Results for DM kortbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DJR |
48.02 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Aarhus, Danmark |
05-12-2020 |
|
|
|
|
DR |
47.37 |
|
|
|
Mathias Z. Rysgaard |
1998 |
|
Glasgow, GBR |
07-12-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
815 |
48.11 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 48.55 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.60 |
763 |
49.16 |
+1.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 49.27 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
+0.74 |
763 |
49.17 |
+1.06 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 49.74 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.72 |
756 |
49.31 |
+1.20 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 47.37 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
744 |
49.59 |
+1.48 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 49.77 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
743 |
49.60 |
+1.49 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 49.65 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
739 |
49.69 |
+1.58 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 49.63 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
734 |
49.81 |
+1.70 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 49.07 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
+0.74 |
733 |
49.84 |
+1.73 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 48.41 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
730 |
49.89 |
+1.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 49.34 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.58 |
714 |
50.26 |
+2.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 49.57 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bjørnar Grytnes Laskerud |
2004 |
Bergens SC |
-.-- |
699 |
50.62 |
+2.51 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 49.03 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
697 |
50.67 |
+2.56 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 50.01 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
696 |
50.71 |
+2.60 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 50.80 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
694 |
50.74 |
+2.63 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 49.27 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
692 |
50.80 |
+2.69 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 49.67 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.60 |
689 |
50.87 |
+2.76 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 50.85 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI - Tune I.F. |
+0.67 |
688 |
50.89 |
+2.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 50.54 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mikkel Mortensen |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.65 |
687 |
50.92 |
+2.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 50.93 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
683 |
51.02 |
+2.91 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 50.16 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
680 |
51.10 |
+2.99 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 50.06 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sebastian Greisen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
674 |
51.25 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.17 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
670 |
51.35 |
+3.24 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 50.50 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Laurits Kenskov |
2001 |
Herlev Svømning |
+0.64 |
668 |
51.40 |
+3.29 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 50.69 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Helje Stadaas |
2004 |
Bergens SC |
+0.67 |
666 |
51.45 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.09 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.70 |
664 |
51.49 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.11 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
664 |
51.49 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.33 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Thorvald Bomholt Larsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.62 |
664 |
51.51 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.83 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.62 |
662 |
51.54 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.47 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
662 |
51.55 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.06 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
+0.62 |
661 |
51.58 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.08 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
+0.61 |
661 |
51.59 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.14 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
660 |
51.60 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.52 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.67 |
659 |
51.62 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.88 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
654 |
51.77 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.20 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
652 |
51.80 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.93 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Bendik Pleym Olsen |
2002 |
Bergensvømmerne |
+0.65 |
650 |
51.86 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.37 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
643 |
52.05 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.12 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
August Ryom |
2002 |
Køge Svømmeklub |
+0.65 |
640 |
52.13 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.51 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Malte Lyck Falk |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.62 |
635 |
52.27 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.04 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
634 |
52.31 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.66 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Felix Lund |
2001 |
Herlev Svømning |
+0.64 |
631 |
52.38 |
+4.27 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 51.02 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
631 |
52.39 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.74 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.67 |
629 |
52.44 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.89 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
H2Odense |
+0.70 |
629 |
52.45 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.73 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
628 |
52.46 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.06 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sebastian Tullberg |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.55 |
627 |
52.49 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.86 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Lyseng IF |
+0.69 |
626 |
52.51 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.73 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
619 |
52.73 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.82 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.64 |
618 |
52.75 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.28 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
616 |
52.80 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.41 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Arild Kristiansen Degerstrøm |
2000 |
Bergensvømmerne |
+0.70 |
613 |
52.90 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.99 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
603 |
53.18 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.89 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Magnus Løhr |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
603 |
53.18 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.30 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
601 |
53.25 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.58 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Vetle Vikestad Løseth |
2004 |
Bergens SC |
+0.69 |
601 |
53.25 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.42 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.65 |
595 |
53.43 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.71 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Carlos Halawi |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
594 |
53.45 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.61 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Mads Kloster |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
593 |
53.47 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.86 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
584 |
53.74 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.72 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.62 |
584 |
53.74 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.15 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
579 |
53.91 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.13 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.65 |
578 |
53.94 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.40 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Daniel Bastholm |
2005 |
GTI - Greve |
+0.66 |
577 |
53.98 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.05 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.70 |
573 |
54.08 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.36 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
565 |
54.34 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.80 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
550 |
54.82 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.95 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
531 |
55.49 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.81 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 11:07:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 11:52.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|