Tulokset Lyhyen radan mestaruusuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
perjantai-ilta
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lyhyen radan mestaruuskilpailut 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Espoonlahden uimahalli |
Organizer: |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 16, 2021 to Dec 19, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 50m Selkäuinti Miehet - A Finaali |
|
|
ME |
22.22 |
|
|
Florent Manaudou |
1990 |
FRA |
|
12/6/2014 |
|
|
|
|
EE |
22.22 |
|
|
Florent Manaudou |
|
FRA |
Doha (QTA) |
11/6/2014 |
|
|
|
|
SE |
23.87 |
|
|
Kalle Mäkinen |
2002 |
Vanders (FIN) |
Espoo (FIN) |
12/17/2021 |
|
|
|
|
SMKE |
23.87 |
|
|
Kalle Mäkinen |
2002 |
Vanders (FIN) |
Espoo (FIN) |
12/17/2021 |
|
|
|
|
NSE |
24.71 |
|
|
Kalle Mäkinen |
2002 |
Vanders |
Tampere (FIN) |
10/10/2020 |
|
|
|
|
NSMKE |
24.86 |
|
|
Sergey Kuznetsov |
2000 |
Cetus (FIN) |
Oulu (FIN) |
1/1/2017 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Mäkinen |
2002 |
Vanders |
+0.65 |
806 |
23.87 |
|
|
|
SE |
|
|
|
|
Entry time: 24.03 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niki Karlsson |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.61 |
749 |
24.46 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.97 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemil Varho |
1997 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
679 |
25.28 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.59 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miro Vasko |
1993 |
TaTu Tampere |
+0.64 |
669 |
25.40 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.62 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jasu Ovaskainen |
2002 |
Lahden Uimaseura |
+0.66 |
658 |
25.54 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.73 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eetu Alitalo |
1999 |
Cetus Espoo |
+0.56 |
644 |
25.72 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.87 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Janne Markus Markkanen |
1994 |
Jyväskylän Aalto |
+0.63 |
633 |
25.87 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.82 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Petja Yritys |
1993 |
TaTu Tampere |
+0.65 |
627 |
25.96 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.89 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/17/2021 7:06:06 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 50m Selkäuinti Miehet - B Finaali |
|
|
ME |
22.22 |
|
|
Florent Manaudou |
1990 |
FRA |
|
12/6/2014 |
|
|
|
|
EE |
22.22 |
|
|
Florent Manaudou |
|
FRA |
Doha (QTA) |
11/6/2014 |
|
|
|
|
SE |
23.87 |
|
|
Kalle Mäkinen |
2002 |
Vanders (FIN) |
Espoo (FIN) |
12/17/2021 |
|
|
|
|
SMKE |
23.87 |
|
|
Kalle Mäkinen |
2002 |
Vanders (FIN) |
Espoo (FIN) |
12/17/2021 |
|
|
|
|
NSE |
24.71 |
|
|
Kalle Mäkinen |
2002 |
Vanders |
Tampere (FIN) |
10/10/2020 |
|
|
|
|
NSMKE |
24.86 |
|
|
Sergey Kuznetsov |
2000 |
Cetus (FIN) |
Oulu (FIN) |
1/1/2017 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Hanski |
1999 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.66 |
630 |
25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.01 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Akseli Kontiainen |
2002 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.52 |
621 |
26.04 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.53 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Schmid |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.65 |
607 |
26.24 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.07 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Söderholm |
2002 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.65 |
605 |
26.27 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.45 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veeti Haikonen |
2001 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.65 |
602 |
26.31 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.44 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Roni Kallström |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.58 |
586 |
26.55 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.32 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
569 |
26.81 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.86 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.72 |
558 |
26.98 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.82 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/17/2021 7:06:06 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-17 19:06:15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|