Resultater for STT Taastrup Open 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
FREDAG
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. maj 2022 to 22. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Butterfly Herrer - Indledende |
|
|
16 år og |
2:07.39 |
|
|
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton B |
Taastrup (DEN) |
20-05-2022 |
|
|
|
|
14 til 15 å |
2:22.39 |
|
|
|
Hólmar Grétarsson |
2008 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
20-05-2022 |
|
|
|
|
0 til 13 år |
2:51.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
|
2:07.39 |
|
|
|
|
Q |
16 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:58.21 |
(+9.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christoffer Weiss |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:08.32 |
+0.93 |
|
Q |
16 år og æld |
|
|
|
Entry time: 2:04.16 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
|
2:10.05 |
+2.66 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:08.12 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:12.03 |
+4.64 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.90 |
(+11.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
|
2:14.86 |
+7.47 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.00 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.54 |
|
2:19.15 |
+11.76 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.35 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Lind |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.63 |
|
2:19.69 |
+12.30 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.87 |
(+4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
2:19.96 |
+12.57 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.23 |
(+9.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hólmar Grétarsson |
2008 |
Iceland |
+0.71 |
|
2:22.39 |
+15.00 |
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 2:23.92 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.76 |
|
2:25.45 |
+18.06 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.40 |
(+13.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Alexander West |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:29.82 |
+22.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.81 |
(+7.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bertram T. Aunsholm |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:29.83 |
+22.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.88 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.76 |
|
2:30.61 |
+23.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.85 |
(+3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
|
2:31.30 |
+23.91 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.34 |
(+10.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:31.50 |
+24.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.77 |
(+4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Thor Andersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:35.33 |
+27.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.83 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.66 |
|
2:36.20 |
+28.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.16 |
(+7.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.89 |
|
2:41.07 |
+33.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.35 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Johan Paaske |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:42.72 |
+35.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.31 |
(+7.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.89 |
|
2:43.52 |
+36.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.00 |
(+8.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:48.49 |
+41.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.41 |
(+10.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Weien Ege |
2006 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:25:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-05-2022 20:55.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|