Resultater for DM JUNIOR LANGBANE 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag Finale 17.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer - A Finale |
|
|
DR |
3:44.40 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Rom (ITA) |
26-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
3:53.78 |
|
|
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
|
Helsinki, Finland (FIN) |
04-07-2018 |
|
|
|
|
NR |
3:44.40 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
(DEN) |
Rom (ITA) |
26-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Heorhij Lukashev |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.79 |
751 |
4:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:06.49 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
+0.65 |
731 |
4:04.29 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:11.66 |
(-7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
708 |
4:06.83 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.10 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
671 |
4:11.30 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:12.36 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
670 |
4:11.45 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:13.86 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
+0.75 |
646 |
4:14.55 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:13.94 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
638 |
4:15.51 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:14.33 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Greisen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
613 |
4:18.97 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:15.20 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-03-2022 17:55:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer - B Finale |
|
|
DR |
3:44.40 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Rom (ITA) |
26-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
3:53.78 |
|
|
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
|
Helsinki, Finland (FIN) |
04-07-2018 |
|
|
|
|
NR |
3:44.40 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
(DEN) |
Rom (ITA) |
26-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Calvin Konge Neess |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.89 |
644 |
4:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:18.38 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Junker Neldeberg |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.70 |
643 |
4:14.85 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.50 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
642 |
4:15.02 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:16.45 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
618 |
4:18.32 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.52 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
616 |
4:18.52 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.82 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
599 |
4:20.94 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.30 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
594 |
4:21.76 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:24.82 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
593 |
4:21.86 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.68 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-03-2022 17:55:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer - C Finale |
|
|
DR |
3:44.40 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Rom (ITA) |
26-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
3:53.78 |
|
|
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
|
Helsinki, Finland (FIN) |
04-07-2018 |
|
|
|
|
NR |
3:44.40 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
(DEN) |
Rom (ITA) |
26-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.70 |
586 |
4:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:28.65 |
(-5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Alexander West |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.75 |
581 |
4:23.73 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:25.11 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
572 |
4:25.08 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:28.59 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
569 |
4:25.47 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:25.60 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Funk Larsen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
565 |
4:26.19 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.10 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.66 |
564 |
4:26.22 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.37 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.74 |
564 |
4:26.25 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.15 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
540 |
4:30.13 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:28.88 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-03-2022 17:55:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-03-2022 17:55.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|