 11:01.78 (-31.27)
50m: 33.23
100m: 1:10.95
(37.72)
150m: 1:49.85
(38.90)
200m: 2:28.96
(39.11)
250m: 3:09.03
(40.07)
300m: 3:48.57
(39.54)
350m: 4:28.65
(40.08)
400m: 5:08.85
(40.20)
450m: 5:49.30
(40.45)
500m: 6:29.56
(40.26)
550m: 7:10.22
(40.66)
600m: 7:50.53
(40.31)
650m: 8:30.92
(40.39)
700m: 9:10.91
(39.99)
750m: 9:50.57
(39.66)
800m: 10:30.51
(39.94)
2 Otto Sahlée 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.67 10:38.58 +8.07
Entry time: 11:13.34 (-34.76)
50m: 33.94
100m: 1:12.59
(38.65)
150m: 1:52.26
(39.67)
200m: 2:32.20
(39.94)
250m: 3:12.67
(40.47)
300m: 3:53.66
(40.99)
350m: 4:33.83
(40.17)
400m: 5:15.27
(41.44)
450m: 5:56.33
(41.06)
500m: 6:37.06
(40.73)
550m: 7:17.73
(40.67)
600m: 7:58.54
(40.81)
650m: 8:38.52
(39.98)
700m: 9:19.50
(40.98)
750m: 9:59.61
(40.11)
800m: 10:38.58
(38.97)
3 Brian Eriksson 2007 Spårvägen Simförening +0.71 10:55.95 +25.44
50m: 36.58
100m: 1:17.93
(41.35)
150m: 1:59.41
(41.48)
200m: 2:40.80
(41.39)
250m: 3:22.41
(41.61)
300m: 4:04.81
(42.40)
350m: 4:47.36
(42.55)
400m: 5:30.82
(43.46)
450m: 6:13.71
(42.89)
500m: 6:56.13
(42.42)
550m: 7:37.80
(41.67)
600m: 8:19.74
(41.94)
650m: 9:01.27
(41.53)
700m: 9:41.23
(39.96)
750m: 10:21.56
(40.33)
800m: 10:55.95
(34.39)
Grenen officiell:  2021-10-16 11:44:05
Gren 7, 800m Frisim Herrar 13 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Lönnberg-Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.64 9:04.29
Entry time: 9:42.95 (-38.66)
50m: 29.80
100m: 1:02.35
(32.55)
150m: 1:35.78
(33.43)
200m: 2:10.12
(34.34)
250m: 2:44.35
(34.23)
300m: 3:19.41
(35.06)
350m: 3:54.13
(34.72)
400m: 4:28.96
(34.83)
450m: 5:03.67
(34.71)
500m: 5:38.28
(34.61)
550m: 6:13.30
(35.02)
600m: 6:47.83
(34.53)
650m: 7:22.51
(34.68)
700m: 7:57.34
(34.83)
750m: 8:31.89
(34.55)
800m: 9:04.29
(32.40)
2 Gustav Stridh 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.52 10:58.01 +1:53.72
50m: 34.73
100m: 1:14.63
(39.90)
150m: 1:54.55
(39.92)
200m: 2:35.46
(40.91)
250m: 3:16.41
(40.95)
300m: 3:57.86
(41.45)
350m: 4:39.80
(41.94)
400m: 5:21.21
(41.41)
450m: 6:03.33
(42.12)
500m: 6:45.24
(41.91)
550m: 7:27.35
(42.11)
600m: 8:09.48
(42.13)
650m: 8:51.81
(42.33)
700m: 9:34.30
(42.49)
750m: 10:16.94
(42.64)
800m: 10:58.01
(41.07)
3 Lucas Tang 2008 Solna Sundbyberg SS 04 11:13.92 +2:09.63
50m: 37.08
100m: 1:17.78
(40.70)
150m: 1:59.33
(41.55)
200m: 2:41.43
(42.10)
250m: 3:24.03
(42.60)
300m: 4:06.53
(42.50)
350m: 4:49.07
(42.54)
400m: 5:32.23
(43.16)
450m: 6:15.67
(43.44)
500m: 6:58.58
(42.91)
550m: 7:41.86
(43.28)
600m: 8:25.25
(43.39)
650m: 9:08.23
(42.98)
700m: 9:50.84
(42.61)
750m: 10:33.26
(42.42)
800m: 11:13.92
(40.66)
Grenen officiell:  2021-10-16 11:44:05
2021-10-16 11:44:23 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner