Tulokset Lyhyen radan mestaruusuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lyhyen radan mestaruuskilpailut 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Espoonlahden uimahalli |
Organizer: |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 16, 2021 to Dec 19, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 400m Vapaauinti Naiset - Finaali |
|
|
ME |
3:53.92 |
|
|
|
Ariarne Titmus |
|
AUS (AUS) |
(CHN) |
12/14/2018 |
|
|
|
|
EE |
3:54.52 |
|
|
|
Mireia Belmonte Garcia |
|
ESP (ESP) |
Berlin (GER) |
8/11/2013 |
|
|
|
|
SE |
4:08.85 |
|
|
|
Laura Lahtinen |
2003 |
HSS (FIN) |
Napoli (ITA) |
9/2/2021 |
|
|
|
|
SMKE |
4:11.09 |
|
|
|
Laura Lahtinen |
2003 |
HSS |
Tampere |
1/1/2019 |
|
|
|
|
NSE |
4:11.09 |
|
|
|
Laura Lahtinen |
2003 |
HSS |
Tampere (FIN) |
12/12/2019 |
|
|
|
|
NSMKE |
4:14.28 |
|
|
|
Louna Kasvio |
2006 |
Simmis Grani (FIN) |
Espoo (FIN) |
12/16/2021 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Luoto |
2003 |
Raision Urheilijat |
+0.75 |
784 |
4:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:21.76 |
(-8.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louna Kasvio |
2006 |
Simmis Grani |
+0.71 |
778 |
4:14.28 |
+0.70 |
|
NSMKE |
|
|
|
|
Entry time: 4:14.73 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ada Hakkarainen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.71 |
741 |
4:18.44 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:18.42 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Nauklér |
2006 |
Simmis Grani |
+0.72 |
725 |
4:20.32 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:21.50 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.83 |
700 |
4:23.35 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:21.99 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilda Puutio |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.77 |
683 |
4:25.58 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:24.74 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Irene Mäkilä |
2004 |
Raision Urheilijat |
+0.74 |
678 |
4:26.24 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:23.43 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
Oulun Lohet |
+0.73 |
621 |
4:34.11 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.17 |
(+7.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/16/2021 6:31:13 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-16 18:31:23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|