Tulokset Vantaa Junior Meet 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantai aamujakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
05 03 2022 - 06 03 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti P12, P14, P16, P18 12 and younger - Final |
|
|
Rollo12 |
1:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mark Rebane |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
199 |
1:37.41 |
|
|
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:59.80 |
(-22.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
196 |
1:37.92 |
+0.51 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:35.75 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
186 |
1:39.49 |
+2.08 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:40.64 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Juusela |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
185 |
1:39.72 |
+2.31 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:42.43 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
182 |
1:40.34 |
+2.93 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:43.37 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Suominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
179 |
1:40.91 |
+3.50 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:44.33 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
159 |
1:44.90 |
+7.49 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:48.29 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amos Eriksson |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
158 |
1:45.00 |
+7.59 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:44.02 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luca Kotkin |
2010 |
Ujumisklubi Briis |
|
151 |
1:46.79 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.10 |
(-12.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laban Kiuru |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
142 |
1:48.92 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.72 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
131 |
1:51.90 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.23 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Titus Mattila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
129 |
1:52.54 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.65 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hugo Virtanen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
124 |
1:53.82 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.86 |
(+3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Topi Nuutinen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
114 |
1:57.14 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.37 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jami Torvikoski |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
104 |
2:00.64 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kasper Ärling |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
95 |
2:04.33 |
+26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sami Passinen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
86 |
2:08.52 |
+31.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.75 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Väinö Del Aguila Mikkolainen |
2012 |
Race Club Sveitsi |
|
70 |
2:17.69 |
+40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Eero Lähteenmäki |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
- |
|
Väinö Del Aguila Mikkolainen |
2012 |
Race Club Sveitsi |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2022 12:31:19 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti P12, P14, P16, P18 13-14 years - Final |
|
|
Rollo12 |
1:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolas Nyström |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
481 |
1:12.59 |
|
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:13.18 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
363 |
1:19.70 |
+7.11 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:21.21 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eero Tandefelt-Kauste |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
305 |
1:24.43 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.48 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
297 |
1:25.23 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.39 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
270 |
1:27.98 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.11 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Morten Hein |
2009 |
Ujumisklubi Briis |
|
257 |
1:29.37 |
+16.78 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:54.20 |
(-24.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ahti Parviainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
252 |
1:29.95 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.36 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
|
247 |
1:30.55 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.30 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Onni Tuohino |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
240 |
1:31.48 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.01 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niilo Pyhältö |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
235 |
1:32.14 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.30 |
(+4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arttu Kaskimies |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
233 |
1:32.38 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.97 |
(-5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tuli Hakkarainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
231 |
1:32.66 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.58 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adam Isaev |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
224 |
1:33.61 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.93 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniel Mõsko |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
222 |
1:33.85 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Autero |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
215 |
1:34.93 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.52 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kasperi Kenttä |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
210 |
1:35.58 |
+22.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.66 |
(-10.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oiva Numminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
209 |
1:35.73 |
+23.14 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:37.82 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aarni Rahkonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
204 |
1:36.55 |
+23.96 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:35.36 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Matias Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
199 |
1:37.34 |
+24.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.70 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ohto Ahvenisto |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
197 |
1:37.72 |
+25.13 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:46.62 |
(-8.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lenni Parpola |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
195 |
1:38.05 |
+25.46 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:42.19 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Casper Neste |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
194 |
1:38.17 |
+25.58 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:48.02 |
(-9.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Otso Tuisku |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
186 |
1:39.63 |
+27.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.30 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Rasmus Myller |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
184 |
1:39.87 |
+27.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.12 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julius Cario |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
176 |
1:41.45 |
+28.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.74 |
(+3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Niila Tukiala |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
170 |
1:42.63 |
+30.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.34 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Albin Antas |
2008 |
Simmis Grani |
|
161 |
1:44.46 |
+31.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.13 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Eeli Vesamäki |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
153 |
1:46.17 |
+33.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.86 |
(-8.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Olavi Niiranen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
143 |
1:48.66 |
+36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Aksel Eriksson |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
128 |
1:52.71 |
+40.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.04 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Okko Aapola |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
125 |
1:53.64 |
+41.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.90 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Jose Bly |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
122 |
1:54.50 |
+41.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.59 |
(+5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emil Pihlaja |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
120 |
1:55.18 |
+42.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.92 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Havu Heikkinen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
103 |
2:00.99 |
+48.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.35 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Kota Moriwaki |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
84 |
2:09.71 |
+57.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Linus Löytäinen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
79 |
2:12.31 |
+59.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.26 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2022 12:31:19 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti P12, P14, P16, P18 15-16 years - Final |
|
|
Rollo12 |
1:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
Simmis Grani |
|
505 |
1:11.39 |
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:09.49 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jarko Miller |
2006 |
Ujumisklubi Briis |
|
487 |
1:12.25 |
+0.86 |
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 1:08.70 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Uuri Aaron Ilmari Ranz |
2006 |
Simmis Grani |
|
471 |
1:13.10 |
+1.71 |
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 1:13.79 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oiva Koppelmäki |
2007 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
412 |
1:16.41 |
+5.02 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:15.30 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kennert Jogis |
2006 |
Ujumisklubi Briis |
|
394 |
1:17.55 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.30 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Helén |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
|
391 |
1:17.73 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.89 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Roger Ruhno |
2006 |
Ujumisklubi Briis |
|
375 |
1:18.82 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.40 |
(+5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gregor Ilves |
2007 |
Ujumisklubi Briis |
|
341 |
1:21.37 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.20 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johan Hujanen |
2006 |
Simmis Grani |
|
319 |
1:23.22 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.44 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matias Viktor Kukkonen |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
293 |
1:25.58 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gleb Burakov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
|
283 |
1:26.57 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
281 |
1:26.82 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.90 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
275 |
1:27.39 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.10 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eerik Välipakka |
2007 |
ORCA Helsinki |
|
260 |
1:29.06 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.44 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Patrik Ventus |
2007 |
Simmis Grani |
|
250 |
1:30.18 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.42 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Tuukkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
|
247 |
1:30.60 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.96 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
245 |
1:30.82 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.04 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aleksanteri Hakala |
2007 |
Simmis Grani |
|
239 |
1:31.65 |
+20.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.12 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Patrick Tiihonen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
217 |
1:34.63 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.18 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sami Tolonen |
2006 |
Keravan Uimarit |
|
190 |
1:38.88 |
+27.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.59 |
(+5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eskil Ehnholm |
2007 |
Simmis Grani |
|
156 |
1:45.46 |
+34.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.75 |
(-6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Stepan Steblevskiy |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
151 |
1:46.77 |
+35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Joel Väisänen |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
109 |
1:58.94 |
+47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2022 12:31:19 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti P12, P14, P16, P18 17-18 years - Final |
|
|
Rollo12 |
1:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl Christopher Teder |
2004 |
Ujumisklubi Briis |
|
618 |
1:06.77 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:08.35 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
443 |
1:14.60 |
+7.83 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:16.97 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksi Rissanen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
398 |
1:17.30 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.29 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Kabonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
377 |
1:18.70 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.36 |
(-6.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juho Törmä |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
366 |
1:19.46 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.07 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tommi Myllynen |
2004 |
Nurmijärven Uinti |
|
356 |
1:20.19 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.19 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jaska Schoenmakers |
2004 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
349 |
1:20.77 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.28 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
304 |
1:24.58 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.11 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
279 |
1:27.02 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.95 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lauri Pyykkö |
2004 |
ORCA Helsinki |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/5/2022 12:31:19 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 12:34:04 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|