Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Damer 16 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
28.05 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
30.26 |
+2.21 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
31.28 |
+3.23 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
31.50 |
+3.45 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
32.24 |
+4.19 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
32.92 |
+4.87 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
33.11 |
+5.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
33.21 |
+5.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Liv Ebel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
35.13 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
37.49 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ea Gram Møller |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.66 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 10:05:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
29.10 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
31.61 |
+2.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
32.07 |
+2.97 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.32 |
+3.22 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
33.23 |
+4.13 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.37 |
+4.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.42 |
+4.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.53 |
+4.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Kaysfeld |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
34.73 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
36.29 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
36.39 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
36.41 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maila Anker |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
36.43 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liva Riisgaard |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
36.70 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
36.78 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
36.87 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
36.96 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vera Nantsen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
37.09 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Astrid Hartmann |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.19 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lea Huynh Hareskov |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
38.73 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maja Burø Redke |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
40.07 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
40.80 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frederikke M. Kejlstrup |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
40.90 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Stine Pedersen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
40.91 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
41.40 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Claramilla Kirstan |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
41.77 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Kortnum |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 10:05:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
31.32 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.35 |
+2.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
36.92 |
+5.60 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
37.60 |
+6.28 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
38.59 |
+7.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
38.84 |
+7.52 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
38.99 |
+7.67 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Louise Mikkelsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
40.91 |
+9.59 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilma Stubager Knudsen |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
40.92 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
41.73 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
43.08 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
43.29 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Brederode |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
43.67 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
44.11 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
45.35 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alma Schmidt |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
45.43 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
48.26 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
52.38 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
52.81 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilia Vivian Guldbæk Granno |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
54.95 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofie Boulund |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:02.24 |
+30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Breaststroke kick used (legal in Masters Competitions) |
|
|
|
|
- |
|
Karen Dyg Nielsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
- |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 10:05:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Damer 11 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
43.49 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
47.34 |
+3.85 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
47.41 |
+3.92 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilly Træger |
2012 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
52.95 |
+9.46 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Kamgaard |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
54.38 |
+10.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
56.23 |
+12.74 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
56.85 |
+13.36 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Lara Aukland |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
59.04 |
+15.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:01.20 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:12.99 |
+29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
- |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
- |
|
Nicole Kasyanenko |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 10:05:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 10:06.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|