Results for DM kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Medley Damer - Indledende heat |
|
|
DJR |
2:10.24 |
|
|
|
Mia West |
1996 |
|
Toronto, Canada |
12-12-2021 |
|
|
|
|
DR |
2:07.08 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Kastrup, Danmark |
18-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
756 |
2:13.71 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.67 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
751 |
2:14.02 |
+0.31 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.41 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
734 |
2:15.07 |
+1.36 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.93 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
711 |
2:16.51 |
+2.80 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.26 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
704 |
2:16.94 |
+3.23 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.14 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
699 |
2:17.29 |
+3.58 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.92 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
694 |
2:17.62 |
+3.91 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.15 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
676 |
2:18.84 |
+5.13 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.13 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eline Vik |
2002 |
Bergens SC |
+0.72 |
668 |
2:19.36 |
+5.65 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.98 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie F. Jensen |
1998 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
644 |
2:21.09 |
+7.38 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.96 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
639 |
2:21.44 |
+7.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.88 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
628 |
2:22.27 |
+8.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.20 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
626 |
2:22.43 |
+8.72 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.05 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amalie Nielsen |
2003 |
GTI - Ishøj |
+0.70 |
625 |
2:22.48 |
+8.77 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.37 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
612 |
2:23.46 |
+9.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.23 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonette Matland Lægreid |
2004 |
Bergensvømmerne |
+0.73 |
609 |
2:23.72 |
+10.01 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.14 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
597 |
2:24.71 |
+11.00 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.86 |
(+4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Zenia Aarestrup |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
594 |
2:24.91 |
+11.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.53 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
591 |
2:25.20 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.09 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.67 |
580 |
2:26.09 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.85 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofia Norre Bendt |
2003 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
574 |
2:26.61 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.17 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
568 |
2:27.07 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.92 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.61 |
562 |
2:27.63 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.17 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Silja Brage |
2005 |
A6 JGI-Swim |
+0.76 |
557 |
2:28.02 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.59 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.78 |
553 |
2:28.38 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.42 |
(+5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
549 |
2:28.82 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.23 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.85 |
545 |
2:29.16 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.14 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.90 |
544 |
2:29.21 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.82 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.73 |
537 |
2:29.91 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.82 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
-.-- |
523 |
2:31.19 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.15 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7,6 |
|
|
|
|
- |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 10:15:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 11:13.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|