Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset, Park Vendia |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion Region Nord & S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 2011 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
35.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.51 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
43.56 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.86 |
(-12.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sofie Sange Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
44.05 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.39 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
47.21 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
51.29 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.22 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
52.51 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.27 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 14:49:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer Årg. 2009-2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
31.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
32.69 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.89 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
33.43 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.47 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Brogård Laursen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
35.60 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.74 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
35.74 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.31 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
36.02 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.03 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
|
36.23 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mona Aastedt |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
36.68 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.73 |
(-13.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linn Van Zanden |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
37.18 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.29 |
(-6.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
37.59 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
38.35 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.68 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
38.45 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.78 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
39.27 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
39.78 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.29 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
|
39.96 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.65 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
41.23 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maria Hvass |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
41.29 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.08 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabella Vestergaard |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
41.59 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.33 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alma Hørlyk |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
42.26 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Andrea Nætterman |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
43.25 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.17 |
(-4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
43.40 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Celina W. Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
43.92 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julie Møller Vejen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
45.46 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
49.37 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celina Thorup Kristensen |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Liva Mørk Manstrup |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 14:49:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
29.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.64 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
30.14 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lise Ingeborg Christiansen |
2007 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
30.17 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.67 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
30.49 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.63 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
30.51 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.12 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
30.98 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
30.99 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.51 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah Frandsen |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
31.38 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.74 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
31.40 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.33 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
31.46 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.23 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
31.70 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.38 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
31.96 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.25 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
32.69 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.06 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
32.77 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.32 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
33.21 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.65 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabella Bertelsen |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
33.24 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.18 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
33.89 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.76 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
34.55 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.56 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
34.65 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.90 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
34.86 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.03 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Karoline Skjøtt |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
36.50 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.58 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hannah Mikaelsen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
37.27 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.63 |
(-11.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Freya L. H. Christensen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
38.94 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.66 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Karoline Ølgaard |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
40.47 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.60 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Caroline lund Madsen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
40.75 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.31 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Silje Kjær Routhe |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helene Lavrsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 14:49:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer Årg. 2005-2006 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
27.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.31 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
28.81 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.48 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
29.18 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.88 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
29.98 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.02 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
30.84 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.06 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nellie Vad Bisgaard |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
30.86 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.30 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nana Starcke Jeppesen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
30.97 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aia Caroline Abel |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
31.79 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
34.75 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.03 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Line Madsen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
35.81 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.83 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 14:49:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 2004 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
29.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.65 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 14:49:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 14:49.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|