Resultat för Höstsimiaden 2021, Åkersberga
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 4x50m Frisim Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim Lag 1 |
10 |
|
|
|
|
|
|
2:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Clason |
2011 |
AE6111 |
|
39.99 |
|
|
|
|
39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Kjellman |
2011 |
AG8211 |
|
39.14 |
|
|
|
|
1:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Rylander |
2011 |
AE5711 |
|
41.52 |
|
|
|
|
2:00.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Hedlund |
2011 |
AG8011 |
|
38.79 |
|
|
|
|
2:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Turebergs Simklubb Simporna |
10 |
|
|
|
|
|
|
2:45.11 |
+5.67 |
|
|
|
|
Victor Bernström |
2011 |
AB9911 |
|
40.30 |
|
|
|
|
40.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Brickner |
2012 |
AB4612 |
|
41.73 |
|
|
|
|
1:22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Holkedahl |
2011 |
AD7111 |
|
42.90 |
|
|
|
|
2:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Arnö |
2011 |
AD9011 |
|
40.18 |
|
|
|
|
2:45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Väsby Simsällskap |
10 |
|
|
|
|
|
|
2:47.07 |
+7.63 |
|
|
|
|
Lina Almayahi |
2011 |
AB5411 |
|
35.01 |
|
|
|
|
35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Julienne Falk |
2011 |
AC0611 |
|
37.25 |
|
|
|
|
1:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Karlsson |
2011 |
AH8111 |
|
50.03 |
|
|
|
|
2:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Frisk Garcia |
2011 |
|
|
44.78 |
|
|
|
|
2:47.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SS04 Lag 1 |
10 |
|
|
|
|
|
|
2:52.32 |
+12.88 |
|
|
|
|
Ebba Färnqvist |
2011 |
AD9411 |
|
44.36 |
|
|
|
|
44.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Johansson |
2011 |
AJ2311 |
|
43.81 |
|
|
|
|
1:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Petra Hammes |
2011 |
AD9611 |
|
41.63 |
|
|
|
|
2:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viking Falkenbert |
2011 |
AI9511 |
|
42.52 |
|
|
|
|
2:52.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Täby Sim lag 2 |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:12.02 |
+32.58 |
|
|
|
|
Lilly Alsén |
2013 |
AB3013 |
|
48.72 |
|
|
|
|
48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Klinga |
2013 |
AB3213 |
|
51.88 |
|
|
|
|
1:40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Elander Uddhammar |
2012 |
AD7712 |
|
45.29 |
|
|
|
|
2:25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robin Aurich |
2011 |
AH0511 |
|
46.13 |
|
|
|
|
3:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stockholmspolisens IF Simföre |
10 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Mueller |
2011 |
AC2611 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Zettergren |
2011 |
AM7011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lowe Kopparberg |
2011 |
AG5511 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Barkman |
2011 |
AK3211 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Älvsjö AIK Simförening |
11 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
AB6411 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juliuz Sjöström Salom |
2013 |
AB4913 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Szylak Nicander |
2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
vilma Holmer |
2011 |
AC9611 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 09:12:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 09:12:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|