Tulokset Norppauinnit 2021
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Norppauinnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Lappeenrannan uimahalli |
Järjestäjä: |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20 11 2021 - 20 11 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, Tytöt 13, naiset 50m selkäuinti Tytöt 13 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicola Burman |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.81 |
360 |
35.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.52 |
(-6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.74 |
346 |
36.44 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.27 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Koivuluoma |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.77 |
345 |
36.50 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.27 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aida Laukkanen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
296 |
38.40 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.98 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.62 |
269 |
39.64 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.32 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sanja Joensuu |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.82 |
239 |
41.20 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.97 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Sarvilahti |
2008 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.74 |
231 |
41.70 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.13 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Behm |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.63 |
212 |
42.88 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.79 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Riina Kosonen |
2011 |
Uinti Imatra |
+0.98 |
208 |
43.15 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.97 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emily Malkowa |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.66 |
195 |
44.11 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.58 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eveliina Kansonen |
2010 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.52 |
193 |
44.29 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pinja Haapamäki |
2009 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.66 |
186 |
44.83 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Enni Helminen |
2008 |
Uinti Imatra |
+0.74 |
160 |
47.10 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.61 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katerina Bortsova |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.94 |
146 |
48.57 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.05 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mette Virtanen |
2009 |
Uimaseura Aquila |
+0.84 |
144 |
48.82 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.44 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Matilda Hatakka |
2008 |
Uinti Imatra |
+0.64 |
117 |
52.30 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mandi Koivuneva |
2010 |
Kouvolan Uimarit |
+0.71 |
114 |
52.65 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aino Piiparinen |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.81 |
112 |
53.09 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.01 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Räikkönen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.92 |
108 |
53.71 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.26 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Enna-Mari Elisa Kitinoja |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.89 |
101 |
54.94 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.61 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kaisla Suomalainen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.81 |
97 |
55.60 |
+19.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.98 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olivia Karhunen |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.60 |
97 |
55.61 |
+19.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.91 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Iisa Antila |
2012 |
Uimaseura Aquila |
+1.00 |
60 |
1:05.32 |
+29.34 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Milana Ivonen |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.78 |
59 |
1:05.63 |
+29.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.36 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2021 16.11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, Tytöt 13, naiset 50m selkäuinti Naiset - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Janna Salminen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.70 |
462 |
33.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.79 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Terävä |
2005 |
Helsingin Uimarit |
+0.79 |
409 |
34.47 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.07 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viivi Pesonen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.66 |
404 |
34.61 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.40 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eevi Riekki |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.65 |
402 |
34.66 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.66 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helmi Viherkoski |
2005 |
Kouvolan Uimarit |
+0.68 |
383 |
35.25 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.89 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Peake |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.95 |
338 |
36.73 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.50 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabel Rumask |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.83 |
207 |
43.26 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.01 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elle Minni Marie Salmela |
2006 |
Uinti Imatra |
+1.02 |
127 |
50.84 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anjelica Sood |
2007 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2021 16.11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2021 16.11.54 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
|
|
|
|
|