Resultater for SydCup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Saturday supersprint final
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Nov 11, 2022 to Nov 13, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 100m Backstroke Women - Finale 1-12 år |
|
|
SydCup |
1:02.32 |
|
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
Frem - Sto95 (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-1999 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Eriksen Kjems |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.80 |
|
1:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.89 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nina Hansen |
2012 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.89 |
|
1:37.98 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.41 |
(-5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Rehse |
2011 |
MTV von 1860 e.V. Heide |
+0.95 |
|
1:38.00 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.63 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilse Zuurman |
2011 |
ZPC Hoogeveen |
+0.79 |
|
1:39.22 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.38 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Gydesen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.76 |
|
1:44.23 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.58 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Syencha |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.87 |
|
1:45.65 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.49 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12-11-2022 20:03:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 100m Backstroke Women - Finale 13-14 år |
|
|
SydCup |
1:02.32 |
|
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
Frem - Sto95 (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-1999 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emiliia Pyzhyk |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.67 |
|
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.42 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nienke Koster |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+0.66 |
|
1:09.66 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.59 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fenna Westerneng |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+0.82 |
|
1:10.79 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.65 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.75 |
|
1:15.42 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.88 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederike Marleen Robbes |
2009 |
TSB Flensburg v. 1865 |
+0.87 |
|
1:16.89 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.31 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
+0.77 |
|
1:21.46 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.27 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12-11-2022 20:03:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 100m Backstroke Women - Finale 15-17 år |
|
|
SydCup |
1:02.32 |
|
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
Frem - Sto95 (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-1999 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dachen Haaijer |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.72 |
|
1:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.77 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carlijn Gruppen |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.70 |
|
1:07.49 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.49 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
|
1:08.70 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.97 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
|
1:09.61 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.96 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
|
1:10.48 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.09 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
|
1:11.64 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.67 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12-11-2022 20:03:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 100m Backstroke Women - Finale 18-123 år |
|
|
SydCup |
1:02.32 |
|
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
Frem - Sto95 (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-1999 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Schoenmaker |
1998 |
DWK |
+0.68 |
|
1:05.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.43 |
(-8.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Senna Veen |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.75 |
|
1:06.99 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.53 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dominique Dingshoff |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.79 |
|
1:10.75 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.78 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
+0.72 |
|
1:17.02 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.55 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jana Porath |
2005 |
TSB Flensburg v. 1865 |
+0.77 |
|
1:19.44 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.96 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12-11-2022 20:03:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-11-12 20:45:39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|