Tulokset DM kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag 17.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
2:22.73 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Vejle, Danmark |
03-11-2018 |
|
|
|
|
DR |
2:15.21 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning, Danmark |
13-12-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
-.-- |
855 |
2:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.67 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.76 |
744 |
2:28.51 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.66 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
674 |
2:33.47 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.92 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
669 |
2:33.79 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.78 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.62 |
648 |
2:35.46 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.45 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eva Hjort |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.74 |
643 |
2:35.88 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.13 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
638 |
2:36.28 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.00 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonette Matland Lægreid |
2004 |
Bergensvømmerne |
+0.61 |
695 |
2:31.87 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.48 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 18:56:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
2:22.73 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Vejle, Danmark |
03-11-2018 |
|
|
|
|
DR |
2:15.21 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning, Danmark |
13-12-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
H2Odense |
+0.74 |
873 |
2:20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.63 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
-.-- |
855 |
2:21.74 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.67 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.75 |
814 |
2:24.07 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.61 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
770 |
2:26.78 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.25 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.68 |
760 |
2:27.40 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.24 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.76 |
744 |
2:28.51 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.66 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
721 |
2:30.04 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.23 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
687 |
2:32.47 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.82 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
-.-- |
685 |
2:32.62 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.68 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
674 |
2:33.47 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.92 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
669 |
2:33.79 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.78 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.62 |
648 |
2:35.46 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.45 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eva Hjort |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.74 |
643 |
2:35.88 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.13 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
638 |
2:36.28 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.00 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.65 |
628 |
2:37.10 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.93 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonette Matland Lægreid |
2004 |
Bergensvømmerne |
+0.61 |
695 |
2:31.87 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.48 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 18:56:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2021 18:56.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|