Resultater for SydCup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Friday afternoon
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Nov 11, 2022 to Nov 13, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 50m Butterfly Women 1-12 år - Indledende |
|
|
SydCup |
26.55 |
|
|
Therese Alshammar |
1977 |
Simklubben Neptun/Sveri |
Haderslev (DEN) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Kjärsgaard |
2013 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+1.04 |
|
44.74 |
|
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 47.49 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
46.08 |
+1.34 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 47.85 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Rehse |
2011 |
MTV von 1860 e.V. Heide |
|
|
52.46 |
+7.72 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 53.47 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Jasmand Pedrosa |
2013 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.97 |
|
1:00.32 |
+15.58 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.62 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annemie Stina Thielemann |
2012 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
|
|
1:00.49 |
+15.75 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.16 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Estelle Milou Joost |
2013 |
MTV von 1860 e.V. Heide |
+1.05 |
|
1:00.87 |
+16.13 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 59.37 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liv Damgaard |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.89 |
|
1:03.85 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.62 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
|
|
ej samt. berør ved v |
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 11-11-2022 21:03:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 50m Butterfly Women 13-14 år - Indledende |
|
|
SydCup |
26.55 |
|
|
Therese Alshammar |
1977 |
Simklubben Neptun/Sveri |
Haderslev (DEN) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emiliia Pyzhyk |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.74 |
|
31.40 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.56 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nienke Koster |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
|
|
32.58 |
+1.18 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.38 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederike Marleen Robbes |
2009 |
TSB Flensburg v. 1865 |
|
|
34.40 |
+3.00 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.50 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karlijn Siderius |
2009 |
DWK |
|
|
34.48 |
+3.08 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fenna Westerneng |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+0.82 |
|
34.80 |
+3.40 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.13 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lene Thielemann |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.68 |
|
34.97 |
+3.57 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.13 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
|
35.30 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.22 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lili Oosting |
2009 |
DWK |
+0.83 |
|
35.40 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.74 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Femke Horst |
2010 |
ZPC Hoogeveen |
+0.82 |
|
35.44 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.10 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thea Hansen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
36.42 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.42 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
|
36.74 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.71 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
|
|
36.77 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.36 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Udbye |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
+0.89 |
|
37.27 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.48 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.88 |
|
38.13 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.87 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tess Jansen |
2009 |
DWK |
+0.86 |
|
38.27 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.59 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freja Kawa |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.81 |
|
39.71 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.28 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.79 |
|
40.29 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.20 |
(-4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lotta Fee Jannusch |
2010 |
TSB Flensburg v. 1865 |
+0.96 |
|
42.25 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.61 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Merle Friedrichs |
2010 |
MTV von 1860 e.V. Heide |
+0.84 |
|
43.88 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.67 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Yara Wegman |
2009 |
DWK |
+1.02 |
|
44.00 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.21 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jolijn Burgwal |
2009 |
DWK |
+0.88 |
|
52.90 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.40 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 11-11-2022 21:03:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 50m Butterfly Women 15-17 år - Indledende |
|
|
SydCup |
26.55 |
|
|
Therese Alshammar |
1977 |
Simklubben Neptun/Sveri |
Haderslev (DEN) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
30.57 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.93 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.80 |
|
30.98 |
+0.41 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.64 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
|
31.01 |
+0.44 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.28 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
|
31.21 |
+0.64 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.56 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.76 |
|
31.51 |
+0.94 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigrid Sand Jürgensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
|
32.08 |
+1.51 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.22 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
|
32.53 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.08 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
|
32.77 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.08 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Bagger Kjær |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
|
32.83 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
|
33.19 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
|
33.22 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.99 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karoline Hellesøe |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.75 |
|
33.30 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.53 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Wroblewski |
2008 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.91 |
|
33.46 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.91 |
|
33.98 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.40 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
|
34.19 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.65 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Esmee Tuuk |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.84 |
|
34.43 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.44 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
34.92 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.16 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexia Stephanides |
2006 |
TSB Flensburg v. 1865 |
+0.70 |
|
34.96 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.52 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Volkers |
2008 |
DWK |
+0.71 |
|
35.54 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Damm Johansen |
2006 |
Frem Odense |
+0.77 |
|
36.04 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.69 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Beeke Petrow |
2006 |
MTV von 1860 e.V. Heide |
+0.81 |
|
36.07 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.40 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vera Nantsen |
2008 |
Kolding SK |
+0.89 |
|
36.51 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.85 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.87 |
|
37.26 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.38 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Myrthe Rijpma |
2008 |
DWK |
+0.76 |
|
37.67 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.48 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
Frem Odense |
+0.82 |
|
37.88 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.77 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Yanou Vaessen |
2006 |
DWK |
|
|
38.01 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.38 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Gabriella L Thoustrup |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.79 |
|
38.02 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.52 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Julie Holmgaard Hansen |
2008 |
Nord-Als Svømmeklub |
+0.74 |
|
38.14 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.87 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maja Germansen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.77 |
|
38.45 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.90 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Isa Kerpels |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.86 |
|
38.76 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.82 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Karoline Poder Kristensen |
2007 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
39.02 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.75 |
(-5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Stine Pedersen |
2008 |
Kolding SK |
+0.78 |
|
39.36 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.64 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Johanne Schmidt Jensen |
2007 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
+0.74 |
|
39.61 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.40 |
(-6.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Freya Kofoed Lökkegaard |
2007 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
40.87 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.25 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Kristine Hansen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
|
40.94 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.39 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne Vesterskov Hansen |
2008 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 11-11-2022 21:03:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 50m Butterfly Women 18-123 år - Indledende |
|
|
SydCup |
26.55 |
|
|
Therese Alshammar |
1977 |
Simklubben Neptun/Sveri |
Haderslev (DEN) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
30.04 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Senna Veen |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
|
|
30.47 |
+0.43 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.54 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dominique Dingshoff |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.77 |
|
31.00 |
+0.96 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.39 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Celine Schoenmaker |
1998 |
DWK |
+0.78 |
|
31.08 |
+1.04 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 30.28 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cathy Milena Heuber |
2005 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.72 |
|
31.32 |
+1.28 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.41 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Minderaa |
2005 |
DWK |
+0.75 |
|
33.67 |
+3.63 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.23 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
+0.84 |
|
34.71 |
+4.67 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 36.24 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Egemose Gregersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
35.42 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.45 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lara Kristin Führer |
2004 |
MTV von 1860 e.V. Heide |
+0.79 |
|
36.22 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.64 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sandra Cecilie Schmidt |
2005 |
Frem Odense |
+0.83 |
|
38.28 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 11-11-2022 21:03:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-11-12 09:45:44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|