Resultater for DM kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 17.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Butterfly Herrer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
1:58.37 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
04-12-2010 |
|
|
|
|
DR |
1:51.62 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
Netanya, Israel |
06-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
822 |
1:55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.68 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
739 |
1:59.67 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.11 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.75 |
711 |
2:01.25 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.68 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer Weiss |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.71 |
707 |
2:01.46 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.91 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
702 |
2:01.76 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.81 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thomas Høgenhaug |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
657 |
2:04.47 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.90 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
647 |
2:05.14 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.34 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 17:20:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Butterfly Herrer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
1:58.37 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
04-12-2010 |
|
|
|
|
DR |
1:51.62 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
Netanya, Israel |
06-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
822 |
1:55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.68 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
767 |
1:58.23 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.44 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
739 |
1:59.67 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.11 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
712 |
2:01.18 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.82 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.75 |
711 |
2:01.25 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.68 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christoffer Weiss |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.71 |
707 |
2:01.46 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.91 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
702 |
2:01.76 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.81 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matthias Hansen |
2001 |
Køge Svømmeklub |
+0.63 |
671 |
2:03.59 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.38 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
687 |
2:02.65 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.89 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.67 |
669 |
2:03.71 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.09 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
658 |
2:04.40 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.83 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thomas Høgenhaug |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
657 |
2:04.47 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.90 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
648 |
2:05.05 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.97 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
647 |
2:05.14 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.34 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
H2Odense |
+0.75 |
646 |
2:05.15 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.59 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
H2Odense |
+0.59 |
638 |
2:05.72 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.55 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 17:20:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2021 17:21.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|