Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
50.62 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
50.93 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:01.29 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:02.52 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Breaststroke kick used 30m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:36:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
42.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Gramstrup Madsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
48.43 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
55.50 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:36:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.72 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
39.11 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
H2Odense |
|
|
42.03 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:36:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer Årg. 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
32.81 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
33.75 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
35.01 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sille Grønfeldt |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
36.08 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
37.25 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Justine Keinicke |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
40.63 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
40.72 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oceane Cailho |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
42.29 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie Anna Andersen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
44.41 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
44.42 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Mertz Andersen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
52.67 |
+23.70 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Christiansen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:36:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer Årg. 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Jørgensen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
33.98 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
34.28 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joana Kalter |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
34.50 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isla Barsewisch von |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
36.34 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
H2Odense |
|
|
37.48 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
37.61 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Merrit Pasternak |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
39.45 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:36:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer Årg. 2006 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
32.91 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
33.96 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Damm Johansen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
36.33 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Ferreira |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
36.92 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kajsa K Kristensen |
2006 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
38.51 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:36:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marloes Ekkelboom |
1997 |
Waspo Nordhorn |
|
|
31.21 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Inge Madsen |
2003 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
31.66 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stine Madsen |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
31.71 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Janni Martinussen |
2001 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
31.80 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Trine Johansen |
2002 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
31.96 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
32.10 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sabrina Helper |
1998 |
Waspo Nordhorn |
|
|
33.93 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kirstine Buch |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
34.03 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kathrine Hvidberg |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
34.98 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sina Kamps |
2004 |
Waspo Nordhorn |
|
|
35.79 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lina Umbreit |
2004 |
Waspo Nordhorn |
|
|
35.87 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nele Monse |
2005 |
Waspo Nordhorn |
|
|
36.07 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Bianca Skjerning |
2001 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
36.90 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Naya Blyn |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
38.03 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ea Thomsen |
2001 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
38.24 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Annika Hansen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
46.47 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lotte Damgaard Mortensen |
2001 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:36:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer 2012 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Pedersen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:36:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 10:36.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|