Resultater for Lyhyen radan mestaruusuinnit
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lyhyen radan mestaruuskilpailut 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Espoonlahden uimahalli |
Organizer: |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 16, 2021 to Dec 19, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Rintauinti Miehet - A Finaali |
|
|
ME |
55.28 |
|
|
|
Ilya Shymanovich |
|
BLR |
|
11/26/2021 |
|
|
|
|
EE |
55.28 |
|
|
|
Ilya Shymanovich |
|
BLR |
Eindhoven (NED) |
11/26/2021 |
|
|
|
|
SE |
58.04 |
|
|
|
Olli Kokko |
1994 |
TaTU |
Kazan (RUS) |
11/3/2021 |
|
|
|
|
SMKE |
58.09 |
|
|
|
Matti Mattsson |
1993 |
PUS (FIN) |
Tampere (FIN) |
1/1/2019 |
|
|
|
|
NSE |
1:00.49 |
|
|
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap (F |
Espoo (FIN) |
12/17/2021 |
|
|
|
|
NSMKE |
1:00.49 |
|
|
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap (F |
Espoo (FIN) |
12/17/2021 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Mattsson |
1993 |
Porin Uimaseura |
+0.68 |
858 |
58.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.22 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
828 |
58.91 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.60 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mihail Khanoukaev |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.59 |
797 |
59.68 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.52 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
786 |
59.95 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.90 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.75 |
777 |
1:00.17 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.49 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Teemu Vuorela |
1994 |
Jyväskylän Aalto |
+0.70 |
769 |
1:00.40 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.99 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Werneri Koskinen |
1998 |
Uinti Tampere |
+0.59 |
754 |
1:00.79 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.89 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jami Ihalainen |
2003 |
TaTu Tampere |
+0.64 |
745 |
1:01.03 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.15 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/17/2021 6:31:07 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Rintauinti Miehet - B Finaali |
|
|
ME |
55.28 |
|
|
|
Ilya Shymanovich |
|
BLR |
|
11/26/2021 |
|
|
|
|
EE |
55.28 |
|
|
|
Ilya Shymanovich |
|
BLR |
Eindhoven (NED) |
11/26/2021 |
|
|
|
|
SE |
58.04 |
|
|
|
Olli Kokko |
1994 |
TaTU |
Kazan (RUS) |
11/3/2021 |
|
|
|
|
SMKE |
58.09 |
|
|
|
Matti Mattsson |
1993 |
PUS (FIN) |
Tampere (FIN) |
1/1/2019 |
|
|
|
|
NSE |
1:00.49 |
|
|
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap (F |
Espoo (FIN) |
12/17/2021 |
|
|
|
|
NSMKE |
1:00.49 |
|
|
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap (F |
Espoo (FIN) |
12/17/2021 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tony Eriksson |
1995 |
TaTu Tampere |
|
698 |
1:02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.34 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Nyberg |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
|
680 |
1:02.92 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.59 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lassi Ohtonen |
1992 |
Helsingfors Simsällskap |
|
677 |
1:03.01 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.43 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kalle Pyykkönen |
1996 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
675 |
1:03.07 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.13 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
672 |
1:03.16 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.04 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Santeri Pulkkinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
|
669 |
1:03.27 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.73 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Miika Tolvanen |
1996 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
657 |
1:03.64 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.39 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Petr Pankratov |
2002 |
Cetus Espoo |
|
649 |
1:03.90 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.70 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/17/2021 6:31:07 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-17 18:31:22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|