Resultater for STT Taastrup Open 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. maj 2022 to 22. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Herrer 13 og yngre - Indledende |
|
|
16 år og |
24.90 |
|
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton B |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
14 til 15 å |
27.99 |
|
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub (DEN) |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
0 til 13 år |
31.72 |
|
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub (DE |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.53 |
346 |
31.72 |
|
|
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 32.63 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.74 |
310 |
32.90 |
+1.18 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.77 |
308 |
32.97 |
+1.25 |
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 35.73 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
307 |
32.98 |
+1.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.16 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.71 |
306 |
33.03 |
+1.31 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.18 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.66 |
295 |
33.44 |
+1.72 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.71 |
291 |
33.60 |
+1.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.13 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
265 |
34.65 |
+2.93 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.56 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.78 |
247 |
35.46 |
+3.74 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.47 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.64 |
231 |
36.29 |
+4.57 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.05 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.74 |
226 |
36.54 |
+4.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.20 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wille Thente |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.71 |
225 |
36.58 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.56 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sophus Fosbøl |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.62 |
200 |
38.07 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.20 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.81 |
197 |
38.23 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.56 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.75 |
194 |
38.43 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.23 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
191 |
38.61 |
+6.89 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 36.68 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
189 |
38.79 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.00 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.67 |
184 |
39.13 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.89 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.88 |
180 |
39.41 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.75 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
163 |
40.69 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jonathan Znaty |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.78 |
161 |
40.89 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.42 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.70 |
160 |
40.96 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.75 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.72 |
158 |
41.17 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-13.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tobias Hanson |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.67 |
146 |
42.21 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.55 |
(-6.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vitus L. Vilsholm |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
+0.75 |
142 |
42.63 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.83 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Gustav Brodersen Stibolt |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
+0.82 |
128 |
44.16 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.13 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Bertram Hallberg |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
+0.71 |
121 |
44.91 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.52 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Gustav Vestgården Tukk |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.95 |
112 |
46.07 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.62 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.90 |
105 |
47.06 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.90 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.85 |
104 |
47.21 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.60 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
104 |
47.23 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-12.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
91 |
49.40 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.38 |
(-7.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Oliver Demsitz |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
88 |
50.05 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.31 |
(+4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lucas Madsen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.83 |
79 |
51.78 |
+20.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Victor Søegaard |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.82 |
73 |
53.12 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.21 |
(-11.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.58 |
68 |
54.56 |
+22.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sander Larsen |
2011 |
Albertslund IF |
+0.57 |
58 |
57.37 |
+25.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
50 |
1:00.09 |
+28.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-9.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emil Højgaard Andersen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
50 |
1:00.23 |
+28.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-29.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Storm Junior |
2012 |
Albertslund IF |
+0.76 |
41 |
1:04.33 |
+32.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Caleb Meyer |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.69 |
32 |
1:09.78 |
+38.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+9.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-05-2022 12:19:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Indledende |
|
|
16 år og |
24.90 |
|
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton B |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
14 til 15 å |
27.99 |
|
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub (DEN) |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
0 til 13 år |
31.72 |
|
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub (DE |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
503 |
27.99 |
|
|
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.75 |
469 |
28.65 |
+0.66 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Ellegaard Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.65 |
411 |
29.94 |
+1.95 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.68 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dominic Dadi Wheeler |
2007 |
Iceland |
+0.66 |
406 |
30.06 |
+2.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.93 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Paaske |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.60 |
398 |
30.27 |
+2.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.73 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Nielsen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.58 |
382 |
30.68 |
+2.69 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.80 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.71 |
379 |
30.77 |
+2.78 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.03 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.66 |
375 |
30.86 |
+2.87 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.87 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thor Andersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.71 |
372 |
30.96 |
+2.97 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
356 |
31.40 |
+3.41 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.82 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Phillip Knudsen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
339 |
31.91 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-8.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.67 |
334 |
32.08 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.86 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.70 |
325 |
32.39 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.60 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
316 |
32.67 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.53 |
306 |
33.02 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.77 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.79 |
303 |
33.15 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.38 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.66 |
300 |
33.26 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
294 |
33.46 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.07 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
292 |
33.55 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.81 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lucas Lennartsson |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.71 |
285 |
33.83 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.76 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
275 |
34.22 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.46 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
261 |
34.82 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Parham Ahmadi Moghaddam |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.75 |
253 |
35.17 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.99 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
241 |
35.75 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.05 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.73 |
233 |
36.15 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.54 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elliot Rosberg |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.61 |
229 |
36.35 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.95 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.78 |
219 |
36.91 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.67 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.59 |
205 |
37.75 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.56 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Loui Petersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.77 |
198 |
38.19 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.00 |
(-13.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
175 |
39.74 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.33 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Christoffer Andersen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
+0.75 |
166 |
40.47 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.15 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elliot Salih |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-05-2022 12:19:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Herrer 16 og ældre - Indledende |
|
|
16 år og |
24.90 |
|
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton B |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
14 til 15 å |
27.99 |
|
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub (DEN) |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
0 til 13 år |
31.72 |
|
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub (DE |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
715 |
24.90 |
|
|
|
Q |
16 år og æld |
|
|
|
Entry time: 24.40 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
696 |
25.12 |
+0.22 |
|
Q |
16 år og æld |
|
|
|
Entry time: 24.43 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thomas Høgenhaug |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.66 |
650 |
25.70 |
+0.80 |
|
DI |
16 år og æld |
|
|
|
Entry time: 25.68 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wessel Stupers |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
626 |
26.02 |
+1.12 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.69 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
624 |
26.06 |
+1.16 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.97 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Greisen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
616 |
26.16 |
+1.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.11 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
596 |
26.46 |
+1.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.56 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isaac Barrett |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.68 |
583 |
26.65 |
+1.75 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.51 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Gammelvind |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
542 |
27.31 |
+2.41 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.83 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.66 |
532 |
27.47 |
+2.57 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.17 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ludvig Romare |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.69 |
532 |
27.48 |
+2.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.29 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.66 |
527 |
27.57 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
524 |
27.61 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.31 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
519 |
27.71 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.46 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
509 |
27.88 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.05 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Laurits Boserup |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
500 |
28.04 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.08 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
500 |
28.04 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.87 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.73 |
500 |
28.05 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.91 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
486 |
28.31 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.46 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonatan Holmquist |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.73 |
481 |
28.41 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.14 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.63 |
471 |
28.61 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.25 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Oskar Bondo Siegumfeldt |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.70 |
471 |
28.61 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.29 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
465 |
28.73 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.82 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
463 |
28.77 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.89 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
447 |
29.11 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.18 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
447 |
29.11 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.51 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tristan Jensen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
444 |
29.19 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.96 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.71 |
441 |
29.24 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.39 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
441 |
29.25 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.93 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
440 |
29.27 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.30 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Harald Franck |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
439 |
29.28 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.34 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
427 |
29.56 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.78 |
424 |
29.63 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.49 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Frederik Rasmussen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
415 |
29.85 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.38 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.60 |
414 |
29.86 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.56 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Viktor Kristiansen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.74 |
389 |
30.49 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.98 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
387 |
30.54 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.67 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.59 |
386 |
30.56 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.05 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.70 |
385 |
30.61 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.31 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.60 |
348 |
31.64 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.11 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Hugo Prössel |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.73 |
344 |
31.76 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.04 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Theodor Fought |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.72 |
328 |
32.27 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.85 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
315 |
32.72 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.19 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.69 |
300 |
33.26 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Daniel Thilker |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
298 |
33.32 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.80 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.73 |
294 |
33.49 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.30 |
(-9.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Marius Andersen |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.90 |
226 |
36.52 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.73 |
(-6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-05-2022 12:19:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-05-2022 12:49.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|