Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer Årg. 2011 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
39.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
40.05 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Norah Kiehl |
2011 |
Waspo Nordhorn |
|
|
40.75 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
44.86 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
47.10 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
47.13 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
47.97 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Sandholdt Lange |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
48.96 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer Årg. 2010 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
35.85 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
37.67 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Diana Rüthemann |
2010 |
Waspo Nordhorn |
|
|
37.92 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Gramstrup Madsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
38.71 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
38.78 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
40.72 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
41.77 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
42.05 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nele Löbens |
2010 |
Waspo Nordhorn |
|
|
44.05 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Truc Mai Vu |
2010 |
H2Odense |
|
|
44.79 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Christensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
48.45 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Meta Ostenfeldt Müller |
2010 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer Årg. 2009 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.36 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marlene Vette |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
32.58 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
33.53 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.92 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
H2Odense |
|
|
35.96 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lene Eersink |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
36.00 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
H2Odense |
|
|
36.85 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ona Egbers |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
37.67 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Naja Nielsen |
2009 |
H2Odense |
|
|
44.20 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celina Karpe |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer Årg. 2008 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
29.06 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
29.15 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
29.82 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
H2Odense |
|
|
30.26 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
30.32 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Krogager Jensen |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
30.52 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sille Grønfeldt |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.35 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
34.02 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oceane Cailho |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
34.08 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
34.37 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
34.95 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Lorentzen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
36.15 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ylvie Lensker |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
36.34 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cecilie Anna Andersen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
36.43 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mariella Koers |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
36.48 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathilde Mertz Andersen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
37.94 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Justine Keinicke |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
37.99 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rita Matusiak |
2008 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
40.01 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Christine Jensen |
2008 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
40.46 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mia Rosenski |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
56.38 |
+28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Christiansen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer Årg. 2007 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
30.04 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Inken van Slooten |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
30.26 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
30.38 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
30.92 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joana Kalter |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
30.96 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Snippe |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
31.40 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Jørgensen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
31.48 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isla Barsewisch von |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
32.11 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Aurbo Herold |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
32.43 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
33.16 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Merrit Pasternak |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
33.93 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freya Schou |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
35.86 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Fischer |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
37.31 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer Årg. 2006 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
28.89 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
29.01 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Hellesøe |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
29.76 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Pedersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
31.79 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Dyrebjerg Huusfeldt |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
32.20 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Ferreira |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
32.26 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alvina Vahala Hvass |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
32.48 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Damm Johansen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
32.55 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Søgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
32.92 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kajsa K Kristensen |
2006 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
32.95 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viktoria Schiebener |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
33.22 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Svenja Schmölders |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
34.00 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stella Ulbrich |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
35.21 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mai Birkmose |
2006 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
38.26 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Langebæk |
2006 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
38.26 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer 2005 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Inge Madsen |
2003 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
29.07 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marloes Ekkelboom |
1997 |
Waspo Nordhorn |
|
|
29.09 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
29.09 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stine Madsen |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
29.29 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Janni Martinussen |
2001 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
29.42 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Mortensen |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
29.78 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Trine Johansen |
2002 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
30.10 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrine Hvistendal Hansen |
1997 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
30.24 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kirstine Buch |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
30.42 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
30.50 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sabrina Helper |
1998 |
Waspo Nordhorn |
|
|
30.57 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Svenja Niehaus |
2004 |
Waspo Nordhorn |
|
|
30.60 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilie Ahrentsen |
1998 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
30.76 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Ryet |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
31.20 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sina Kamps |
2004 |
Waspo Nordhorn |
|
|
31.31 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elena Küpers |
2004 |
Waspo Nordhorn |
|
|
31.65 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lynn Harmsen |
2002 |
Waspo Nordhorn |
|
|
31.91 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lina Umbreit |
2004 |
Waspo Nordhorn |
|
|
32.12 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kathrine Hvidberg |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
32.42 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofie Holm Rasmussen |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
32.48 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nele Monse |
2005 |
Waspo Nordhorn |
|
|
33.09 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sara Kaas Vestbo |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
33.63 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frida B. Kristensen |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
33.91 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Annika Hansen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
35.57 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ea Thomsen |
2001 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
36.23 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Marie Magelund |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
37.25 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lotte Damgaard Mortensen |
2001 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
38.58 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Clara Øvergård Ottosen |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
42.48 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Line Uth |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
44.85 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rikke Bruun-Petersen |
2005 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer 2012 og yngre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
48.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Pedersen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
54.43 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 14:00.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|