Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:43.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:51.69 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Wind |
2011 |
H2Odense |
|
|
2:38.04 |
+54.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Norah Kiehl |
2011 |
Waspo Nordhorn |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately 50m |
|
|
|
|
- |
|
Dicte Kay Myntman |
2011 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) 25m |
|
|
|
|
- |
|
Laura Louise Pedersen |
2011 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Anna Bøgelund Frederiksen |
2011 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) 25m |
|
|
|
|
- |
|
Amanda Sandholdt Lange |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:44:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:28.95 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:35.24 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:37.96 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:39.25 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Gramstrup Madsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:46.74 |
+20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:49.19 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Meta Ostenfeldt Müller |
2010 |
H2Odense |
|
|
1:49.65 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Truc Mai Vu |
2010 |
H2Odense |
|
|
1:57.50 |
+31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nele Löbens |
2010 |
Waspo Nordhorn |
|
|
2:07.32 |
+41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecillia da Rocha Lopes |
2010 |
H2Odense |
|
|
2:08.93 |
+43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Diana Rüthemann |
2010 |
Waspo Nordhorn |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn 75m |
|
|
|
|
- |
|
Ella Christensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) 50m |
|
|
|
|
- |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) 75m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:44:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:29.60 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:32.00 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marlene Vette |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:34.40 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Celina Karpe |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:40.79 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Naja Nielsen |
2009 |
H2Odense |
|
|
1:44.14 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ona Egbers |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:45.19 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lene Eersink |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:48.01 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:44:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:12.98 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:17.45 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:19.72 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sille Grønfeldt |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:21.12 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oceane Cailho |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:25.30 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ylvie Lensker |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:34.16 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mariella Koers |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:34.87 |
+25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Justine Keinicke |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:35.93 |
+26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Mertz Andersen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:41.05 |
+32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Mia Rosenski |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) 50m |
|
|
|
|
- |
|
Signe Christiansen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:44:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:06.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
1:15.08 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Inken van Slooten |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:18.29 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Snippe |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:19.96 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:24.02 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Fischer |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:37.43 |
+31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freya Schou |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:40.96 |
+34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Aurbo Herold |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:44:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2006 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:16.40 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Hellesøe |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:16.64 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alvina Vahala Hvass |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:20.74 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Pedersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:28.19 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Søgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:29.60 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Svenja Schmölders |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:29.85 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viktoria Schiebener |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:30.60 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stella Ulbrich |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:37.73 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:44:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:07.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:08.73 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Ahrentsen |
1998 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:14.41 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Svenja Niehaus |
2004 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:15.44 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:19.21 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elena Küpers |
2004 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:21.61 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Holm Rasmussen |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:22.60 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lynn Harmsen |
2002 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:25.51 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:44:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 2012 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
H2Odense |
|
|
2:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Damgaard |
2012 |
H2Odense |
|
|
2:06.08 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:07.94 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Pedersen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:09.78 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:44:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 11:44.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|