Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
352 |
1:19.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.68 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
325 |
1:22.18 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.81 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
308 |
1:23.65 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.13 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
299 |
1:24.45 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.52 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
255 |
1:29.05 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.23 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lidia Beyarslan |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
227 |
1:32.55 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.37 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 17:06:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
364 |
1:19.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.79 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
309 |
1:23.58 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.95 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
308 |
1:23.62 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.76 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
307 |
1:23.75 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.51 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
288 |
1:25.53 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.65 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Quist Hjortgaard |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
261 |
1:28.33 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.65 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 17:06:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
374 |
1:18.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.26 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
340 |
1:20.89 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.65 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
295 |
1:24.80 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.93 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
291 |
1:25.24 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.12 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
276 |
1:26.73 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.27 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
268 |
1:27.57 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.18 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 17:06:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
259 |
1:28.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.84 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
222 |
1:33.32 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.49 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
204 |
1:35.92 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.12 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
201 |
1:36.37 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.83 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
200 |
1:36.59 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.42 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
199 |
1:36.79 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.61 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 17:06:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
161 |
1:43.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.90 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
130 |
1:51.47 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.22 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
88 |
2:06.70 |
+22.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.33 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.3 Hænder forbi hof |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 17:06:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 17:07.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|