2022-07-03   10:59:26
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM finaalit 2021

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantaiaamu

Document
Tulokset
IKM 2021 Finaalit
Paikka: Järjestäjä: UiTa & TaTU Tampere
Allas: 25m Päivämäärä: 03 12 2021 - 05 12 2021
Laji 1, T13,14,15 800m VU 13 years - Finaali
CR 15 8:42.42 Laura Lahtinen 2018
CR 14 8:40.18 Patricia Aschan 2008
CR 13 9:05.12 Laura Lahtinen 2016
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Malla Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit +0.85 661 9:10.16
Entry time: 9:21.48 (-11.32)
50m: 30.83
100m: 1:03.88
(33.05)
150m: 1:37.76
(33.88)
200m: 2:12.26
(34.50)
250m: 2:46.74
(34.48)
300m: 3:21.30
(34.56)
350m: 3:56.08
(34.78)
400m: 4:30.89
(34.81)
450m: 5:05.41
(34.52)
500m: 5:40.39
(34.98)
550m: 6:15.83
(35.44)
600m: 6:50.97
(35.14)
650m: 7:26.30
(35.33)
700m: 8:02.45
(36.15)
750m: 8:37.51
(35.06)
800m: 9:10.16
(32.65)
2 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani +0.81 642 9:15.44 +5.28
Entry time: 9:19.17 (-3.73)
50m: 31.37
100m: 1:05.52
(34.15)
150m: 1:40.16
(34.64)
200m: 2:15.05
(34.89)
250m: 2:49.89
(34.84)
300m: 3:24.96
(35.07)
350m: 3:59.99
(35.03)
400m: 4:35.22
(35.23)
450m: 5:10.09
(34.87)
500m: 5:45.56
(35.47)
550m: 6:20.94
(35.38)
600m: 6:55.97
(35.03)
650m: 7:31.44
(35.47)
700m: 8:07.18
(35.74)
750m: 8:41.83
(34.65)
800m: 9:15.44
(33.61)
3 Miina-Anniina Härkänen 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.77 622 9:21.41 +11.25
Entry time: 9:30.62 (-9.21)
50m: 31.13
100m: 1:06.14
(35.01)
150m: 1:42.13
(35.99)
200m: 2:17.87
(35.74)
250m: 2:53.27
(35.40)
300m: 3:29.19
(35.92)
350m: 4:04.55
(35.36)
400m: 4:39.63
(35.08)
450m: 5:14.57
(34.94)
500m: 5:49.78
(35.21)
550m: 6:25.06
(35.28)
600m: 7:00.67
(35.61)
650m: 7:36.30
(35.63)
700m: 8:11.77
(35.47)
750m: 8:47.37
(35.60)
800m: 9:21.41
(34.04)
4 Saga Linnosaari 2008 Cetus Espoo +0.78 607 9:25.89 +15.73
Entry time: 9:22.03 (+3.86)
50m: 31.88
100m: 1:06.85
(34.97)
150m: 1:41.56
(34.71)
200m: 2:16.34
(34.78)
250m: 2:51.09
(34.75)
300m: 3:26.35
(35.26)
350m: 4:01.61
(35.26)
400m: 4:37.65
(36.04)
450m: 5:13.35
(35.70)
500m: 5:49.39
(36.04)
550m: 6:25.31
(35.92)
600m: 7:01.15
(35.84)
650m: 7:38.38
(37.23)
700m: 8:15.12
(36.74)
750m: 8:50.84
(35.72)
800m: 9:25.89
(35.05)
5 Hilma Mannersalo 2008 Cetus Espoo +0.70 558 9:42.04 +31.88
Entry time: 9:33.90 (+8.14)
50m: 32.73
100m: 1:08.99
(36.26)
150m: 1:45.06
(36.07)
200m: 2:21.43
(36.37)
250m: 2:58.01
(36.58)
300m: 3:35.08
(37.07)
350m: 4:12.17
(37.09)
400m: 4:49.45
(37.28)
450m: 5:25.98
(36.53)
500m: 6:02.49
(36.51)
550m: 6:39.67
(37.18)
600m: 7:16.89
(37.22)
650m: 7:53.87
(36.98)
700m: 8:30.85
(36.98)
750m: 9:07.10
(36.25)
800m: 9:42.04
(34.94)
6 Selma Laukkanen 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.88 557 9:42.27 +32.11
Entry time: 9:52.34 (-10.07)
50m: 31.75
100m: 1:06.44
(34.69)
150m: 1:42.44
(36.00)
200m: 2:18.99
(36.55)
250m: 2:55.77
(36.78)
300m: 3:33.28
(37.51)
350m: 4:10.60
(37.32)
400m: 4:48.18
(37.58)
450m: 5:25.30
(37.12)
500m: 6:02.88
(37.58)
550m: 6:40.31
(37.43)
600m: 7:17.52
(37.21)
650m: 7:54.20
(36.68)
700m: 8:31.34
(37.14)
750m: 9:07.97
(36.63)
800m: 9:42.27
(34.30)
7 Lilja Hirsikko 2008 ORCA Helsinki +0.54 556 9:42.67 +32.51
Entry time: 9:26.73 (+15.94)
50m: 32.10
100m: 1:08.03
(35.93)
150m: 1:44.33
(36.30)
200m: 2:21.22
(36.89)
250m: 2:58.01
(36.79)
300m: 3:34.87
(36.86)
350m: 4:11.91
(37.04)
400m: 4:49.42
(37.51)
450m: 5:25.77
(36.35)
500m: 6:02.71
(36.94)
550m: 6:39.89
(37.18)
600m: 7:16.71
(36.82)
650m: 7:53.60
(36.89)
700m: 8:30.72
(37.12)
750m: 9:07.11
(36.39)
800m: 9:42.67
(35.56)
8 Ella Hynönen 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.81 548 9:45.55 +35.39
Entry time: 9:23.93 (+21.62)
50m: 31.71
100m: 1:06.68
(34.97)
150m: 1:42.78
(36.10)
200m: 2:18.68
(35.90)
250m: 2:55.33
(36.65)
300m: 3:31.86
(36.53)
350m: 4:08.78
(36.92)
400m: 4:46.14
(37.36)
450m: 5:23.33
(37.19)
500m: 6:00.91
(37.58)
550m: 6:37.96
(37.05)
600m: 7:15.22
(37.26)
650m: 7:52.74
(37.52)
700m: 8:30.47
(37.73)
750m: 9:08.40
(37.93)
800m: 9:45.55
(37.15)
9 Anna Emilia Rajakangas 2008 Oulun Uinti 1906 +0.77 532 9:51.33 +41.17
Entry time: 9:52.41 (-1.08)
50m: 32.48
100m: 1:08.81
(36.33)
150m: 1:46.34
(37.53)
200m: 2:23.56
(37.22)
250m: 3:01.42
(37.86)
300m: 3:38.81
(37.39)
350m: 4:16.61
(37.80)
400m: 4:53.94
(37.33)
450m: 5:31.42
(37.48)
500m: 6:08.87
(37.45)
550m: 6:45.88
(37.01)
600m: 7:23.15
(37.27)
650m: 8:00.91
(37.76)
700m: 8:38.61
(37.70)
750m: 9:15.68
(37.07)
800m: 9:51.33
(35.65)
10 Ellen Laine 2008 Oulun Lohet +0.85 527 9:53.40 +43.24
Entry time: 9:37.41 (+15.99)
50m: 31.35
100m: 1:05.95
(34.60)
150m: 1:42.41
(36.46)
200m: 2:19.59
(37.18)
250m: 2:57.00
(37.41)
300m: 3:34.99
(37.99)
350m: 4:12.94
(37.95)
400m: 4:50.68
(37.74)
450m: 5:28.37
(37.69)
500m: 6:06.48
(38.11)
550m: 6:44.58
(38.10)
600m: 7:22.80
(38.22)
650m: 8:00.77
(37.97)
700m: 8:39.14
(38.37)
750m: 9:16.59
(37.45)
800m: 9:53.40
(36.81)
11 Emilie Sjösten 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.81 518 9:56.75 +46.59
Entry time: 9:48.44 (+8.31)
50m: 32.36
100m: 1:08.05
(35.69)
150m: 1:44.45
(36.40)
200m: 2:21.13
(36.68)
250m: 2:58.28
(37.15)
300m: 3:35.53
(37.25)
350m: 4:13.20
(37.67)
400m: 4:50.85
(37.65)
450m: 5:28.97
(38.12)
500m: 6:07.41
(38.44)
550m: 6:45.62
(38.21)
600m: 7:24.47
(38.85)
650m: 8:03.18
(38.71)
700m: 8:42.05
(38.87)
750m: 9:20.15
(38.10)
800m: 9:56.75
(36.60)
12 Liisi Lehtiö 2008 Lahden Uimaseura +0.73 499 10:04.29 +54.13
Entry time: 9:54.86 (+9.43)
50m: 32.34
100m: 1:09.13
(36.79)
150m: 1:46.86
(37.73)
200m: 2:24.98
(38.12)
250m: 3:03.19
(38.21)
300m: 3:41.67
(38.48)
350m: 4:20.68
(39.01)
400m: 4:59.58
(38.90)
450m: 5:38.16
(38.58)
500m: 6:16.80
(38.64)
550m: 6:54.92
(38.12)
600m: 7:33.48
(38.56)
650m: 8:11.54
(38.06)
700m: 8:49.83
(38.29)
750m: 9:28.05
(38.22)
800m: 10:04.29
(36.24)
13 Saimi Lanki 2008 Hämeenlinnan Uimaseura +0.75 494 10:06.27 +56.11
Entry time: 9:59.59 (+6.68)
50m: 33.25
100m: 1:10.39
(37.14)
150m: 1:48.07
(37.68)
200m: 2:26.67
(38.60)
250m: 3:04.80
(38.13)
300m: 3:43.62
(38.82)
350m: 4:22.23
(38.61)
400m: 5:01.19
(38.96)
450m: 5:40.16
(38.97)
500m: 6:18.66
(38.50)
550m: 6:57.75
(39.09)
600m: 7:36.40
(38.65)
650m: 8:15.11
(38.71)
700m: 8:53.23
(38.12)
750m: 9:30.68
(37.45)
800m: 10:06.27
(35.59)
14 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 +0.79 490 10:07.86 +57.70
Entry time: 10:07.85 (+0.01)
50m: 33.19
100m: 1:10.63
(37.44)
150m: 1:48.81
(38.18)
200m: 2:27.90
(39.09)
250m: 3:06.29
(38.39)
300m: 3:44.78
(38.49)
350m: 4:23.76
(38.98)
400m: 5:02.63
(38.87)
450m: 5:41.39
(38.76)
500m: 6:19.76
(38.37)
550m: 6:57.97
(38.21)
600m: 7:36.69
(38.72)
650m: 8:15.55
(38.86)
700m: 8:53.67
(38.12)
750m: 9:31.87
(38.20)
800m: 10:07.86
(35.99)
15 Awa Laukkanen 2008 Lahden Uimaseura +0.83 486 10:09.30 +59.14
Entry time: 9:53.85 (+15.45)
50m: 33.93
100m: 1:11.12
(37.19)
150m: 1:49.68
(38.56)
200m: 2:28.79
(39.11)
250m: 3:08.16
(39.37)
300m: 3:47.16
(39.00)
350m: 4:25.49
(38.33)
400m: 5:04.71
(39.22)
450m: 5:42.56
(37.85)
500m: 6:20.72
(38.16)
550m: 6:59.18
(38.46)
600m: 7:37.62
(38.44)
650m: 8:15.96
(38.34)
700m: 8:54.41
(38.45)
750m: 9:32.65
(38.24)
800m: 10:09.30
(36.65)
16 Laura Lehtoila 2008 ORCA Helsinki +0.79 471 10:16.02 +1:05.86
Entry time: 10:06.17 (+9.85)
50m: 33.07
100m: 1:10.45
(37.38)
150m: 1:49.00
(38.55)
200m: 2:27.61
(38.61)
250m: 3:06.72
(39.11)
300m: 3:45.68
(38.96)
350m: 4:24.51
(38.83)
400m: 5:03.70
(39.19)
450m: 5:42.54
(38.84)
500m: 6:21.49
(38.95)
550m: 7:01.01
(39.52)
600m: 7:39.99
(38.98)
650m: 8:18.98
(38.99)
700m: 8:58.61
(39.63)
750m: 9:37.93
(39.32)
800m: 10:16.02
(38.09)
Laji virallinen: 3.12.2021 11.09.13
Laji 1, T13,14,15 800m VU 14 years - Finaali
CR 15 8:42.42 Laura Lahtinen 2018
CR 14 8:40.18 Patricia Aschan 2008
CR 13 9:05.12 Laura Lahtinen 2016
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo +0.70 639 9:16.45
Entry time: 9:14.31 (+2.14)
50m: 31.20
100m: 1:05.90
(34.70)
150m: 1:41.53
(35.63)
200m: 2:17.27
(35.74)
250m: 2:52.39
(35.12)
300m: 3:28.04
(35.65)
350m: 4:03.28
(35.24)
400m: 4:38.83
(35.55)
450m: 5:13.64
(34.81)
500m: 5:48.73
(35.09)
550m: 6:24.47
(35.74)
600m: 6:59.11
(34.64)
650m: 7:34.32
(35.21)
700m: 8:09.35
(35.03)
750m: 8:43.92
(34.57)
800m: 9:16.45
(32.53)
2 Anni Frusti 2007 Nokian Pyry +0.83 638 9:16.68 +0.23
Entry time: 9:26.12 (-9.44)
50m: 31.06
100m: 1:06.41
(35.35)
150m: 1:42.16
(35.75)
200m: 2:18.03
(35.87)
250m: 2:53.03
(35.00)
300m: 3:28.54
(35.51)
350m: 4:04.09
(35.55)
400m: 4:39.46
(35.37)
450m: 5:14.65
(35.19)
500m: 5:49.95
(35.30)
550m: 6:25.64
(35.69)
600m: 7:01.26
(35.62)
650m: 7:35.84
(34.58)
700m: 8:11.09
(35.25)
750m: 8:45.34
(34.25)
800m: 9:16.68
(31.34)
3 Ida Savolainen 2007 Cetus Espoo +0.78 637 9:16.83 +0.38
Entry time: 9:21.81 (-4.98)
50m: 31.57
100m: 1:06.11
(34.54)
150m: 1:41.39
(35.28)
200m: 2:17.14
(35.75)
250m: 2:52.56
(35.42)
300m: 3:28.28
(35.72)
350m: 4:03.54
(35.26)
400m: 4:39.14
(35.60)
450m: 5:13.60
(34.46)
500m: 5:48.79
(35.19)
550m: 6:24.27
(35.48)
600m: 6:59.23
(34.96)
650m: 7:34.26
(35.03)
700m: 8:09.81
(35.55)
750m: 8:44.45
(34.64)
800m: 9:16.83
(32.38)
4 Kerttu Rantanen 2007 Åbo Simklubb +0.75 597 9:28.96 +12.51
Entry time: 9:28.99 (-0.03)
50m: 31.83
100m: 1:06.68
(34.85)
150m: 1:41.76
(35.08)
200m: 2:17.60
(35.84)
250m: 2:53.12
(35.52)
300m: 3:28.75
(35.63)
350m: 4:04.19
(35.44)
400m: 4:39.65
(35.46)
450m: 5:15.36
(35.71)
500m: 5:50.96
(35.60)
550m: 6:27.25
(36.29)
600m: 7:03.89
(36.64)
650m: 7:40.79
(36.90)
700m: 8:17.46
(36.67)
750m: 8:53.97
(36.51)
800m: 9:28.96
(34.99)
5 Aino Ruotsalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.83 582 9:33.82 +17.37
Entry time: 9:36.70 (-2.88)
50m: 31.98
100m: 1:07.26
(35.28)
150m: 1:43.11
(35.85)
200m: 2:18.94
(35.83)
250m: 2:55.20
(36.26)
300m: 3:31.62
(36.42)
350m: 4:07.87
(36.25)
400m: 4:44.36
(36.49)
450m: 5:20.67
(36.31)
500m: 5:57.06
(36.39)
550m: 6:33.59
(36.53)
600m: 7:09.91
(36.32)
650m: 7:46.49
(36.58)
700m: 8:23.12
(36.63)
750m: 8:59.34
(36.22)
800m: 9:33.82
(34.48)
6 Joanna Högback 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.70 569 9:38.22 +21.77
Entry time: 9:36.54 (+1.68)
50m: 32.24
100m: 1:06.93
(34.69)
150m: 1:42.45
(35.52)
200m: 2:17.95
(35.50)
250m: 2:53.92
(35.97)
300m: 3:30.10
(36.18)
350m: 4:06.35
(36.25)
400m: 4:42.76
(36.41)
450m: 5:19.43
(36.67)
500m: 5:56.28
(36.85)
550m: 6:33.14
(36.86)
600m: 7:10.22
(37.08)
650m: 7:47.15
(36.93)
700m: 8:24.48
(37.33)
750m: 9:01.89
(37.41)
800m: 9:38.22
(36.33)
7 Maret Beyer 2007 Swimming Club Rovaniemi +0.76 568 9:38.78 +22.33
Entry time: 9:45.01 (-6.23)
50m: 32.10
100m: 1:07.22
(35.12)
150m: 1:43.46
(36.24)
200m: 2:19.88
(36.42)
250m: 2:56.30
(36.42)
300m: 3:33.28
(36.98)
350m: 4:09.83
(36.55)
400m: 4:45.94
(36.11)
450m: 5:22.77
(36.83)
500m: 6:00.01
(37.24)
550m: 6:36.93
(36.92)
600m: 7:13.06
(36.13)
650m: 7:49.66
(36.60)
700m: 8:25.62
(35.96)
750m: 9:01.44
(35.82)
800m: 9:38.78
(37.34)
8 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo +0.77 567 9:38.84 +22.39
Entry time: 9:41.27 (-2.43)
50m: 31.58
100m: 1:06.38
(34.80)
150m: 1:41.74
(35.36)
200m: 2:18.49
(36.75)
250m: 2:55.19
(36.70)
300m: 3:31.57
(36.38)
350m: 4:08.24
(36.67)
400m: 4:44.70
(36.46)
450m: 5:21.08
(36.38)
500m: 5:57.87
(36.79)
550m: 6:35.58
(37.71)
600m: 7:12.37
(36.79)
650m: 7:49.85
(37.48)
700m: 8:27.19
(37.34)
750m: 9:03.63
(36.44)
800m: 9:38.84
(35.21)
9 Aina Keiski 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.79 566 9:39.46 +23.01
Entry time: 9:39.42 (+0.04)
50m: 32.03
100m: 1:06.41
(34.38)
150m: 1:42.16
(35.75)
200m: 2:18.61
(36.45)
250m: 2:55.00
(36.39)
300m: 3:31.48
(36.48)
350m: 4:07.90
(36.42)
400m: 4:44.35
(36.45)
450m: 5:21.15
(36.80)
500m: 5:58.05
(36.90)
550m: 6:34.88
(36.83)
600m: 7:11.91
(37.03)
650m: 7:48.78
(36.87)
700m: 8:25.85
(37.07)
750m: 9:04.24
(38.39)
800m: 9:39.46
(35.22)
10 Minea Kynkäänniemi 2007 Raision Urheilijat +0.88 550 9:44.70 +28.25
Entry time: 9:37.78 (+6.92)
50m: 32.45
100m: 1:08.04
(35.59)
150m: 1:44.94
(36.90)
200m: 2:21.76
(36.82)
250m: 2:59.03
(37.27)
300m: 3:36.07
(37.04)
350m: 4:12.07
(36.00)
400m: 4:48.76
(36.69)
450m: 5:25.27
(36.51)
500m: 6:01.92
(36.65)
550m: 6:39.08
(37.16)
600m: 7:15.47
(36.39)
650m: 7:52.83
(37.36)
700m: 8:30.61
(37.78)
750m: 9:08.70
(38.09)
800m: 9:44.70
(36.00)
11 Hanni Koski 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.79 547 9:46.01 +29.56
Entry time: 9:34.56 (+11.45)
50m: 31.47
100m: 1:06.85
(35.38)
150m: 1:42.71
(35.86)
200m: 2:18.44
(35.73)
250m: 2:55.13
(36.69)
300m: 3:32.02
(36.89)
350m: 4:08.97
(36.95)
400m: 4:46.65
(37.68)
450m: 5:24.58
(37.93)
500m: 6:02.56
(37.98)
550m: 6:40.82
(38.26)
600m: 7:18.74
(37.92)
650m: 7:56.37
(37.63)
700m: 8:33.62
(37.25)
750m: 9:10.71
(37.09)
800m: 9:46.01
(35.30)
12 Ebba Simberg 2007 Lahden Uimaseura +0.82 538 9:49.04 +32.59
Entry time: 9:44.65 (+4.39)
50m: 31.27
100m: 1:06.69
(35.42)
150m: 1:42.83
(36.14)
200m: 2:19.41
(36.58)
250m: 2:56.49
(37.08)
300m: 3:33.91
(37.42)
350m: 4:11.16
(37.25)
400m: 4:48.84
(37.68)
450m: 5:26.79
(37.95)
500m: 6:04.53
(37.74)
550m: 6:42.32
(37.79)
600m: 7:19.81
(37.49)
650m: 7:57.28
(37.47)
700m: 8:34.90
(37.62)
750m: 9:12.68
(37.78)
800m: 9:49.04
(36.36)
13 Veera Oila 2007 Vanders +0.81 535 9:50.25 +33.80
Entry time: 9:48.26 (+1.99)
50m: 32.82
100m: 1:08.83
(36.01)
150m: 1:45.92
(37.09)
200m: 2:23.33
(37.41)
250m: 3:00.94
(37.61)
300m: 3:38.46
(37.52)
350m: 4:15.60
(37.14)
400m: 4:53.10
(37.50)
450m: 5:30.06
(36.96)
500m: 6:07.14
(37.08)
550m: 6:44.01
(36.87)
600m: 7:21.54
(37.53)
650m: 7:58.83
(37.29)
700m: 8:36.23
(37.40)
750m: 9:14.08
(37.85)
800m: 9:50.25
(36.17)
14 Pinja Niskanen 2007 Oulun Lohet +0.76 531 9:51.77 +35.32
Entry time: 9:43.19 (+8.58)
50m: 32.57
100m: 1:08.23
(35.66)
150m: 1:44.32
(36.09)
200m: 2:21.10
(36.78)
250m: 2:57.56
(36.46)
300m: 3:34.57
(37.01)
350m: 4:11.37
(36.80)
400m: 4:48.57
(37.20)
450m: 5:26.30
(37.73)
500m: 6:04.50
(38.20)
550m: 6:42.77
(38.27)
600m: 7:21.20
(38.43)
650m: 7:59.86
(38.66)
700m: 8:37.55
(37.69)
750m: 9:14.97
(37.42)
800m: 9:51.77
(36.80)
15 Tiia Reini 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.73 506 10:01.19 +44.74
Entry time: 9:37.28 (+23.91)
50m: 31.62
100m: 1:06.89
(35.27)
150m: 1:43.91
(37.02)
200m: 2:21.78
(37.87)
250m: 2:59.55
(37.77)
300m: 3:37.72
(38.17)
350m: 4:15.84
(38.12)
400m: 4:54.02
(38.18)
450m: 5:32.56
(38.54)
500m: 6:11.25
(38.69)
550m: 6:49.68
(38.43)
600m: 7:28.18
(38.50)
650m: 8:06.70
(38.52)
700m: 8:45.44
(38.74)
750m: 9:23.95
(38.51)
800m: 10:01.19
(37.24)
- Erin Heinikangas 2007 Rauman Uimaseura DNF
Laji virallinen: 3.12.2021 11.09.13
Laji 1, T13,14,15 800m VU 15 years - Finaali
CR 15 8:42.42 Laura Lahtinen 2018
CR 14 8:40.18 Patricia Aschan 2008
CR 13 9:05.12 Laura Lahtinen 2016
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Louna Kasvio 2006 Simmis Grani +0.69 746 8:48.45
Entry time: 8:46.23 (+2.22)
50m: 31.16
100m: 1:03.85
(32.69)
150m: 1:37.27
(33.42)
200m: 2:10.60
(33.33)
250m: 2:43.97
(33.37)
300m: 3:17.05
(33.08)
350m: 3:50.55
(33.50)
400m: 4:24.06
(33.51)
450m: 4:56.79
(32.73)
500m: 5:30.25
(33.46)
550m: 6:03.71
(33.46)
600m: 6:37.45
(33.74)
650m: 7:11.18
(33.73)
700m: 7:44.45
(33.27)
750m: 8:17.17
(32.72)
800m: 8:48.45
(31.28)
2 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani +0.77 691 9:01.97 +13.52
Entry time: 8:53.73 (+8.24)
50m: 31.00
100m: 1:04.82
(33.82)
150m: 1:38.66
(33.84)
200m: 2:12.50
(33.84)
250m: 2:46.56
(34.06)
300m: 3:20.46
(33.90)
350m: 3:54.56
(34.10)
400m: 4:28.73
(34.17)
450m: 5:02.98
(34.25)
500m: 5:37.49
(34.51)
550m: 6:11.66
(34.17)
600m: 6:45.98
(34.32)
650m: 7:20.21
(34.23)
700m: 7:54.55
(34.34)
750m: 8:28.84
(34.29)
800m: 9:01.97
(33.13)
3 Enni Tammilehto 2006 Simmis Grani +0.73 643 9:15.13 +26.68
Entry time: 9:16.52 (-1.39)
50m: 31.76
100m: 1:05.55
(33.79)
150m: 1:39.74
(34.19)
200m: 2:14.22
(34.48)
250m: 2:48.74
(34.52)
300m: 3:23.09
(34.35)
350m: 3:57.52
(34.43)
400m: 4:32.58
(35.06)
450m: 5:07.85
(35.27)
500m: 5:43.58
(35.73)
550m: 6:19.05
(35.47)
600m: 6:54.62
(35.57)
650m: 7:30.10
(35.48)
700m: 8:05.86
(35.76)
750m: 8:41.38
(35.52)
800m: 9:15.13
(33.75)
4 Tilda Aaltonen 2006 Åbo Simklubb +0.84 605 9:26.53 +38.08
Entry time: 9:14.10 (+12.43)
50m: 30.38
100m: 1:04.62
(34.24)
150m: 1:39.31
(34.69)
200m: 2:14.29
(34.98)
250m: 2:49.40
(35.11)
300m: 3:25.00
(35.60)
350m: 4:00.66
(35.66)
400m: 4:36.58
(35.92)
450m: 5:12.69
(36.11)
500m: 5:49.14
(36.45)
550m: 6:25.60
(36.46)
600m: 7:01.85
(36.25)
650m: 7:38.20
(36.35)
700m: 8:14.78
(36.58)
750m: 8:51.02
(36.24)
800m: 9:26.53
(35.51)
5 Anniina Jokiniemi 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.85 592 9:30.57 +42.12
Entry time: 9:30.49 (+0.08)
50m: 31.05
100m: 1:05.63
(34.58)
150m: 1:40.83
(35.20)
200m: 2:16.45
(35.62)
250m: 2:52.56
(36.11)
300m: 3:28.71
(36.15)
350m: 4:05.40
(36.69)
400m: 4:41.87
(36.47)
450m: 5:18.17
(36.30)
500m: 5:54.43
(36.26)
550m: 6:30.67
(36.24)
600m: 7:07.39
(36.72)
650m: 7:44.05
(36.66)
700m: 8:20.52
(36.47)
750m: 8:56.31
(35.79)
800m: 9:30.57
(34.26)
6 Mirella Sauhula 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.85 560 9:41.50 +53.05
Entry time: 9:37.98 (+3.52)
50m: 32.35
100m: 1:07.49
(35.14)
150m: 1:43.14
(35.65)
200m: 2:18.80
(35.66)
250m: 2:55.07
(36.27)
300m: 3:31.65
(36.58)
350m: 4:08.14
(36.49)
400m: 4:45.05
(36.91)
450m: 5:22.07
(37.02)
500m: 5:58.98
(36.91)
550m: 6:36.42
(37.44)
600m: 7:13.82
(37.40)
650m: 7:51.51
(37.69)
700m: 8:29.19
(37.68)
750m: 9:06.64
(37.45)
800m: 9:41.50
(34.86)
7 Rita Heinonen 2006 Raision Urheilijat +0.73 529 9:52.50 +1:04.05
Entry time: 9:56.84 (-4.34)
50m: 33.34
100m: 1:09.46
(36.12)
150m: 1:46.20
(36.74)
200m: 2:23.76
(37.56)
250m: 3:01.13
(37.37)
300m: 3:38.69
(37.56)
350m: 4:16.03
(37.34)
400m: 4:53.31
(37.28)
450m: 5:31.01
(37.70)
500m: 6:08.79
(37.78)
550m: 6:46.58
(37.79)
600m: 7:24.48
(37.90)
650m: 8:01.77
(37.29)
700m: 8:39.43
(37.66)
750m: 9:16.39
(36.96)
800m: 9:52.50
(36.11)
8 Milla Haapamäki 2006 Oulun Uinti 1906 +0.80 479 10:12.60 +1:24.15
Entry time: 10:18.98 (-6.38)
50m: 32.08
100m: 1:08.39
(36.31)
150m: 1:45.73
(37.34)
200m: 2:24.01
(38.28)
250m: 3:02.55
(38.54)
300m: 3:41.69
(39.14)
350m: 4:20.86
(39.17)
400m: 5:00.07
(39.21)
450m: 5:40.23
(40.16)
500m: 6:18.57
(38.34)
550m: 6:57.86
(39.29)
600m: 7:37.19
(39.33)
650m: 8:16.34
(39.15)
700m: 8:55.90
(39.56)
750m: 9:35.06
(39.16)
800m: 10:12.60
(37.54)
9 Peppi Virokannas 2006 ORCA Helsinki +0.79 466 10:18.07 +1:29.62
Entry time: 10:09.54 (+8.53)
50m: 33.93
100m: 1:10.85
(36.92)
150m: 1:48.04
(37.19)
200m: 2:26.94
(38.90)
250m: 3:06.32
(39.38)
300m: 3:45.42
(39.10)
350m: 4:24.83
(39.41)
400m: 5:04.82
(39.99)
450m: 5:44.43
(39.61)
500m: 6:24.05
(39.62)
550m: 7:03.45
(39.40)
600m: 7:43.28
(39.83)
650m: 8:23.09
(39.81)
700m: 9:01.82
(38.73)
750m: 9:40.78
(38.96)
800m: 10:18.07
(37.29)
10 Siiri Suominen 2006 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.83 453 10:23.76 +1:35.31
Entry time: 10:43.21 (-19.45)
50m: 33.26
100m: 1:10.96
(37.70)
150m: 1:49.72
(38.76)
200m: 2:29.04
(39.32)
250m: 3:08.61
(39.57)
300m: 3:48.39
(39.78)
350m: 4:28.09
(39.70)
400m: 5:07.89
(39.80)
450m: 5:47.81
(39.92)
500m: 6:27.97
(40.16)
550m: 7:08.00
(40.03)
600m: 7:47.91
(39.91)
650m: 8:27.47
(39.56)
700m: 9:07.45
(39.98)
750m: 9:46.84
(39.39)
800m: 10:23.76
(36.92)
11 Lumi Öller 2006 Helsingin Uimarit +0.89 445 10:27.72 +1:39.27
Entry time: 10:41.51 (-13.79)
50m: 33.11
100m: 1:09.99
(36.88)
150m: 1:48.75
(38.76)
200m: 2:28.36
(39.61)
250m: 3:08.47
(40.11)
300m: 3:48.31
(39.84)
350m: 4:27.81
(39.50)
400m: 5:09.03
(41.22)
450m: 5:48.39
(39.36)
500m: 6:28.37
(39.98)
550m: 7:08.89
(40.52)
600m: 7:49.58
(40.69)
650m: 8:29.84
(40.26)
700m: 9:10.29
(40.45)
750m: 9:50.26
(39.97)
800m: 10:27.72
(37.46)
12 Anna Rantala 2006 Jyväskylän Aalto +0.84 432 10:33.96 +1:45.51
Entry time: 10:42.50 (-8.54)
50m: 34.68
100m: 1:12.44
(37.76)
150m: 1:51.65
(39.21)
200m: 2:30.89
(39.24)
250m: 3:10.99
(40.10)
300m: 3:51.20
(40.21)
350m: 4:31.52
(40.32)
400m: 5:11.40
(39.88)
450m: 5:51.15
(39.75)
500m: 6:31.62
(40.47)
550m: 7:12.16
(40.54)
600m: 7:52.85
(40.69)
650m: 8:33.74
(40.89)
700m: 9:14.44
(40.70)
750m: 9:55.25
(40.81)
800m: 10:33.96
(38.71)
13 Viivi Hallikainen 2006 Kuopion Uimaseura +0.83 405 10:47.41 +1:58.96
Entry time: 10:42.46 (+4.95)
50m: 34.23
100m: 1:12.34
(38.11)
150m: 1:51.64
(39.30)
200m: 2:31.80
(40.16)
250m: 3:11.80
(40.00)
300m: 3:52.22
(40.42)
350m: 4:33.46
(41.24)
400m: 5:15.23
(41.77)
450m: 5:56.97
(41.74)
500m: 6:38.09
(41.12)
550m: 7:18.98
(40.89)
600m: 8:00.93
(41.95)
650m: 8:43.32
(42.39)
700m: 9:26.31
(42.99)
750m: 10:08.06
(41.75)
800m: 10:47.41
(39.35)
14 Ilona Luukinen 2006 Uinti Imatra +0.85 386 10:58.22 +2:09.77
Entry time: 11:00.25 (-2.03)
50m: 35.36
100m: 1:14.41
(39.05)
150m: 1:54.65
(40.24)
200m: 2:36.05
(41.40)
250m: 3:17.76
(41.71)
300m: 3:59.70
(41.94)
350m: 4:41.36
(41.66)
400m: 5:24.22
(42.86)
450m: 6:05.89
(41.67)
500m: 6:47.98
(42.09)
550m: 7:31.16
(43.18)
600m: 8:13.00
(41.84)
650m: 8:53.93
(40.93)
700m: 9:36.80
(42.87)
750m: 10:18.26
(41.46)
800m: 10:58.22
(39.96)
15 Ronja Vilska 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.83 369 11:08.07 +2:19.62
Entry time: 11:13.65 (-5.58)
50m: 35.21
100m: 1:15.10
(39.89)
150m: 1:55.99
(40.89)
200m: 2:38.23
(42.24)
250m: 3:21.37
(43.14)
300m: 4:04.22
(42.85)
350m: 4:47.81
(43.59)
400m: 5:30.18
(42.37)
450m: 6:12.85
(42.67)
500m: 6:55.40
(42.55)
550m: 7:37.94
(42.54)
600m: 8:21.07
(43.13)
650m: 9:03.94
(42.87)
700m: 9:46.10
(42.16)
750m: 10:28.99
(42.89)
800m: 11:08.07
(39.08)
16 Lovisa Karlsson 2006 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.91 358 11:14.53 +2:26.08
Entry time: 11:11.68 (+2.85)
50m: 36.26
100m: 1:16.56
(40.30)
150m: 1:58.10
(41.54)
200m: 2:41.21
(43.11)
250m: 3:23.80
(42.59)
300m: 4:06.51
(42.71)
350m: 4:49.37
(42.86)
400m: 5:32.67
(43.30)
450m: 6:15.74
(43.07)
500m: 6:59.75
(44.01)
550m: 7:43.08
(43.33)
600m: 8:25.88
(42.80)
650m: 9:08.19
(42.31)
700m: 9:51.13
(42.94)
750m: 10:33.85
(42.72)
800m: 11:14.53
(40.68)
Laji virallinen: 3.12.2021 11.09.13
03-12-2021 11.10.09 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner