Resultater for SydCup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Sunday supersprint final
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Nov 11, 2022 to Nov 13, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 100m Breaststroke Men 1-13 år - Finale |
|
|
SydCup |
1:01.19 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
04-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bertelsen |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
266 |
1:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.99 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathijs Boersma |
2010 |
ZPC Hoogeveen |
+0.93 |
218 |
1:31.76 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.32 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Phillip Thomsen |
2010 |
Nord-Als Svømmeklub |
+0.76 |
198 |
1:34.73 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.10 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Darius Ignat |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
137 |
1:47.19 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.98 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Puggaard Hougaard |
2011 |
Vejen Svømmeklub |
+0.80 |
122 |
1:51.25 |
+25.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.67 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peer Bendtschneider |
2012 |
MTV von 1860 e.V. Heide |
+1.04 |
114 |
1:53.97 |
+28.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.58 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13-11-2022 15:51:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 100m Breaststroke Men 14-15 år - Finale |
|
|
SydCup |
1:01.19 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
04-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
401 |
1:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.94 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.69 |
393 |
1:15.45 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.05 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.69 |
358 |
1:17.80 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.95 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.85 |
353 |
1:18.19 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.65 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Hylle-Wiig |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.79 |
294 |
1:23.07 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.39 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.69 |
273 |
1:25.17 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.61 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13-11-2022 15:51:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 100m Breaststroke Men 16-18 år - Finale |
|
|
SydCup |
1:01.19 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
04-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
510 |
1:09.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.92 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
477 |
1:10.75 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.36 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
461 |
1:11.52 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.88 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jordey Thole |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.76 |
451 |
1:12.04 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.57 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.65 |
419 |
1:13.85 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.95 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Reyneke |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
405 |
1:14.70 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.55 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13-11-2022 15:51:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 100m Breaststroke Men 19-123 år - Finale |
|
|
SydCup |
1:01.19 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
04-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronis Everdingen |
2003 |
DWK |
+0.79 |
527 |
1:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.27 |
(-6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niek Heethaar |
1999 |
DWK |
|
516 |
1:08.89 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.50 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Darryl Lubbinge |
1997 |
ZPC Hoogeveen |
+0.68 |
510 |
1:09.18 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.95 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Taco Hengstman |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.76 |
412 |
1:14.27 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.00 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Raphael Mennen |
2001 |
DWK |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
2 fly kicks 25m+75m |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13-11-2022 15:51:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-11-13 15:51:55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|