Results for Regionsmesterskaber Syddanmark
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Afsnit 1
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Svømmeklubben Sønderborg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 1, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rsk Piger 1 | 2008 | Ringe Svømme Klub | 2:10.48 | ||||||
Emilie Hemmeløff | 2008 | 32.42 | 32.42 | |||||||
Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | 37.69 | 1:10.11 | |||||||
Matilde A. B. Buch | 2008 | 32.16 | 1:42.27 | |||||||
Sofie Bak | 2008 | 28.21 | 2:10.48 | |||||||
2 | Vejle Piger 1 | 2008 | Vejle Svømmeklub | 2:17.96 | ||||||
Alberte Andersen | 2008 | 34.80 | 34.80 | |||||||
Anne Stæhr | 2008 | 41.09 | 1:15.89 | |||||||
Isabel Qvist Jensen | 2009 | 33.06 | 1:48.95 | |||||||
Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 29.01 | 2:17.96 | |||||||
3 | Fredericia 1 | 2008 | Fredericia Svømmeklub | 2:18.65 | ||||||
Mathilde Søe | 2008 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Clara Bendtsen | 2008 | 39.70 | 1:12.43 | |||||||
Johanne Riber | 2008 | 34.55 | 1:46.98 | |||||||
Esther Korsholm | 2008 | 31.67 | 2:18.65 | |||||||
4 | Esk Årgang Piger 1 | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 2:25.21 | ||||||
Lea Timmermand | 2008 | 39.33 | 39.33 | |||||||
Rosa Ella Kjems | 2008 | 38.28 | 1:17.61 | |||||||
Mathilde Sofie Karmar | 2008 | 35.62 | 1:53.23 | |||||||
Olivia Macartney | 2008 | 31.98 | 2:25.21 | |||||||
5 | Esk Årgang Piger 2 | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 2:28.42 | ||||||
Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 1:20.42 | 1:20.42 | |||||||
Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 36.03 | 1:56.45 | |||||||
Johanne Falkenby Skytte | 2008 | 31.97 | 2:28.42 | |||||||
Ida Riddersholm | 2009 | 2:28.42 | ||||||||
6 | Power Puff Pigerne | 0 | Kolding SK | 2:34.83 | ||||||
Elena Mendoza | 2009 | 41.46 | 41.46 | |||||||
Vera Nantsen | 2008 | 46.62 | 1:28.08 | |||||||
Signe Christensen | 2008 | 33.09 | 2:01.17 | |||||||
Alberte Raunskov | 2009 | 33.66 | 2:34.83 | |||||||
7 | Rsk Piger 2 | 2008 | Ringe Svømme Klub | 2:46.28 | ||||||
Ella Broby Henriksen | 2009 | 40.76 | 40.76 | |||||||
Sara Lund Larsen | 2008 | 44.42 | 1:25.18 | |||||||
Julie Dyrelund Rasmussen | 2010 | 44.21 | 2:09.39 | |||||||
Mille Lundgreen | 2010 | 36.89 | 2:46.28 | |||||||
8 | Fredericia 2 | 2008 | Fredericia Svømmeklub | 2:49.18 | ||||||
Gabriella L Thoustrup | 2008 | 42.68 | 42.68 | |||||||
Gabriele Garbacenka | 2009 | 43.24 | 1:25.92 | |||||||
Xenia Vissing Sig | 2009 | 44.08 | 2:10.00 | |||||||
Caroline Trolle Pedersen | 2009 | 39.18 | 2:49.18 | |||||||
9 | Sønderborg piger | 2009 | Svømmeklubben Sønderborg | 3:07.26 | ||||||
Johanna Bjerrum | 2010 | 48.22 | 48.22 | |||||||
Kajsa Spilling | 2010 | 51.63 | 1:39.85 | |||||||
Nikoline Frederikke Axelsen | 2010 | 46.64 | 2:26.49 | |||||||
Rishika Shankarganesh | 2009 | 40.77 | 3:07.26 | |||||||
10 | Rsk Piger 3 | 2008 | Ringe Svømme Klub | 3:15.25 | ||||||
Liv Løvbjerg Nakos | 2011 | 48.40 | 48.40 | |||||||
Ida Mertz Andersen | 2010 | 51.49 | 1:39.89 | |||||||
Mathilde Mertz Andersen | 2008 | 51.94 | 2:31.83 | |||||||
Mona Borg Kristensen | 2010 | 43.42 | 3:15.25 | |||||||
11 | De Vilde Kaniner | 0 | Kolding SK | 3:22.91 | ||||||
Maria Berg | 2010 | 56.80 | 56.80 | |||||||
Marie Licht | 2009 | 1:03.31 | 2:00.11 | |||||||
Wilma Stubager Knudsen | 2009 | 45.85 | 2:45.96 | |||||||
Fie Nørregaard | 2009 | 36.95 | 3:22.91 | |||||||
- | Vejle Piger 2 | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | ej sam ber. i bryst | |||||
Karla Nøhr Rixen | 2008 | 37.41 | 37.41 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 11:20 |