Results for IKM finaalit 2021
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lauantaiaamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
UiTa & TaTU Tampere |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03 12 2021 - 05 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, T12,13,14,15 200m SU 13 years - Finaali |
|
|
CR 15 |
2:12.15 |
|
|
|
Louna Kasvio |
2006 |
Simmis Grani (FIN) |
Tampere (FIN) |
4.12.2021 |
|
|
|
|
CR 14 |
2:14.85 |
|
|
|
Louna Kasvio |
|
|
2020 |
|
|
|
|
|
CR 12 |
2:28.20 |
|
|
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura (FI |
Tampere (FIN) |
4.12.2021 |
|
|
|
|
CR 13 |
2:18.65 |
|
|
|
Louna Kasvio |
2006 |
Cetus Espoo (FIN) |
Vaasan Uimahalli (FIN) |
1.12.2019 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.63 |
551 |
2:25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.29 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.63 |
520 |
2:27.84 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.71 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.69 |
510 |
2:28.83 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.56 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Hynönen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.73 |
503 |
2:29.54 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.53 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
495 |
2:30.34 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.11 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
481 |
2:31.72 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.66 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Lehtoila |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.72 |
475 |
2:32.35 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.61 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
475 |
2:32.43 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.44 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Miina-Anniina Härkänen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.69 |
473 |
2:32.64 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.42 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amanda Ruusuvaara |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.71 |
468 |
2:33.19 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.09 |
(-5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Albertiina Kotkaniemi |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.72 |
459 |
2:34.10 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.27 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.75 |
458 |
2:34.29 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.59 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.62 |
435 |
2:36.96 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.17 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Hämäläinen |
2008 |
Nokian Pyry |
+0.86 |
422 |
2:38.56 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.35 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
+0.65 |
399 |
2:41.50 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.00 |
(+5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nana Murtomäki |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.12.2021 11.31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, T12,13,14,15 200m SU 14 years - Finaali |
|
|
CR 15 |
2:12.15 |
|
|
|
Louna Kasvio |
2006 |
Simmis Grani (FIN) |
Tampere (FIN) |
4.12.2021 |
|
|
|
|
CR 14 |
2:14.85 |
|
|
|
Louna Kasvio |
|
|
2020 |
|
|
|
|
|
CR 12 |
2:28.20 |
|
|
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura (FI |
Tampere (FIN) |
4.12.2021 |
|
|
|
|
CR 13 |
2:18.65 |
|
|
|
Louna Kasvio |
2006 |
Cetus Espoo (FIN) |
Vaasan Uimahalli (FIN) |
1.12.2019 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Simberg |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
591 |
2:21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.23 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
571 |
2:23.34 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.37 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.60 |
566 |
2:23.77 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.62 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Enna Äyrämöinen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
525 |
2:27.42 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.54 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.59 |
518 |
2:28.06 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.28 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
+0.69 |
507 |
2:29.11 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.79 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
501 |
2:29.75 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.19 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Koski |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.68 |
496 |
2:30.17 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.52 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.71 |
494 |
2:30.41 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.71 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nella Imponen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.84 |
481 |
2:31.73 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.10 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Salli Sepponen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.83 |
472 |
2:32.75 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.62 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Veera Malmelin |
2007 |
Nokian Pyry |
+0.75 |
469 |
2:33.05 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.14 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ruut Salmi |
2007 |
Oulun Lohet |
+0.61 |
465 |
2:33.46 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.20 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
+0.66 |
460 |
2:34.03 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.69 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ines Pälviranta |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
458 |
2:34.28 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.46 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.12.2021 11.31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, T12,13,14,15 200m SU 15 years - Finaali |
|
|
CR 15 |
2:12.15 |
|
|
|
Louna Kasvio |
2006 |
Simmis Grani (FIN) |
Tampere (FIN) |
4.12.2021 |
|
|
|
|
CR 14 |
2:14.85 |
|
|
|
Louna Kasvio |
|
|
2020 |
|
|
|
|
|
CR 12 |
2:28.20 |
|
|
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura (FI |
Tampere (FIN) |
4.12.2021 |
|
|
|
|
CR 13 |
2:18.65 |
|
|
|
Louna Kasvio |
2006 |
Cetus Espoo (FIN) |
Vaasan Uimahalli (FIN) |
1.12.2019 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louna Kasvio |
2006 |
Simmis Grani |
+0.59 |
729 |
2:12.15 |
|
|
|
|
CR 15 |
|
|
|
Entry time: 2:12.63 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.74 |
666 |
2:16.18 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.08 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Janina Granberg |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
580 |
2:22.57 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.12 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isla Leinonen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
574 |
2:23.07 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.09 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iida Saarikoski |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
564 |
2:23.95 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.68 |
(-5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilda Aaltonen |
2006 |
Åbo Simklubb |
+0.74 |
563 |
2:23.98 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.42 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emmi Nieminen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
553 |
2:24.85 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.67 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Nauklér |
2006 |
Simmis Grani |
+0.86 |
537 |
2:26.33 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.84 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Vira |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.72 |
527 |
2:27.17 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.54 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.70 |
524 |
2:27.51 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.66 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rita Heinonen |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.74 |
506 |
2:29.21 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.00 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Rahola |
2006 |
Porin Uimaseura |
+0.68 |
501 |
2:29.69 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.30 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tiia Mielonen |
2006 |
Nivalan Saukot |
+0.66 |
498 |
2:30.02 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.90 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Annaliina Mänttäri |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
490 |
2:30.79 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.55 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilia Ruusu |
2006 |
Haminan Uimaseura |
+0.58 |
465 |
2:33.47 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.89 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
+0.69 |
454 |
2:34.68 |
+22.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.95 |
(+4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.12.2021 11.31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, T12,13,14,15 200m SU 12 years - Finaali |
|
|
CR 15 |
2:12.15 |
|
|
|
Louna Kasvio |
2006 |
Simmis Grani (FIN) |
Tampere (FIN) |
4.12.2021 |
|
|
|
|
CR 14 |
2:14.85 |
|
|
|
Louna Kasvio |
|
|
2020 |
|
|
|
|
|
CR 12 |
2:28.20 |
|
|
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura (FI |
Tampere (FIN) |
4.12.2021 |
|
|
|
|
CR 13 |
2:18.65 |
|
|
|
Louna Kasvio |
2006 |
Cetus Espoo (FIN) |
Vaasan Uimahalli (FIN) |
1.12.2019 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.69 |
516 |
2:28.20 |
|
|
|
|
CR 12 |
|
|
|
Entry time: 2:28.04 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
+0.66 |
491 |
2:30.73 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.36 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.66 |
471 |
2:32.81 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.37 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.83 |
465 |
2:33.48 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.86 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Constable |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.75 |
417 |
2:39.15 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.50 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Syrjänen |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.75 |
414 |
2:39.52 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.76 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotta Uusikartano |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.78 |
410 |
2:40.10 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.64 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.67 |
387 |
2:43.09 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.52 |
(-5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anni Eskelinen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.81 |
387 |
2:43.10 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.82 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ava Herranen |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.63 |
385 |
2:43.43 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.13 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.59 |
375 |
2:44.90 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.60 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lisette Schaper |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.72 |
374 |
2:45.02 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.87 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vilja Suominen |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.73 |
354 |
2:48.01 |
+19.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.02 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
+0.76 |
354 |
2:48.05 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.52 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.83 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.12.2021 11.31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2021 11.35.19 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|