Tulokset IKM finaalit 2021
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
UiTa & TaTU Tampere |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03 12 2021 - 05 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T12,13,14,15 100m VU 12 years - Finaali |
|
|
CR 15 |
55.30 |
|
|
|
Reetta Kanervo |
|
|
2014 |
|
|
|
|
|
CR 14 |
56.50 |
|
|
|
Rebekka Luoto |
|
|
2017 |
|
|
|
|
|
CR 12 |
59.68 |
|
|
|
Roosa Mört |
|
|
2011 |
|
|
|
|
|
CR 13 |
57.48 |
|
|
|
Fia Stenman |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa S |
Vaasan Uimahalli (FIN) |
1.12.2019 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.73 |
558 |
1:01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.28 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Danska |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.75 |
540 |
1:01.69 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.10 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.58 |
529 |
1:02.11 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.46 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helmi Hinkka |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.79 |
528 |
1:02.15 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.75 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mona Hankavuori |
2009 |
Raision Urheilijat |
+0.79 |
495 |
1:03.52 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.01 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
493 |
1:03.58 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.14 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.70 |
487 |
1:03.84 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.27 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.74 |
487 |
1:03.85 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.74 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
+0.71 |
482 |
1:04.06 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.30 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Miina Vatanen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.71 |
478 |
1:04.25 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.10 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elli Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.68 |
475 |
1:04.39 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.88 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Selma Syrjänen |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.60 |
473 |
1:04.45 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.16 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elsa Constable |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.72 |
467 |
1:04.75 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.70 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lotta Uusikartano |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.74 |
455 |
1:05.33 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.77 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lisette Schaper |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.72 |
446 |
1:05.75 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.97 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
428 |
1:06.65 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.31 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.12.2021 10.20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T12,13,14,15 100m VU 13 years - Finaali |
|
|
CR 15 |
55.30 |
|
|
|
Reetta Kanervo |
|
|
2014 |
|
|
|
|
|
CR 14 |
56.50 |
|
|
|
Rebekka Luoto |
|
|
2017 |
|
|
|
|
|
CR 12 |
59.68 |
|
|
|
Roosa Mört |
|
|
2011 |
|
|
|
|
|
CR 13 |
57.48 |
|
|
|
Fia Stenman |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa S |
Vaasan Uimahalli (FIN) |
1.12.2019 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.77 |
647 |
58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.88 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.82 |
645 |
58.15 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.74 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Venla Holma |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.63 |
605 |
59.40 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.60 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miina-Anniina Härkänen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.69 |
593 |
59.80 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.67 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Päivärinta |
2008 |
Ilmajoen Kisailijat |
+0.75 |
567 |
1:00.71 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.57 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
539 |
1:01.71 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.76 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
+0.78 |
535 |
1:01.87 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.03 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.78 |
525 |
1:02.28 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.58 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.64 |
523 |
1:02.34 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.65 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
517 |
1:02.60 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.15 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liisi Lehtiö |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
513 |
1:02.77 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.32 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anri Parviainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.71 |
509 |
1:02.93 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.89 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Räihä |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.69 |
508 |
1:02.96 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.01 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Awa Laukkanen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.76 |
501 |
1:03.24 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.68 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.83 |
500 |
1:03.29 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.98 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.68 |
483 |
1:04.04 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.32 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.12.2021 10.20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T12,13,14,15 100m VU 14 years - Finaali |
|
|
CR 15 |
55.30 |
|
|
|
Reetta Kanervo |
|
|
2014 |
|
|
|
|
|
CR 14 |
56.50 |
|
|
|
Rebekka Luoto |
|
|
2017 |
|
|
|
|
|
CR 12 |
59.68 |
|
|
|
Roosa Mört |
|
|
2011 |
|
|
|
|
|
CR 13 |
57.48 |
|
|
|
Fia Stenman |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa S |
Vaasan Uimahalli (FIN) |
1.12.2019 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
680 |
57.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.95 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Salon Uimarit |
+0.68 |
665 |
57.55 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.05 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.70 |
614 |
59.11 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.63 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ines Pälviranta |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
610 |
59.24 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.95 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
608 |
59.29 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.56 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aina Keiski |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.69 |
599 |
59.59 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.93 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Isoviita |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.70 |
597 |
59.65 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.61 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hanni Koski |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.76 |
593 |
59.81 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.07 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilma Vatanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.65 |
576 |
1:00.38 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.67 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.78 |
565 |
1:00.77 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.68 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linnea Koski |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.76 |
546 |
1:01.45 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.12 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Petra Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
543 |
1:01.59 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.47 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
+0.66 |
537 |
1:01.82 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.54 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Minea Törhönen |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
+0.77 |
524 |
1:02.30 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.61 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tuuli Peltola |
2007 |
Raision Urheilijat |
+0.57 |
519 |
1:02.49 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.75 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Michelle Fellman |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.77 |
503 |
1:03.16 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.39 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.12.2021 10.20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T12,13,14,15 100m VU 15 years - Finaali |
|
|
CR 15 |
55.30 |
|
|
|
Reetta Kanervo |
|
|
2014 |
|
|
|
|
|
CR 14 |
56.50 |
|
|
|
Rebekka Luoto |
|
|
2017 |
|
|
|
|
|
CR 12 |
59.68 |
|
|
|
Roosa Mört |
|
|
2011 |
|
|
|
|
|
CR 13 |
57.48 |
|
|
|
Fia Stenman |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa S |
Vaasan Uimahalli (FIN) |
1.12.2019 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Välimaa |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
673 |
57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.39 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sini Mäkilä |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.76 |
658 |
57.77 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.88 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.75 |
650 |
57.98 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.03 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Janina Granberg |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
623 |
58.82 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.47 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emmi Nieminen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
618 |
58.97 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.61 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Vira |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.63 |
607 |
59.33 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.14 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mirella Sauhula |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.78 |
607 |
59.33 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.69 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
+0.77 |
592 |
59.82 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.23 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Nauklér |
2006 |
Simmis Grani |
+0.71 |
591 |
59.85 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.82 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.68 |
584 |
1:00.09 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.25 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tilda Aaltonen |
2006 |
Åbo Simklubb |
+0.81 |
576 |
1:00.38 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.52 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tinka Tamminen |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.82 |
556 |
1:01.10 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.32 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cecilia Rönnlund |
2006 |
Åbo Simklubb |
+0.82 |
551 |
1:01.29 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.75 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anniina Jokiniemi |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.82 |
545 |
1:01.50 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.42 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hannah Lamminmäki |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.74 |
525 |
1:02.27 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.54 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jenni Konnu |
2006 |
Uinti Imatra |
+0.78 |
516 |
1:02.62 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.54 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.12.2021 10.20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2021 10.20.37 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|