Tulokset Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset, Park Vendia |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion Region Nord & S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2009-2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
2:34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.35 |
(-8.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Sahl Jensen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:53.05 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:54.17 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.77 |
(-9.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
3:07.15 |
+32.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-12.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
3:32.84 |
+58.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.00 |
(+7.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:52:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.00 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Jonasen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:14.37 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.65 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:15.21 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.22 |
(-6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:32.34 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.94 |
(-46.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
2:45.78 |
+32.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.25 |
(-10.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
|
2:48.12 |
+34.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.67 |
(-9.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Reinholt |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
2:50.17 |
+36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:53.70 |
+40.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.38 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
2:56.52 |
+43.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:52:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2005-2006 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:00.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.60 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elmer Oosterhof |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
2:06.41 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.41 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
2:07.55 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.45 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Jensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:08.20 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.31 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Juul Jørgensen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:13.18 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.74 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Stilling |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:16.46 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.15 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Olsen |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:18.32 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.82 |
(+5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
2:30.31 |
+30.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.36 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Jørgensen |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:39.28 |
+39.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.37 |
(-12.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silas Zinther |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
2:41.81 |
+41.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
2:47.73 |
+47.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.14 |
(-5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Kjær Balling |
2006 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
2:56.44 |
+56.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.51 |
(-41.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Daniel Jarnum |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:52:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer 2004 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Pedersen |
2004 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
2:08.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.47 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
2:09.09 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.72 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:16.24 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.14 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:52:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 10:52.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|