Tulokset ManseCup 5.2.2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
UiTa ja TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
05 02 2022 - 05 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Vapaauinti Miehet - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesse Uutela |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
378 |
2:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.47 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Nieminen |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.82 |
328 |
2:27.89 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.62 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Tikkanen |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.80 |
325 |
2:28.28 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.31 |
(-8.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joel Alfthan |
2008 |
Uinti Tampere |
|
323 |
2:28.57 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.37 |
(-8.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aapo Pajunen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
286 |
2:34.73 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.53 |
(-9.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Rossi |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
285 |
2:34.89 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.29 |
(-6.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Bazhyna |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
242 |
2:43.59 |
+22.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.45 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alex Hamilton |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.84 |
226 |
2:47.36 |
+26.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.51 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pontus Pyykkö |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
159 |
3:08.27 |
+47.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.54 |
(-16.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Himanen |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Eemeli Pennanen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.51 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Eero Olli |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5.2.2022 18.49.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 18.49.46 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|