Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Breaststroke Women 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.60 |
(-16.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:42.66 |
+33.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktoria Mysheva |
2011 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
3:58.87 |
+50.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilla Vilppola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
4:06.55 |
+57.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:08.91 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
4:06.71 |
+57.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.31 |
(+6.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
4:10.89 |
+1:02.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 11.32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Breaststroke Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:53.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.54 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:53.90 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.74 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
2:55.29 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:56.11 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.34 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:58.96 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.76 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:58.97 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.78 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Esra Ergüner |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
3:01.37 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.62 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
|
|
3:01.38 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.27 |
(+5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:05.33 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.27 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:05.39 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.78 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristina Helsing |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
3:06.82 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.90 |
(-8.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:10.15 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.93 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:13.15 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.88 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:13.38 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.62 |
(+3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Määttä |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
3:15.62 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.64 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:16.80 |
+23.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.81 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:19.25 |
+26.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.84 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Minni Koskivirta |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
3:19.54 |
+26.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.64 |
(+8.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Siiri Karhulahti |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
3:24.79 |
+31.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.29 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Roosa Kaksonen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
3:25.46 |
+32.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.29 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofia Soininen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
3:26.28 |
+33.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.73 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:31.17 |
+38.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.55 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Veera Kaksonen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
3:32.80 |
+39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mette Hagqvist |
2007 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
3:33.53 |
+40.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:59.63 |
(-26.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hilla Lämsä |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
3:34.89 |
+41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Girod |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
3:36.45 |
+43.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:44.81 |
(-8.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Carolina Lilly Maria Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
3:41.32 |
+48.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:49.65 |
(-8.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emma Palola |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
3:48.28 |
+55.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.98 |
(-9.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ida Hirvonen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
3:51.67 |
+58.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:48.15 |
(+3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Neea Huhtala |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:56.82 |
+1:03.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:52.97 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 11.32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Breaststroke Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.89 |
(+4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pinja Taskila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:39.39 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.59 |
(+6.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:49.17 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.96 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pihla Mättö |
2005 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
3:11.05 |
+39.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.58 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
3:11.73 |
+40.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.30 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tinja Korhonen |
2006 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
3:12.05 |
+40.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.22 |
(-15.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:21.82 |
+50.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.61 |
(+6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viivi Häikiö |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:25.08 |
+53.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.59 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Roosa-Marie Karjalainen |
2005 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
3:32.76 |
+1:01.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.24 |
(+6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 11.32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 14.55.58 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Breaststroke Men 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.08 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:36.04 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:47.28 |
+33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Herman Lämsä |
2009 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
3:58.37 |
+44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 11.41.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Breaststroke Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:41.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.34 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:49.89 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.07 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:56.83 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:59.88 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.41 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
3:00.11 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.87 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Herman Sandbacka |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
3:07.51 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.39 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:11.31 |
+30.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.17 |
(-8.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arseni Tielinen |
2008 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
3:14.47 |
+33.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.36 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
3:15.48 |
+34.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.35 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Otso Partanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
3:19.70 |
+38.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.69 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:22.45 |
+41.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.29 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sami Kummu |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:24.56 |
+43.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.98 |
(-13.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskari Juntti |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 11.41.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Breaststroke Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.03 |
(+4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalle Pyykkönen |
1996 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
2:26.65 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.15 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
2:36.84 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.94 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miika Nurminen |
2005 |
Salon Uimarit |
|
|
2:43.14 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.92 |
(+7.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lassi Lahtinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
2:47.33 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.18 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:51.44 |
+27.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.81 |
(+7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 11.41.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 14.56.17 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Backstroke Women 11-12 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:21.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.98 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:29.39 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.21 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:31.53 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.64 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:31.56 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.95 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lumia Lätti |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:32.57 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.34 |
(-4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Neea Risku |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:32.63 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.64 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iida Ronkainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:32.92 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.58 |
(-6.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:33.73 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.54 |
(-19.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:34.44 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.03 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:34.45 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.18 |
(-7.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:35.92 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.48 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:36.31 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.96 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:41.71 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.44 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tara Maunula |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:43.58 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.68 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anniina Karjalainen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:43.86 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.73 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Viivi Rauhala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:44.37 |
+22.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.48 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Siiri-Unelma Hentilä |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:44.85 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.90 |
(-7.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:45.57 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.63 |
(+4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:45.92 |
+24.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.02 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:46.08 |
+24.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.44 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:47.31 |
+25.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.44 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
sanni Paulomäki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:49.91 |
+28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lotte Keskikallio |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:50.08 |
+28.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.45 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:51.28 |
+29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Pihla Kokko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:52.92 |
+31.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.59 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Miisa-Maaria Jomppanen |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:53.30 |
+31.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.37 |
(-11.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anni Huttunen |
2011 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
2:05.54 |
+44.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 12.21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Backstroke Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Salon Uimarit |
|
|
1:09.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.54 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:13.45 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.69 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:13.69 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.50 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:14.30 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.18 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:14.37 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.40 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aina Keiski |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:14.52 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.10 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:15.68 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.89 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:16.78 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.07 |
(+3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:16.84 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.19 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:17.64 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.00 |
(-8.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Lindholm |
2008 |
Salon Uimarit |
|
|
1:18.24 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.75 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:19.16 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.90 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tiia Reini |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:19.47 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.23 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aino Karvinen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:20.22 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.19 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:21.00 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.30 |
(+6.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:21.83 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.04 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:21.86 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.57 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sini Saari |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:22.39 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.43 |
(+4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:23.30 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.62 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:23.72 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.34 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Minttu Riekki |
2008 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
1:23.99 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.93 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:24.16 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Iida Pennanen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:25.04 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.63 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alma Holmlund |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:25.55 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.92 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:25.64 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.94 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:25.70 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.18 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:25.95 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.80 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Silja Soininen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:26.56 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.60 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Meimi Heikell |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:27.19 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.08 |
(-5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Laura Isabel Björkstrand |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:27.43 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.84 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Siiri Karhulahti |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:27.80 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.81 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:28.34 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.55 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:28.59 |
+19.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.13 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:29.25 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:29.62 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.09 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Vilma Raatikainen |
2008 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:29.92 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.37 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Carolina Lilly Maria Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:32.87 |
+23.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.02 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:32.99 |
+23.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.46 |
(+4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:33.60 |
+24.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.76 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Noora Vaakanainen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:35.57 |
+26.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.27 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:38.85 |
+29.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.43 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Siiri Kiljunen |
2009 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:40.15 |
+31.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.05 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:41.12 |
+32.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.24 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:42.30 |
+33.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.00 |
(+6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:42.39 |
+33.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.81 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:45.52 |
+36.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.52 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:48.17 |
+39.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.95 |
(-6.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:59.76 |
+50.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.47 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Terhi Koskenvuori |
2008 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
2:03.21 |
+54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 12.21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Backstroke Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:04.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.78 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petra Heikkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:07.19 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.83 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuulia Harju |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:08.63 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.32 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:08.93 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.35 |
(+3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:10.05 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.68 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
Oulun Lohet |
|
|
1:10.55 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.73 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
1:10.78 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.86 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:10.88 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.02 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:11.06 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.16 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:11.42 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.96 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Fanny Grönvall |
2000 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:11.44 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.98 |
(+11.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Lakanen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:12.35 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.70 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Inka Elamaa |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:13.11 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.70 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vilja Takalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:14.55 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.36 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
Salon Uimarit |
|
|
1:15.74 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.20 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
1:18.01 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.36 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maiju Rajaniemi |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:18.28 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.04 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:18.62 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.24 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Essi Pyykkö |
2006 |
Salon Uimarit |
|
|
1:18.65 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.16 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maija Lämsä |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:18.73 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.86 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jaana Nevala |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:18.74 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.93 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:19.19 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.76 |
(+3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:25.31 |
+20.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.89 |
(+4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:26.03 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.84 |
(+7.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:32.92 |
+28.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.05 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:42.81 |
+38.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.50 |
(+5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nea-Noora Väli-Tainio |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 12.21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Backstroke Women 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milka Heikkilä |
2013 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:49.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:52.40 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
|
2:14.15 |
+24.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eevi Kekki |
2012 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Lotta Parkkonen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 12.21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 14.56.29 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Backstroke Men 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:22.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.07 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Girod |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:22.86 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.68 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Topias Ruuska |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:24.03 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.54 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:25.25 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.25 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:26.24 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.36 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:28.35 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.53 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aukusti Partinen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:30.05 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.95 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:31.45 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.90 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:33.19 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.37 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:35.99 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.47 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:36.96 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.68 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aleksey Lopatin |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:37.54 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.02 |
(-6.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:39.10 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.44 |
(-8.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nicholas Alapirtti |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:44.20 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.22 |
(-13.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Miro Tuomainen |
2010 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:45.88 |
+23.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.49 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:47.55 |
+25.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.34 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:52.44 |
+30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliveri Mäentausta |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:52.55 |
+30.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.19 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oliver Vilmunen |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
2:10.12 |
+48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eemeli Pennanen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Juuso Aapalahti |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
- |
|
Matias Kilpeläinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 12.38.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Backstroke Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:01.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.70 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:03.25 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Antto Koppinen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:07.13 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.36 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matias Saarinen |
2006 |
Salon Uimarit |
|
|
1:07.21 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.90 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:08.64 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.90 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:11.04 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.93 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Samuli Koskela |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:11.10 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.60 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nuutti Kerkkänen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:11.56 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.35 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:11.86 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.61 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arvid Kaas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:13.17 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.60 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskari Hakkarainen |
2007 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:14.37 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.84 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cristian Cannizzaro |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:15.31 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.87 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Juho Kallio |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:18.95 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.26 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:19.13 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.49 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:23.08 |
+21.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.82 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kim Salonen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:23.93 |
+22.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.74 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lauri Juvonen |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:26.81 |
+24.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.40 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matias Väänänen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:27.92 |
+26.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.70 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Veeti Polojärvi |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:34.44 |
+32.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.79 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oliver Rannanpää |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:40.25 |
+38.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.10 |
(+5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tuomas Loponen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:44.85 |
+42.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.73 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anton Lopatin |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:46.07 |
+44.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.44 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 12.38.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Backstroke Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Schmid |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
59.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.32 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Hanski |
1999 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:00.41 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.40 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roope Eiserbeck |
1999 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:03.03 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.36 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Paavo Erkinaro |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:03.54 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.95 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:04.27 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.14 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:04.99 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.00 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Evans |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:05.68 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.83 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Visa Nissinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:07.36 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.64 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
1:07.62 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.33 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:07.78 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.09 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.43 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.79 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:11.15 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.34 |
(-5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 12.38.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Backstroke Men 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iaroslav Bondarenko |
2012 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:37.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.68 |
(-8.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lenni Koskela |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:51.46 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Reino Korpela |
2011 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 12.38.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 14.56.40 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 400m Freestyle Women 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inari Sormunen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
5:27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.60 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pihla Tähkäpää |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
5:57.16 |
+29.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:05.23 |
(-8.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilhelmiina Nissinen |
2011 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
6:04.88 |
+36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elisa Putaala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
6:07.74 |
+39.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:18.86 |
(-11.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Behm |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
6:09.12 |
+41.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:28.25 |
(-19.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
6:14.77 |
+46.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:12.39 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
6:16.24 |
+48.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Jämsä |
2011 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
6:17.49 |
+49.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:30.10 |
(-12.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nitta karhunen |
2010 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
6:23.97 |
+56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
6:27.80 |
+59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Miia Kallio |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
6:40.74 |
+1:12.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:37.32 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
6:44.27 |
+1:16.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:01.49 |
(-17.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 13.26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 400m Freestyle Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
4:36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.89 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maret Beyer |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
4:45.04 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:44.38 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
4:47.43 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.22 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
4:50.46 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:41.72 |
(+8.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
4:52.17 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.04 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
4:58.28 |
+21.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.15 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilma Vatanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
5:02.54 |
+25.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.89 |
(+4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
5:11.46 |
+34.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:13.77 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:11.87 |
+35.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.78 |
(+14.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leena Tissari |
2008 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
5:12.95 |
+36.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:13.83 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Miina Vatanen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
5:13.06 |
+36.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.23 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Autio |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:13.48 |
+36.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.22 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mia Peake |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
5:13.76 |
+37.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.56 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
5:15.33 |
+38.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:44.42 |
(-29.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:16.04 |
+39.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.63 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
5:16.07 |
+39.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:39.46 |
(-23.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
5:17.54 |
+40.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.49 |
(-5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:27.98 |
+51.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.01 |
(+10.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aino Jämsä |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
5:28.95 |
+52.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.18 |
(+5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isabelle Fellman |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
5:30.55 |
+53.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.14 |
(+3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:34.59 |
+57.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:36.76 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
5:36.95 |
+1:00.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.58 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Laaksonen |
2009 |
Salon Uimarit |
|
|
5:41.75 |
+1:05.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:49.11 |
(-7.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
5:43.61 |
+1:06.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:59.62 |
(-16.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Arina Bogdanova |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
5:44.45 |
+1:07.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:18.62 |
(-34.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
5:46.24 |
+1:09.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:49.63 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:48.77 |
+1:12.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:51.05 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emma Girod |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
5:55.34 |
+1:18.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:44.67 |
(+10.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ellen Luukkonen |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
5:55.51 |
+1:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Siiri Oravainen |
2008 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
5:59.99 |
+1:23.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:13.41 |
(-13.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mette Hagqvist |
2007 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
6:02.12 |
+1:25.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:22.13 |
(-20.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Renata Niidusaar |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
6:10.59 |
+1:33.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:59.82 |
(+10.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emma Palola |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
6:46.18 |
+2:09.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:58.46 |
(-12.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 13.26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 400m Freestyle Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Petra Ansaranta |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:24.35 |
(+8.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:38.46 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.99 |
(+8.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Tuura |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
4:58.65 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.26 |
(+10.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viivi Hallikainen |
2006 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
5:23.26 |
+50.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.97 |
(+8.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Komulainen |
2005 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
5:25.68 |
+53.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.35 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Angelica Helena Kristiina Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
5:33.73 |
+1:01.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:28.04 |
(+5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:39.88 |
+1:07.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:31.61 |
(+8.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iida Ryhänen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:42.12 |
+1:09.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:37.63 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 13.26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 14.56.49 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 400m Freestyle Men 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konstantinos Karagiannis |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
5:13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.46 |
(+4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
5:14.87 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:31.15 |
(-16.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilho Eerik Pellikka |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
5:17.90 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.90 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:35.61 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:08.22 |
(-32.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
5:35.97 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:36.31 |
+22.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:23.71 |
(-47.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Michail Angelos Karagiannis |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
5:51.68 |
+37.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.88 |
(+8.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:59.95 |
+46.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:29.65 |
(-29.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
6:10.14 |
+56.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:24.17 |
(-14.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 13.53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 400m Freestyle Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
4:29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.59 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
4:34.03 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.53 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:43.76 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.47 |
(+7.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Söderlund |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
4:49.82 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.82 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kie Roukus |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
4:50.20 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.31 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Pesonen |
2006 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
4:52.45 |
+23.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.96 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
4:53.90 |
+24.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:41.41 |
(-1:47.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:56.20 |
+27.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:47.51 |
(+8.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
4:57.74 |
+28.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.24 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olli Henriksson |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:01.68 |
+32.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.66 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karl Wik |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
5:04.31 |
+35.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:02.55 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
5:13.92 |
+44.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:13.02 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kaj Jonatan Jakobsson |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
5:18.93 |
+49.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:13.51 |
(+5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jalo Anttonen |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
6:37.00 |
+2:07.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:08.63 |
(-1:31.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 13.53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 400m Freestyle Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lassi Haimi |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
4:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.59 |
(+4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:34.61 |
+32.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.89 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
5:03.11 |
+1:00.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.87 |
(-18.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Miiro Vartiainen |
2001 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 13.53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 14.57.01 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Butterfly Women 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
45.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.12 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
47.28 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.97 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
50.47 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.74 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
53.47 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.77 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 14.17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Butterfly Women 11-12 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
34.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.12 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
36.21 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.32 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
37.15 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.84 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilhelmiina Nissinen |
2011 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
38.11 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.97 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
38.61 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.46 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
39.11 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.51 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
40.61 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.45 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
43.44 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.83 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
43.87 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.44 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Neea Risku |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
43.94 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.43 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
44.72 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.48 |
(-5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tara Maunula |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
46.76 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.96 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anniina Karjalainen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
48.14 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
48.68 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.99 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
49.45 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
51.49 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.06 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Siiri-Unelma Hentilä |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
52.61 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.28 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
56.34 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
56.93 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
57.05 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.64 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 14.17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Butterfly Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Salon Uimarit |
|
|
28.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.80 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
29.41 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.29 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.89 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
31.19 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.37 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
31.47 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
31.75 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.40 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
31.93 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.86 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.16 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.45 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.28 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.68 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
32.40 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.07 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Istomina |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
32.88 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.74 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Michelle Fellman |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
32.98 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.62 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
33.18 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.70 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ruut Salmi |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
33.23 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.72 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
33.26 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.77 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.47 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.11 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
33.58 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.15 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.81 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.78 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Minttu Riekki |
2008 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
34.31 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.69 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lotta Janhunen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
34.42 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.92 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.78 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.49 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ella Lindholm |
2008 |
Salon Uimarit |
|
|
34.89 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.30 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
35.17 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.59 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.44 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.52 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
35.53 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.79 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sini Saari |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
35.63 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.69 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tiia Reini |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
35.94 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.89 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emma Girod |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
36.14 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.23 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.38 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
36.48 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.79 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
36.49 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.56 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
36.56 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.18 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
36.72 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.45 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
37.08 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.86 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.21 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.41 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Siiri Karhulahti |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
37.45 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.52 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Laura Isabel Björkstrand |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
37.53 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.31 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Roosa Kaksonen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
37.70 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.62 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
37.81 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.41 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Kristina Helsing |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
38.19 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.15 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Enni Lytz |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
38.41 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.36 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Hilla Lämsä |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
38.43 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.42 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Noora Vaakanainen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
38.58 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.14 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
38.59 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.40 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.11 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.22 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.57 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.28 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Carolina Lilly Maria Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
40.42 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.20 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Ida Hiltunen |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
41.59 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.63 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
42.34 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.10 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
42.46 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.05 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.72 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.62 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Iida Pennanen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
43.18 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.09 |
(+4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
44.21 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.15 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Gabriela Pisano |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
45.04 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.68 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
47.26 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.39 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Loviisa Niemelä |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
48.40 |
+19.57 |
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Ninni Kellokumpu |
2008 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
51.56 |
+22.73 |
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
54.75 |
+25.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.24 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Sunná-Maaria Jomppanen |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
56.03 |
+27.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.79 |
(-13.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
- |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Meimi Heikell |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milla Säkkinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aino Ritola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 14.17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Butterfly Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
28.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.11 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
28.40 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.65 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.97 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.12 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.79 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
29.85 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Teea Jestoi |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
30.02 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.87 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.13 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.69 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.15 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Korkalainen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
30.19 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.28 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.92 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
30.39 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.32 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Petra Ansaranta |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.41 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.35 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.46 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.72 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.23 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilja Takalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
30.90 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.73 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Veera Lahtinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
31.06 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.12 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.17 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.68 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wilma Lakanen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
31.19 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.51 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.22 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.53 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Pauliina Eerika Lohilahti |
2002 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
31.47 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.99 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
31.51 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.65 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Iiris Uusitalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
31.54 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.90 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mitra Pietiäinen |
2004 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
31.69 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
31.87 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.95 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofia Saukko |
2001 |
Oulun Lohet |
|
|
31.98 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.85 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.07 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.01 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.24 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.78 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
|
32.29 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.44 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
32.35 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.07 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tuulia Harju |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
32.49 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Tinja Korhonen |
2006 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
32.56 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.35 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Hanna-Maria Korpilähde |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
32.56 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.39 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.64 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.74 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.80 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.63 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Salla-maaria Kauppinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
33.01 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.59 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
33.20 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
33.50 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.72 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
33.70 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.60 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Viivi Hallikainen |
2006 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
34.05 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.59 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
34.47 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.94 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.58 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.82 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Elsa Päivärinta |
2004 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
|
34.62 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.02 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
35.61 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Milla Marttila |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
36.41 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.53 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Tiia Kujala |
1968 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.28 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.69 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Pinja Mäkihannu |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
40.40 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.72 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
46.20 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.56 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Roosa-Marie Karjalainen |
2005 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 14.17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 14.57.27 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Butterfly Men 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
38.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.09 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patric Laukkanen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
45.10 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.12 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
49.06 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
51.68 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.55 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Kiviranta |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
52.48 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
56.68 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.36 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 14.33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Butterfly Men 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Topias Ruuska |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
32.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Girod |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
36.05 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.43 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.04 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.57 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
37.08 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.23 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
38.58 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.94 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.03 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.06 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.86 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.90 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
45.11 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.22 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
46.89 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.77 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
47.78 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.64 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potku |
|
|
|
|
- |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 14.33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Butterfly Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.15 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.62 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.21 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
28.61 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.66 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
28.84 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
28.91 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.81 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
29.21 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.77 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.23 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.24 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.27 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.75 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.16 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Antto Koppinen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
29.89 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.59 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
30.78 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.63 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.92 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.05 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.38 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.62 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.67 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.23 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oskari Hakkarainen |
2007 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
32.02 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.97 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oskari Juntti |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
32.10 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.79 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
32.35 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.04 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Juho Kallio |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
32.74 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.20 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.24 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.89 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karl Wik |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
33.48 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.44 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Arseni Tielinen |
2008 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
33.90 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.35 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
33.97 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.53 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
34.83 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.50 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.50 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.55 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lauri Juvonen |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
36.69 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.26 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Otso Partanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
38.11 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.37 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Olli Korvakangas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
38.58 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.84 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.57 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.57 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sami Kummu |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.59 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.74 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
41.11 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.30 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.96 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.22 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 14.33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Butterfly Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veeti Ruohtula |
2001 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
25.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.28 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ville Korpilähde |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
26.02 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.38 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arttu Erkinaro |
1992 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.11 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.53 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niki Karlsson |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
26.35 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.74 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
26.40 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.19 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalle Pyykkönen |
1996 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
26.52 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.54 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.73 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.33 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.74 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.19 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Paavo Erkinaro |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.10 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.88 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jere Kotomäki |
1997 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
27.33 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.26 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.45 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.28 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lasse Pulkkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.56 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.20 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Riku Määttälä |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
27.57 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.22 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
27.76 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.86 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.22 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.65 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jasper Nupponen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
28.62 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.67 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rasmus Koskela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.98 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.82 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Benjamin Evans |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
29.09 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.32 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Roope Mutanen |
2003 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
29.23 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.02 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Miika Nurminen |
2005 |
Salon Uimarit |
|
|
29.88 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Konsta Kauppinen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
30.02 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.13 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ville Ikola |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
30.10 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.02 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.54 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.30 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.59 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.97 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.90 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Niko Savilakso |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
34.13 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.45 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
MIIKKA MATTILA |
1977 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.64 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.44 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Eero Åvist |
2004 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
42.34 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Topias Nygård |
2000 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 14.33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 14.57.48 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Medley Women 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inari Sormunen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
2:57.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.38 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:02.52 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.28 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lumia Lätti |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
3:16.20 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.84 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
3:16.42 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.42 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisa Putaala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
3:17.19 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.89 |
(-5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Neea Risku |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
3:25.17 |
+27.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.83 |
(+6.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:25.91 |
+28.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.02 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
3:26.16 |
+28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:29.74 |
+32.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.92 |
(-10.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
3:31.53 |
+34.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.01 |
(-23.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hilla Määttä |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:34.46 |
+36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:37.14 |
+39.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.68 |
(-18.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Jämsä |
2011 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
3:37.47 |
+39.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.30 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
3:38.07 |
+40.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.68 |
(-7.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:45.12 |
+47.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.31 |
(-8.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
3:46.02 |
+48.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:47.09 |
+49.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:49.82 |
+52.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Inga Kangas |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:50.86 |
+53.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lotte Keskikallio |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:08.56 |
+1:11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:21.78 |
(-13.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
4:14.47 |
+1:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
4:19.66 |
+1:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 15.38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Medley Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
2:38.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.61 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aina Keiski |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:40.09 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.36 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maret Beyer |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
2:40.29 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.54 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:41.08 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.80 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
|
|
2:43.08 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.82 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:43.14 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.04 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
2:43.91 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.51 |
(-6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:46.67 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.04 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:46.70 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.26 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:46.79 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.22 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:51.55 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.68 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
2:51.66 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.05 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Holmlund |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:52.00 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.73 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aino Karvinen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
2:53.74 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.89 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:56.03 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.81 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabelle Fellman |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:57.68 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.94 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:58.52 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.39 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
2:59.46 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.30 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofia Soininen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
2:59.98 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.25 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:04.11 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.43 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:05.60 |
+26.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.68 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Minni Koskivirta |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
3:08.91 |
+29.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.70 |
(+7.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Veera Kaksonen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
3:14.47 |
+35.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.20 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mette Hagqvist |
2007 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
3:16.26 |
+37.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.15 |
(-6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vilma Raatikainen |
2008 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
3:36.10 |
+57.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.58 |
(+7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:37.50 |
+58.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.89 |
(-5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leena Tissari |
2008 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
8.3. rintauinnin potku |
|
|
|
|
- |
|
Silja Soininen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
- |
|
Emma Palola |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carolina Lilly Maria Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milla Säkkinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 15.38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Medley Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.36 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:29.46 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.91 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pinja Taskila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:29.98 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.85 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inka Elamaa |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:36.29 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.80 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:39.53 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.13 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilma Lakanen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
2:41.52 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.83 |
(+4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
2:41.56 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.07 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Tuura |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
2:41.68 |
+20.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.02 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
2:44.77 |
+23.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.13 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Essi Pyykkö |
2006 |
Salon Uimarit |
|
|
2:48.34 |
+27.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.42 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:54.35 |
+33.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.86 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:57.87 |
+36.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.85 |
(+4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
2:58.09 |
+36.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.67 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:01.21 |
+40.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.67 |
(+10.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
3:02.52 |
+41.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.28 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tiia Kujala |
1968 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:23.46 |
+1:02.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.92 |
(+5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nea-Noora Väli-Tainio |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 15.38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 15.38.28 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Medley Men - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
2:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.63 |
(+4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lassi Haimi |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:15.59 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.19 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Schmid |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:19.90 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:19.98 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.71 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:24.18 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.30 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Riku Määttälä |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
2:28.23 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.95 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:28.30 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.26 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
2:30.15 |
+22.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.68 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:31.47 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.23 |
(-8.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arvid Kaas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:31.90 |
+24.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.34 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskar Söderlund |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:32.98 |
+25.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.96 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:33.24 |
+25.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.10 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:34.54 |
+27.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.68 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nuutti Kerkkänen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
2:37.51 |
+30.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.97 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:39.43 |
+32.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.82 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:39.97 |
+32.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.05 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ville Ikola |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
2:40.13 |
+32.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.86 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:41.89 |
+34.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.49 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oskari Juntti |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
2:42.34 |
+35.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.63 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
2:43.07 |
+35.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.65 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Olli Henriksson |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:45.99 |
+38.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.85 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Konstantinos Karagiannis |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:48.72 |
+41.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.29 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Eemeli Nygård |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:48.75 |
+41.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.75 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
2:50.53 |
+43.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Arseni Tielinen |
2008 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
2:52.03 |
+44.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.08 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:52.92 |
+45.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.16 |
(-8.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Topias Ruuska |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
2:54.97 |
+47.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.50 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Kim Salonen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:55.50 |
+48.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.34 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:55.83 |
+48.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.62 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Vilho Eerik Pellikka |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
2:56.18 |
+48.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.73 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
2:58.29 |
+51.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.65 |
(-27.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:01.36 |
+54.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.51 |
(-7.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Kaj Jonatan Jakobsson |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
3:02.12 |
+54.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.74 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
3:06.66 |
+59.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.22 |
(-18.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Aukusti Partinen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
3:06.78 |
+59.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.94 |
(-6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Michail Angelos Karagiannis |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
3:08.63 |
+1:01.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.24 |
(+6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:08.78 |
+1:01.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
3:11.11 |
+1:03.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.69 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:12.32 |
+1:05.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.02 |
(-5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
3:14.73 |
+1:07.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.05 |
(-13.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:14.76 |
+1:07.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.70 |
(-14.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:15.32 |
+1:08.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.25 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
MIIKKA MATTILA |
1977 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:17.45 |
+1:10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.20 |
(+9.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:22.13 |
+1:14.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.77 |
(+4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Aleksey Lopatin |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
3:36.25 |
+1:28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Anton Lopatin |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
3:36.81 |
+1:29.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.88 |
(+14.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iaroslav Bondarenko |
2012 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään |
|
|
|
|
- |
|
Juho Kubin |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 16.03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 16.03.16 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Breaststroke Women 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Yliopisto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilja Lehto |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
49.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.49 |
(-7.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
51.59 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.87 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
52.47 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.87 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
54.81 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.76 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minttu Saukko |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
56.52 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eevi Kekki |
2012 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:00.06 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
1:00.21 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.06 |
(-5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lotta Parkkonen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
1:01.56 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nelly Siira |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
1:03.50 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.92 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nathalia Alapirtti |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Käsiliikkeet eivät samassa vaakasuorassa tasossa |
|
|
|
|
- |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 16.25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Breaststroke Women 11-12 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Yliopisto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lumia Lätti |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
45.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.38 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktoria Mysheva |
2011 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
45.44 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.92 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
45.51 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.79 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilhelmiina Nissinen |
2011 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
46.70 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.21 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Salla |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
47.12 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.67 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
48.09 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.80 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
48.21 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.89 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
49.36 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.44 |
(-6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
50.14 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.62 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Miia Kallio |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
50.47 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.51 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nitta karhunen |
2010 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
50.57 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.54 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tara Maunula |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
50.89 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.46 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
51.05 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.43 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
51.83 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
53.08 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.65 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Minea Kempas |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
53.22 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.96 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
53.48 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.45 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
53.74 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.54 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hilla Vilppola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
54.91 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.60 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
55.44 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.58 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anniina Karjalainen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
55.84 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.84 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
57.45 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.29 |
(-4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mette Rova |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
57.51 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aino Kubin |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
57.69 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.73 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emilia Kuisma |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
57.95 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:00.38 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.41 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Pinja Palinsaari |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:02.08 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.17 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Johanna Jänönen |
2011 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:04.85 |
+19.59 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pihla Tähkäpää |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Siiri Pohtila |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 16.25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Breaststroke Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Yliopisto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
33.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.74 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
34.72 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.09 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esra Ergüner |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
35.86 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.19 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
36.37 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.98 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Istomina |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
37.24 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.06 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.54 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.56 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
37.74 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.97 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
38.12 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.71 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
38.23 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.02 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
38.72 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.46 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
38.82 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.43 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vilma Vatanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
39.08 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.12 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.16 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.76 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.58 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.35 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Määttä |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
40.69 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.92 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
40.75 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.56 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iida Pennanen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
40.94 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.95 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kristina Helsing |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
40.97 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.69 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Enni Lytz |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
41.92 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.98 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.93 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.97 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hilla Lämsä |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
42.18 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.37 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
42.74 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.74 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Miina Vatanen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
43.03 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.49 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sini Saari |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
43.35 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.75 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Siiri Karhulahti |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
43.67 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.74 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Meimi Heikell |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
44.09 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.78 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
44.15 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.06 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ellen Luukkonen |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
44.19 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.15 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Siiri Oravainen |
2008 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
44.20 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.54 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
44.37 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.65 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Arina Bogdanova |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
44.52 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.90 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mia Peake |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
44.80 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.05 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Mea Prykäri |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
45.29 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.25 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
45.39 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.05 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emma Girod |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
45.58 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.81 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
46.55 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.44 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ninni Kellokumpu |
2008 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
47.18 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.29 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
47.41 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.29 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emma Laaksonen |
2009 |
Salon Uimarit |
|
|
47.46 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.49 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ida Hirvonen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
47.59 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.69 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ida Hiltunen |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
47.63 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.34 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
47.73 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.98 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Aino Jämsä |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
48.26 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.28 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
49.41 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.71 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Gabriela Pisano |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50.51 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.73 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Kiira Komu |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
51.50 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.56 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Eveliina Seppänen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
52.78 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.48 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
53.32 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.72 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
54.22 |
+20.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.66 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Terhi Koskenvuori |
2008 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
54.52 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Olga Ilona Nissilä |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
55.52 |
+21.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.87 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
55.66 |
+22.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.86 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
56.06 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.20 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Sienna Martikainen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
59.51 |
+25.93 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siiri Kiljunen |
2009 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Carolina Lilly Maria Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aino Ritola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 16.25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Breaststroke Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Yliopisto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
32.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.70 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Korkalainen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
33.56 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.34 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
Salon Uimarit |
|
|
33.80 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.77 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.15 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.20 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.25 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Teea Jestoi |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
35.30 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.49 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.85 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.69 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pauliina Eerika Lohilahti |
2002 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
35.99 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.99 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
36.02 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.42 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milla Marttila |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
38.26 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.22 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Päivärinta |
2004 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
|
39.67 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.79 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jaana Nevala |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
39.87 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.91 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Erika Ruotsalainen |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
40.42 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.72 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.47 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.37 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Roosa-Marie Karjalainen |
2005 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
40.51 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.16 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.61 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.67 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Pihla Mättö |
2005 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
40.67 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.20 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
40.78 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.06 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.17 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.71 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
41.25 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.32 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elsa Komulainen |
2005 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
42.39 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.61 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viivi Häikiö |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.73 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.36 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.98 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.64 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Angelica Helena Kristiina Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
47.93 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.53 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Pinja Mäkihannu |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
48.65 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
50.19 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.97 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 16.25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 16.42.59 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Breaststroke Men 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Kiviranta |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
48.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.62 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iaroslav Bondarenko |
2012 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
50.48 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.25 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
52.31 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.07 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
55.93 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.14 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
56.28 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.20 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patric Laukkanen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
57.73 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.97 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:08.31 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eetu Jylhä |
2013 |
Oulun Lohet |
|
|
1:14.20 |
+25.68 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Reino Korpela |
2011 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 17.01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Breaststroke Men 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
42.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.68 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
45.93 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.56 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
46.17 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.59 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
46.56 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.06 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Girod |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
47.63 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.28 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eemeli Pennanen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
48.62 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.50 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aleksey Lopatin |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
48.93 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.74 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50.32 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.60 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
51.40 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.81 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Herman Lämsä |
2009 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
51.90 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Vilmunen |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
56.03 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Otto Savolainen |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
56.34 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.42 |
(-6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aleksi Kemppainen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
56.81 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.36 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
58.27 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.60 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
58.31 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.36 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Veikka Räty |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
59.93 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.46 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Juuso Aapalahti |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:01.33 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliveri Mäentausta |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:02.51 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.36 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:02.79 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.84 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eino Tervahauta |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:02.92 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:02.95 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.98 |
(-5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 17.01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Breaststroke Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.68 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.07 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.83 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
34.34 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.16 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.81 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.17 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
34.99 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.47 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cristian Cannizzaro |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
35.20 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.16 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veikko Mikael Korpipää |
2006 |
Oulun Lohet |
|
|
36.37 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.17 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niklas Pesonen |
2006 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
36.43 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.29 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
37.46 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.73 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.68 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.19 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kie Roukus |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
37.94 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.21 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Juho Kallio |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
38.27 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.07 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Herman Sandbacka |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
38.40 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.56 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eemeli Nygård |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
38.86 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.78 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
39.19 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.13 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.35 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.29 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.36 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
39.53 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.98 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.59 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.99 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.62 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.81 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sami Kummu |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.84 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.51 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julius Turunen |
2006 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
43.28 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.28 |
(-10.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
44.41 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.35 |
(-5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oliver Rannanpää |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
45.93 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.36 |
(-10.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
46.36 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.30 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Artem Teryaev |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
47.02 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.58 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jalo Anttonen |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
49.73 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.88 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Olli Korvakangas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
49.75 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.11 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tuomas Loponen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:00.32 |
+28.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.52 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 17.01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Breaststroke Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
28.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.26 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roope Eiserbeck |
1999 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
30.27 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.13 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Ruohtula |
2001 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
31.46 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.61 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miiro Vartiainen |
2001 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
31.49 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.68 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Hanski |
1999 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
32.55 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Atte Leinonen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
32.90 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.12 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Evans |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
33.02 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.87 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Miika Nurminen |
2005 |
Salon Uimarit |
|
|
33.09 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.40 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.30 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.59 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.64 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lassi Lahtinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
33.67 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jasper Nupponen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
33.72 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.44 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.84 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.39 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.84 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.49 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.11 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.77 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
36.18 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.92 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Konsta Kauppinen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
36.53 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.67 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rasmus Koskela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.76 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.68 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.38 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.65 |
(-8.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 17.01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 19.16.52 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Freestyle Women 11-12 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inari Sormunen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:08.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.48 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:08.78 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.58 |
(-6.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:09.60 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.11 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:11.95 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.61 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:16.29 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.27 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Behm |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:16.30 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.52 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:18.25 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.76 |
(-8.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:18.75 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.08 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pihla Tähkäpää |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:18.81 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.38 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:19.65 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.37 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:20.52 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.96 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:20.68 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.77 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Neea Risku |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:23.18 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.99 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iida Ronkainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:23.80 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.80 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:23.84 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.81 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:23.93 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.26 |
(-11.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viivi Rauhala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:24.75 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.14 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:24.78 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.18 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Miia Kallio |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:24.85 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.09 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:25.12 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.17 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:25.42 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.82 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:25.57 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.62 |
(-5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:26.36 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.05 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:27.03 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.51 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:27.48 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.49 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:28.90 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.18 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Miisa-Maaria Jomppanen |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:30.30 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.07 |
(-6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:31.71 |
+23.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.61 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:32.02 |
+23.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.36 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:32.29 |
+23.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.58 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tara Maunula |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:32.42 |
+23.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.20 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:32.50 |
+23.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.32 |
(-5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Inga Kangas |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:33.46 |
+24.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.48 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Siiri-Unelma Hentilä |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:33.80 |
+25.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.43 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lotte Keskikallio |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:35.95 |
+27.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.85 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:36.01 |
+27.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.76 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:36.30 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.92 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:38.61 |
+30.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.81 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:40.65 |
+32.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.40 |
(-10.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:41.84 |
+33.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.66 |
(-7.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
1:41.91 |
+33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Anni Huttunen |
2011 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:45.12 |
+36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Pinja Palinsaari |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:45.85 |
+37.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.58 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:48.28 |
+39.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.68 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 17.45.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Freestyle Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Salon Uimarit |
|
|
59.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.55 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:00.14 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.14 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:00.42 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.74 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aina Keiski |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:01.30 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.57 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:01.66 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.09 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Venla Päivärinta |
2008 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
|
1:01.95 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.98 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:02.32 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.87 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:03.62 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.50 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:03.64 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.21 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Michelle Fellman |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:03.83 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.71 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:04.61 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.39 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lotta Janhunen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:04.93 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.24 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:05.08 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.32 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:05.19 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.12 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:06.39 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.61 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:06.67 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.14 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Miina Vatanen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:07.96 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.10 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:08.27 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.53 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:08.38 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.43 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:08.65 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.25 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilia Istomina |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:08.92 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.73 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.21 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.80 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aino Karvinen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:09.42 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.12 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.44 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.97 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Autio |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:09.48 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.18 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.58 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.41 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:10.04 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.11 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:10.05 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.41 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Leena Tissari |
2008 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:10.24 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.29 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ella Määttä |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:10.25 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.01 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emma Girod |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:11.01 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.60 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alma Holmlund |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:11.02 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.20 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:11.42 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.18 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sofia Soininen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:11.44 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.44 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:11.56 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.37 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:11.58 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.39 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:11.61 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.38 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:11.92 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.53 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:12.04 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.15 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:12.25 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.76 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:12.28 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.33 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Laura Isabel Björkstrand |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:12.33 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.76 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:12.52 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.68 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Arina Bogdanova |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:13.02 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.33 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:13.06 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.01 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Minttu Riekki |
2008 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
1:13.14 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.81 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:13.16 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.09 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Veera Kaksonen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:13.37 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.79 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Minni Koskivirta |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:13.57 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.17 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Meimi Heikell |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:13.62 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.51 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Silja Soininen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:13.71 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.02 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
1:13.79 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.09 |
(-32.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Isabelle Fellman |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:13.87 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.17 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Ellen Luukkonen |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
1:13.93 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.80 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:14.05 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.63 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Emma Laaksonen |
2009 |
Salon Uimarit |
|
|
1:14.16 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.43 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Roosa Kaksonen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:15.13 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.68 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:15.84 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.23 |
(-6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:16.15 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.53 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:16.32 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.01 |
(-5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Mette Hagqvist |
2007 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:16.40 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.80 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:16.52 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.43 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:16.71 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.91 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Siiri Karhulahti |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:16.94 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.86 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Hilla Lämsä |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
1:17.01 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.61 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Siiri Oravainen |
2008 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:17.33 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.15 |
(+3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Noora Vaakanainen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:17.51 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.95 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:18.89 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.51 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Renata Niidusaar |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:20.09 |
+20.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.39 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:20.15 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.03 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:20.49 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.53 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:21.47 |
+21.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.59 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Kiira Komu |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:21.66 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.60 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:22.96 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.25 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Siiri Kiljunen |
2009 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:22.97 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.05 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Emma Palola |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:23.45 |
+23.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.04 |
(-7.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Neea Huhtala |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:23.77 |
+23.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.99 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Ida Hirvonen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:23.88 |
+23.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.43 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:24.83 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.82 |
(-3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Gabriela Pisano |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:25.07 |
+25.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.91 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Vilma Raatikainen |
2008 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:25.16 |
+25.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.62 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
|
Stella Suuronen |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:25.81 |
+25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:28.36 |
+28.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.15 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
|
Loviisa Niemelä |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:29.21 |
+29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
|
Eveliina Seppänen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:29.46 |
+29.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.31 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
|
Sunná-Maaria Jomppanen |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:30.66 |
+30.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.00 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
|
Terhi Koskenvuori |
2008 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:40.61 |
+40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
|
Ninni Kellokumpu |
2008 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
1:41.96 |
+42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:44.35 |
+44.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.90 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Aino Ritola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carolina Lilly Maria Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milla Säkkinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 17.45.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Freestyle Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
57.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.10 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
58.68 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.66 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:00.82 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.14 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:00.87 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.89 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Petra Heikkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:01.02 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.54 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Petra Ansaranta |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:01.07 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.48 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:01.19 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.99 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:01.52 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.46 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:01.59 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.63 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
Oulun Lohet |
|
|
1:02.18 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.64 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:02.62 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.69 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Teea Jestoi |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:02.68 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.03 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:03.27 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.38 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
|
1:04.77 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.51 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tinja Korhonen |
2006 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:05.75 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.05 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:05.82 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.37 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maija Lämsä |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:05.83 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.99 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Veera Lahtinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:06.04 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.43 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mitra Pietiäinen |
2004 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:06.35 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.98 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Iiris Uusitalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:06.80 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.91 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:06.84 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.30 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elsa Komulainen |
2005 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:06.90 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.80 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofia Saukko |
2001 |
Oulun Lohet |
|
|
1:07.45 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.12 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maiju Rajaniemi |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:07.46 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.31 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:08.40 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.77 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Salla-maaria Kauppinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:09.52 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.49 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jaana Nevala |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:09.56 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.41 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Viivi Hallikainen |
2006 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:09.89 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.50 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:10.68 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.16 |
(+3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:11.29 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.91 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:11.37 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.01 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elsa Päivärinta |
2004 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
|
1:12.18 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.46 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Iida Ryhänen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:14.48 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.06 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Tiia Kujala |
1968 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:19.79 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.96 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:22.41 |
+24.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.91 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nea-Noora Väli-Tainio |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 17.45.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Freestyle Women 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
1:23.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.59 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
1:28.11 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.68 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilla Määttä |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:30.88 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.90 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilja Lehto |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:32.20 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.38 |
(-12.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milka Heikkilä |
2013 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:33.48 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.45 |
(-12.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:34.15 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.72 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:43.09 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.99 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:44.60 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:54.05 |
+30.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.45 |
(+5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 17.45.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 17.46.04 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Freestyle Men 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Topias Ruuska |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:06.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.17 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konstantinos Karagiannis |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:07.68 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.54 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:09.53 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.01 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilho Eerik Pellikka |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:10.20 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.25 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:12.40 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.74 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:12.62 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.26 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Girod |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:12.95 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.66 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:13.08 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.28 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:13.52 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.31 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:13.54 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.57 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:14.77 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.69 |
(-4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:15.20 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.30 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:16.52 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.97 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Michail Angelos Karagiannis |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:17.85 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.27 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:19.74 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.79 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:19.90 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.89 |
(-3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:20.35 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.92 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:20.74 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.78 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:21.25 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.99 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:22.16 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.69 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nicholas Alapirtti |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:26.32 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.68 |
(-22.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Eemeli Pennanen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:27.92 |
+21.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.99 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Matias Kilpeläinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:30.83 |
+24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Rasmus Kuisma |
2009 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
1:33.88 |
+27.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.31 |
(-23.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:33.94 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.27 |
(+4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Miro Tuomainen |
2010 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:38.63 |
+32.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.57 |
(-8.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:41.54 |
+35.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.41 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:42.95 |
+36.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.84 |
(-14.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Juuso Aapalahti |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:45.52 |
+39.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.90 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Oliver Vilmunen |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:47.07 |
+40.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
ALEKSI ISOPOUSSU |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:52.10 |
+45.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Oliveri Mäentausta |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:57.45 |
+51.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.14 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 18.18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Freestyle Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
54.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.56 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
56.88 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.24 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
57.81 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.38 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
59.37 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.13 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
59.41 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.25 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Söderlund |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:00.32 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.73 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:00.51 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.39 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:01.34 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.92 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niklas Pesonen |
2006 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:01.51 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.18 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:01.67 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.03 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kie Roukus |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:02.21 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.70 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:02.64 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.91 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Arvid Kaas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:02.73 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.71 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:02.95 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.12 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karl Wik |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:03.04 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.42 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Antto Koppinen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:03.64 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.78 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oskari Juntti |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:03.70 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.22 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:04.21 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.36 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:04.27 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.70 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Cristian Cannizzaro |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:04.74 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.77 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:05.26 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.36 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:05.59 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.49 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:06.50 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.13 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:06.64 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.18 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oskari Hakkarainen |
2007 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:07.02 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.22 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Juho Kallio |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:07.07 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.64 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Olli Henriksson |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:07.08 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.91 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Eemeli Nygård |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:07.44 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.56 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:07.57 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.17 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Samuli Koskela |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:08.94 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.60 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Otso Partanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:09.41 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.02 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.61 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.26 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Kaj Jonatan Jakobsson |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:09.65 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.73 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:11.23 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.67 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lauri Juvonen |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:11.94 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.87 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Julius Turunen |
2006 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
1:12.61 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Olli Korvakangas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:13.22 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.41 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Kristian Juutilainen |
2008 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
1:14.80 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.23 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Herman Sandbacka |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:15.86 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.70 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Matias Väänänen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:16.35 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.32 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:17.19 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.73 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Oliver Rannanpää |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:20.61 |
+25.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.98 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Saku Numminen |
2008 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
1:21.48 |
+26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Veeti Polojärvi |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:21.93 |
+26.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.00 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Matias Saarinen |
2006 |
Salon Uimarit |
|
|
1:24.74 |
+29.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.41 |
(+24.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Tuomas Loponen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:38.08 |
+43.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.28 |
(-31.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 18.18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Freestyle Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
51.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.73 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lassi Haimi |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
53.35 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.60 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Schmid |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
53.36 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.91 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niki Karlsson |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
54.50 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.37 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
55.82 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.18 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
56.41 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.76 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
56.47 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.65 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Paavo Erkinaro |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
56.98 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.47 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Riku Määttälä |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
57.16 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.00 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Visa Nissinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
58.99 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.65 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
58.99 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.50 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
59.61 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.99 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ville Ikola |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:00.13 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.87 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Roope Mutanen |
2003 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:00.84 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.86 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Miika Nurminen |
2005 |
Salon Uimarit |
|
|
1:00.92 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.32 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Atte Leinonen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:00.99 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.83 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Konsta Kauppinen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:02.68 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.26 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
1:05.67 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.91 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Niko Savilakso |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
1:12.13 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.84 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eero Åvist |
2004 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
1:14.46 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.39 |
(-6.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Evans |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 18.18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Freestyle Men 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:28.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.20 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patric Laukkanen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:28.59 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.65 |
(-6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Reino Korpela |
2011 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:29.44 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.26 |
(-7.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:30.55 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.78 |
(-6.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lenni Koskela |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:31.35 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lenni Pessa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:32.96 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alex Juutilainen |
2011 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
1:33.41 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:39.34 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:45.66 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eetu Jylhä |
2013 |
Oulun Lohet |
|
|
1:54.28 |
+26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 18.18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 18.19.49 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 6x50m 3 x Medley + 3 x Freestyle Women 15 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Oulun Lohet 2 |
15 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
3:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sipovaara |
2007 |
07A881 |
|
35.78 |
|
|
|
|
35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Krüger |
2007 |
07A037 |
|
35.70 |
|
|
|
|
1:11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Niskanen |
2007 |
07A270 |
|
31.63 |
|
|
|
|
1:43.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sipovaara |
2007 |
07A881 |
|
31.21 |
|
|
|
|
2:14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Krüger |
2007 |
07A037 |
|
30.14 |
|
|
|
|
2:44.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Niskanen |
2007 |
07A270 |
|
30.53 |
|
|
|
|
3:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oulun Lohet 3 |
15 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
3:17.98 |
+2.99 |
|
|
|
|
Aava Näykki |
2007 |
07A180 |
|
35.32 |
|
|
|
|
35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaisa Keränen |
2007 |
07A021 |
|
37.74 |
|
|
|
|
1:13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Janhunen |
2007 |
07A395 |
|
34.57 |
|
|
|
|
1:47.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Aava Näykki |
2007 |
07A180 |
|
29.65 |
|
|
|
|
2:17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaisa Keränen |
2007 |
07A021 |
|
30.47 |
|
|
|
|
2:47.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Janhunen |
2007 |
07A395 |
|
30.23 |
|
|
|
|
3:17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vieskan Uimarit Ferrari |
14 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
3:18.36 |
+3.37 |
|
|
|
|
Neea Junttila |
2009 |
09A468 |
|
38.52 |
|
|
|
|
38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
08A093 |
|
34.26 |
|
|
|
|
1:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iida Eskola |
2008 |
08B066 |
|
31.82 |
|
|
|
|
1:44.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neea Junttila |
2009 |
09A468 |
|
32.94 |
|
|
|
|
2:17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
08A093 |
|
29.78 |
|
|
|
|
2:47.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Iida Eskola |
2008 |
08B066 |
|
31.04 |
|
|
|
|
3:18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
VUS 1 |
15 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
3:22.09 |
+7.10 |
|
|
|
|
Aina Keiski |
2007 |
07A565 |
|
35.16 |
|
|
|
|
35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Helsing |
2007 |
07A424 |
|
39.96 |
|
|
|
|
1:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michelle Fellman |
2007 |
07A738 |
|
33.73 |
|
|
|
|
1:48.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aina Keiski |
2007 |
07A565 |
|
30.16 |
|
|
|
|
2:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Helsing |
2007 |
07A424 |
|
32.25 |
|
|
|
|
2:51.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michelle Fellman |
2007 |
07A738 |
|
30.83 |
|
|
|
|
3:22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vieskan Uimarit Marliinit |
15 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
3:32.99 |
+18.00 |
|
|
|
|
Sini Saari |
2007 |
07A410 |
|
37.47 |
|
|
|
|
37.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
07A207 |
|
40.30 |
|
|
|
|
1:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
08A081 |
|
37.21 |
|
|
|
|
1:54.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sini Saari |
2007 |
07A410 |
|
31.85 |
|
|
|
|
2:26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
07A207 |
|
30.49 |
|
|
|
|
2:57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
08A081 |
|
35.67 |
|
|
|
|
3:32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
VUS 2 |
15 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
3:34.07 |
+19.08 |
|
|
|
|
Tiia Reini |
2007 |
07A736 |
|
1:19.95 |
|
|
|
|
1:19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Holmlund |
2007 |
07A737 |
|
36.45 |
|
|
|
|
1:56.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Fellman |
2009 |
09A259 |
|
31.26 |
|
|
|
|
2:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiia Reini |
2007 |
07A736 |
|
32.87 |
|
|
|
|
3:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Holmlund |
2007 |
07A737 |
|
33.54 |
|
|
|
|
3:34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Fellman |
2009 |
09A259 |
|
3:34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joensuun Uimaseura 2 |
15 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
3:34.16 |
+19.17 |
|
|
|
|
Aino Karvinen |
2008 |
08A291 |
|
38.53 |
|
|
|
|
38.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Määttä |
2008 |
08A168 |
|
40.97 |
|
|
|
|
1:19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Soininen |
2007 |
07A313 |
|
35.41 |
|
|
|
|
1:54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Aino Karvinen |
2008 |
08A291 |
|
33.09 |
|
|
|
|
2:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Määttä |
2008 |
08A168 |
|
32.64 |
|
|
|
|
3:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Soininen |
2007 |
07A313 |
|
33.52 |
|
|
|
|
3:34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kuopion Uimaseura T15 1. |
15 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
3:34.69 |
+19.70 |
|
|
|
|
Leena Tissari |
2008 |
08A345 |
|
36.84 |
|
|
|
|
36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siiri Oravainen |
2008 |
08A928 |
|
43.81 |
|
|
|
|
1:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Istomina |
2007 |
07A616 |
|
32.87 |
|
|
|
|
1:53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leena Tissari |
2008 |
08A345 |
|
32.91 |
|
|
|
|
2:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siiri Oravainen |
2008 |
08A928 |
|
35.94 |
|
|
|
|
3:02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Istomina |
2007 |
07A616 |
|
32.32 |
|
|
|
|
3:34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kalapuikot |
15 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
3:36.46 |
+21.47 |
|
|
|
|
Aliisa Soini |
2007 |
07A282 |
|
33.46 |
|
|
|
|
33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lindholm |
2008 |
08A163 |
|
44.49 |
|
|
|
|
1:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Laaksonen |
2009 |
09A340 |
|
1:09.71 |
|
|
|
|
2:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aliisa Soini |
2007 |
07A282 |
|
33.14 |
|
|
|
|
3:00.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lindholm |
2008 |
08A163 |
|
35.66 |
|
|
|
|
3:36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Laaksonen |
2009 |
09A340 |
|
3:36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Swimming Club Rovaniemi |
15 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
3:42.51 |
+27.52 |
|
|
|
|
Enni Lytz |
2008 |
08A419 |
|
43.77 |
|
|
|
|
43.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Elle Härkönen |
2007 |
07B012 |
|
43.55 |
|
|
|
|
1:27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maret Beyer |
2007 |
07B221 |
|
33.29 |
|
|
|
|
2:00.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Enni Lytz |
2008 |
08A419 |
|
36.68 |
|
|
|
|
2:37.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elle Härkönen |
2007 |
07B012 |
|
34.36 |
|
|
|
|
3:11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Enni Lytz |
2008 |
08A419 |
|
30.86 |
|
|
|
|
3:42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oulun Lohet 4 |
13 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
3:43.66 |
+28.67 |
|
|
|
|
Ulpu Nissi |
2009 |
09A514 |
|
35.92 |
|
|
|
|
35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
09A406 |
|
44.95 |
|
|
|
|
1:20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Enna Alasuutari |
2009 |
09A504 |
|
1:10.31 |
|
|
|
|
2:31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Ulpu Nissi |
2009 |
09A514 |
|
34.63 |
|
|
|
|
3:05.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
09A406 |
|
37.85 |
|
|
|
|
3:43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Enna Alasuutari |
2009 |
09A504 |
|
3:43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kuusamon Erä-Veikot |
15 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
|
|
|
3:45.79 |
+30.80 |
|
|
|
|
Hilla Lämsä |
2007 |
07B094 |
|
43.40 |
|
|
|
|
43.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Luukkonen |
2007 |
07B269 |
|
43.01 |
|
|
|
|
1:26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minttu Riekki |
2008 |
08A859 |
|
39.25 |
|
|
|
|
2:05.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilla Lämsä |
2007 |
07B094 |
|
31.86 |
|
|
|
|
2:37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Luukkonen |
2007 |
07B269 |
|
33.89 |
|
|
|
|
3:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Minttu Riekki |
2008 |
08A859 |
|
34.38 |
|
|
|
|
3:45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joensuun Uimaseura 1 |
13 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
4:02.94 |
+47.95 |
|
|
|
|
Noora Vaakanainen |
2009 |
09A419 |
|
45.77 |
|
|
|
|
45.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Hirvonen |
2009 |
09A131 |
|
47.56 |
|
|
|
|
1:33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Soininen |
2009 |
09A148 |
|
41.79 |
|
|
|
|
2:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noora Vaakanainen |
2009 |
09A419 |
|
34.02 |
|
|
|
|
2:49.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Hirvonen |
2009 |
09A131 |
|
39.05 |
|
|
|
|
3:28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Soininen |
2009 |
09A148 |
|
34.75 |
|
|
|
|
4:02.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kuopion Uimaseura T15 2. |
14 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
4:10.47 |
+55.48 |
|
|
|
|
Vilma Raatikainen |
2008 |
08A760 |
|
41.51 |
|
|
|
|
41.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siiri Kiljunen |
2009 |
09A732 |
|
50.33 |
|
|
|
|
1:31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilhelmiina Nissinen |
2011 |
11A239 |
|
39.93 |
|
|
|
|
2:11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Raatikainen |
2008 |
08A760 |
|
40.33 |
|
|
|
|
2:52.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siiri Kiljunen |
2009 |
09A732 |
|
39.33 |
|
|
|
|
3:31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilhelmiina Nissinen |
2011 |
11A239 |
|
39.04 |
|
|
|
|
4:10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oulun Lohet Rollo3 |
12 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
4:25.24 |
+1:10.2 |
|
|
|
|
Minea Kempas |
2010 |
10A646 |
|
49.34 |
|
|
|
|
49.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Silja Saario |
2010 |
10A626 |
|
48.28 |
|
|
|
|
1:37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Isla Kettula |
2010 |
10A647 |
|
44.90 |
|
|
|
|
2:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minea Kempas |
2010 |
10A646 |
|
43.29 |
|
|
|
|
3:05.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Saario |
2010 |
10A626 |
|
39.94 |
|
|
|
|
3:45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isla Kettula |
2010 |
10A647 |
|
39.49 |
|
|
|
|
4:25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kuopion Uimaseura T15 3. |
14 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
4:43.67 |
+1:28.6 |
|
|
|
|
Terhi Koskenvuori |
2008 |
08B264 |
|
59.91 |
|
|
|
|
59.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktoria Mysheva |
2011 |
11A642 |
|
48.28 |
|
|
|
|
1:48.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nitta karhunen |
2010 |
10A982 |
|
48.03 |
|
|
|
|
2:36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Terhi Koskenvuori |
2008 |
08B264 |
|
47.85 |
|
|
|
|
3:24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Nitta karhunen |
2010 |
10A982 |
|
41.24 |
|
|
|
|
4:05.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nitta karhunen |
2010 |
10A982 |
|
38.36 |
|
|
|
|
4:43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oulun Lohet 1 |
21 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
3:07.99 |
-7.00 |
|
|
|
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
01A626 |
|
33.13 |
|
|
|
|
33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iinu Tiainen |
2007 |
07A747 |
|
34.42 |
|
|
|
|
1:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
03A051 |
|
30.24 |
|
|
|
|
1:37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
01A626 |
|
29.42 |
|
|
|
|
2:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iinu Tiainen |
2007 |
07A747 |
|
30.82 |
|
|
|
|
2:38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
03A051 |
|
29.96 |
|
|
|
|
3:07.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kemin Työväen Uimarit j´Jouk |
14 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Siiri-Unelma Hentilä |
2010 |
10A090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juulia Koskinen |
2010 |
10A407 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carolina Lilly Maria Isomaa |
2008 |
08B212 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siiri-Unelma Hentilä |
2010 |
10A090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juulia Koskinen |
2010 |
10A407 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carolina Lilly Maria Isomaa |
2008 |
08B212 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 18.58.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 6x50m 3 x Medley + 3 x Freestyle Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
OU ER |
18 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
3:01.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Saara Niemi |
2005 |
05A356 |
|
32.45 |
|
|
|
|
32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Taskila |
2004 |
04A073 |
|
33.57 |
|
|
|
|
1:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viivi Säntti |
2005 |
05A161 |
|
29.40 |
|
|
|
|
1:35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saara Niemi |
2005 |
05A356 |
|
28.84 |
|
|
|
|
2:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Taskila |
2004 |
04A073 |
|
29.43 |
|
|
|
|
2:33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viivi Säntti |
2005 |
05A161 |
|
27.55 |
|
|
|
|
3:01.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oulun Lohet 1 |
21 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
3:07.99 |
+6.75 |
|
|
|
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
01A626 |
|
33.13 |
|
|
|
|
33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iinu Tiainen |
2007 |
07A747 |
|
34.42 |
|
|
|
|
1:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
03A051 |
|
30.24 |
|
|
|
|
1:37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
01A626 |
|
29.42 |
|
|
|
|
2:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iinu Tiainen |
2007 |
07A747 |
|
30.82 |
|
|
|
|
2:38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
03A051 |
|
29.96 |
|
|
|
|
3:07.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pikkuprinsessat |
17 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
3:15.13 |
+13.89 |
|
|
|
|
Essi Pyykkö |
2006 |
06A100 |
|
35.71 |
|
|
|
|
35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
05A633 |
|
34.37 |
|
|
|
|
1:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
07A287 |
|
32.47 |
|
|
|
|
1:42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Essi Pyykkö |
2006 |
06A100 |
|
31.39 |
|
|
|
|
2:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
05A633 |
|
29.06 |
|
|
|
|
2:43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
07A287 |
|
32.13 |
|
|
|
|
3:15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kuopion Uimaseura N 1. |
17 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
3:26.67 |
+25.43 |
|
|
|
|
Elsa Komulainen |
2005 |
05A835 |
|
37.92 |
|
|
|
|
37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pihla Mättö |
2005 |
05A904 |
|
39.92 |
|
|
|
|
1:17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tinja Korhonen |
2006 |
06B136 |
|
32.85 |
|
|
|
|
1:50.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Komulainen |
2005 |
05A835 |
|
31.96 |
|
|
|
|
2:22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pihla Mättö |
2005 |
05A904 |
|
34.23 |
|
|
|
|
2:56.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tinja Korhonen |
2006 |
06B136 |
|
29.79 |
|
|
|
|
3:26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
KemPy R1 |
16 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
3:28.33 |
+27.09 |
|
|
|
|
Angelica Helena Kristiina Kärki |
2006 |
06A737 |
|
36.70 |
|
|
|
|
36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Moilanen |
2006 |
06A579 |
|
40.88 |
|
|
|
|
1:17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elli Hakola |
2006 |
06A435 |
|
32.96 |
|
|
|
|
1:50.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Angelica Helena Kristiina Kärki |
2006 |
06A737 |
|
32.51 |
|
|
|
|
2:23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Moilanen |
2006 |
06A579 |
|
23.05 |
|
|
|
|
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elli Hakola |
2006 |
06A435 |
|
1:28.33 |
|
|
|
|
3:28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
KR1V Pallokalat |
17 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
3:37.96 |
+36.72 |
|
|
|
|
Viivi Häikiö |
2006 |
06A992 |
|
40.89 |
|
|
|
|
40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Tiina Alatalo |
2005 |
05B143 |
|
41.74 |
|
|
|
|
1:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
05A542 |
|
32.59 |
|
|
|
|
1:55.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viivi Häikiö |
2006 |
06A992 |
|
34.89 |
|
|
|
|
2:30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiina Alatalo |
2005 |
05B143 |
|
35.89 |
|
|
|
|
3:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
05A542 |
|
31.96 |
|
|
|
|
3:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
TaTU Tampere |
16 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
3:52.73 |
+51.49 |
|
|
|
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
08A388 |
|
41.95 |
|
|
|
|
41.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iida Pennanen |
2008 |
08A002 |
|
40.98 |
|
|
|
|
1:22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Mäkihannu |
2006 |
06B343 |
|
42.86 |
|
|
|
|
2:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
08A388 |
|
35.70 |
|
|
|
|
2:41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Iida Pennanen |
2008 |
08A002 |
|
34.24 |
|
|
|
|
3:15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Mäkihannu |
2006 |
06B343 |
|
37.00 |
|
|
|
|
3:52.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oulun Lohet 2 |
15 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
3:14.99 |
+13.75 |
|
|
|
|
Silja Sipovaara |
2007 |
07A881 |
|
35.78 |
|
|
|
|
35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Krüger |
2007 |
07A037 |
|
35.70 |
|
|
|
|
1:11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Niskanen |
2007 |
07A270 |
|
31.63 |
|
|
|
|
1:43.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sipovaara |
2007 |
07A881 |
|
31.21 |
|
|
|
|
2:14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Krüger |
2007 |
07A037 |
|
30.14 |
|
|
|
|
2:44.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Niskanen |
2007 |
07A270 |
|
30.53 |
|
|
|
|
3:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
VUS 1 |
15 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
3:22.09 |
+20.85 |
|
|
|
|
Aina Keiski |
2007 |
07A565 |
|
35.16 |
|
|
|
|
35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Helsing |
2007 |
07A424 |
|
39.96 |
|
|
|
|
1:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michelle Fellman |
2007 |
07A738 |
|
33.73 |
|
|
|
|
1:48.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aina Keiski |
2007 |
07A565 |
|
30.16 |
|
|
|
|
2:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Helsing |
2007 |
07A424 |
|
32.25 |
|
|
|
|
2:51.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michelle Fellman |
2007 |
07A738 |
|
30.83 |
|
|
|
|
3:22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vieskan Uimarit Marliinit |
15 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
3:32.99 |
+31.75 |
|
|
|
|
Sini Saari |
2007 |
07A410 |
|
37.47 |
|
|
|
|
37.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
07A207 |
|
40.30 |
|
|
|
|
1:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
08A081 |
|
37.21 |
|
|
|
|
1:54.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sini Saari |
2007 |
07A410 |
|
31.85 |
|
|
|
|
2:26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
07A207 |
|
30.49 |
|
|
|
|
2:57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
08A081 |
|
35.67 |
|
|
|
|
3:32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
VUS 2 |
15 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
3:34.07 |
+32.83 |
|
|
|
|
Tiia Reini |
2007 |
07A736 |
|
1:19.95 |
|
|
|
|
1:19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Holmlund |
2007 |
07A737 |
|
36.45 |
|
|
|
|
1:56.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Fellman |
2009 |
09A259 |
|
31.26 |
|
|
|
|
2:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiia Reini |
2007 |
07A736 |
|
32.87 |
|
|
|
|
3:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Holmlund |
2007 |
07A737 |
|
33.54 |
|
|
|
|
3:34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Fellman |
2009 |
09A259 |
|
3:34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kuopion Uimaseura T15 1. |
15 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
3:34.69 |
+33.45 |
|
|
|
|
Leena Tissari |
2008 |
08A345 |
|
36.84 |
|
|
|
|
36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siiri Oravainen |
2008 |
08A928 |
|
43.81 |
|
|
|
|
1:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Istomina |
2007 |
07A616 |
|
32.87 |
|
|
|
|
1:53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Leena Tissari |
2008 |
08A345 |
|
32.91 |
|
|
|
|
2:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Siiri Oravainen |
2008 |
08A928 |
|
35.94 |
|
|
|
|
3:02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Istomina |
2007 |
07A616 |
|
32.32 |
|
|
|
|
3:34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kalapuikot |
15 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
3:36.46 |
+35.22 |
|
|
|
|
Aliisa Soini |
2007 |
07A282 |
|
33.46 |
|
|
|
|
33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lindholm |
2008 |
08A163 |
|
44.49 |
|
|
|
|
1:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Laaksonen |
2009 |
09A340 |
|
1:09.71 |
|
|
|
|
2:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aliisa Soini |
2007 |
07A282 |
|
33.14 |
|
|
|
|
3:00.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lindholm |
2008 |
08A163 |
|
35.66 |
|
|
|
|
3:36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Laaksonen |
2009 |
09A340 |
|
3:36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Swimming Club Rovaniemi |
15 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
3:42.51 |
+41.27 |
|
|
|
|
Enni Lytz |
2008 |
08A419 |
|
43.77 |
|
|
|
|
43.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elle Härkönen |
2007 |
07B012 |
|
43.55 |
|
|
|
|
1:27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maret Beyer |
2007 |
07B221 |
|
33.29 |
|
|
|
|
2:00.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Enni Lytz |
2008 |
08A419 |
|
36.68 |
|
|
|
|
2:37.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elle Härkönen |
2007 |
07B012 |
|
34.36 |
|
|
|
|
3:11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Enni Lytz |
2008 |
08A419 |
|
30.86 |
|
|
|
|
3:42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kuusamon Erä-Veikot |
15 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
|
|
|
3:45.79 |
+44.55 |
|
|
|
|
Hilla Lämsä |
2007 |
07B094 |
|
43.40 |
|
|
|
|
43.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Luukkonen |
2007 |
07B269 |
|
43.01 |
|
|
|
|
1:26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minttu Riekki |
2008 |
08A859 |
|
39.25 |
|
|
|
|
2:05.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilla Lämsä |
2007 |
07B094 |
|
31.86 |
|
|
|
|
2:37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Luukkonen |
2007 |
07B269 |
|
33.89 |
|
|
|
|
3:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minttu Riekki |
2008 |
08A859 |
|
34.38 |
|
|
|
|
3:45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kuopion Uimaseura T15 2. |
14 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
4:10.47 |
+1:09.2 |
|
|
|
|
Vilma Raatikainen |
2008 |
08A760 |
|
41.51 |
|
|
|
|
41.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siiri Kiljunen |
2009 |
09A732 |
|
50.33 |
|
|
|
|
1:31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Vilhelmiina Nissinen |
2011 |
11A239 |
|
39.93 |
|
|
|
|
2:11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Raatikainen |
2008 |
08A760 |
|
40.33 |
|
|
|
|
2:52.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siiri Kiljunen |
2009 |
09A732 |
|
39.33 |
|
|
|
|
3:31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilhelmiina Nissinen |
2011 |
11A239 |
|
39.04 |
|
|
|
|
4:10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kuopion Uimaseura T15 3. |
14 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
4:43.67 |
+1:42.4 |
|
|
|
|
Terhi Koskenvuori |
2008 |
08B264 |
|
59.91 |
|
|
|
|
59.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktoria Mysheva |
2011 |
11A642 |
|
48.28 |
|
|
|
|
1:48.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nitta karhunen |
2010 |
10A982 |
|
48.03 |
|
|
|
|
2:36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Terhi Koskenvuori |
2008 |
08B264 |
|
47.85 |
|
|
|
|
3:24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Nitta karhunen |
2010 |
10A982 |
|
41.24 |
|
|
|
|
4:05.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Nitta karhunen |
2010 |
10A982 |
|
38.36 |
|
|
|
|
4:43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vieskan Uimarit Mursut |
17 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
Jaana Nevala |
2005 |
05B115 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saaga Kähkönen |
2006 |
06A470 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Saarela |
2006 |
06A729 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jaana Nevala |
2005 |
05B115 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saaga Kähkönen |
2006 |
06A470 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Saarela |
2006 |
06A729 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kuopion Uimaseura N 2. |
18 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Emmi Lyytinen |
2004 |
04A810 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noora Kärnä |
2005 |
05B026 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viivi Hallikainen |
2006 |
06A869 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmi Lyytinen |
2004 |
04A810 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noora Kärnä |
2005 |
05B026 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viivi Hallikainen |
2006 |
06A869 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 18.58.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 18.58.29 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 6x50m 3 x Medley + 3 x Freestyle Men 16 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
VUS 1 |
16 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
3:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Kaas |
2008 |
08A689 |
|
34.75 |
|
|
|
|
34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
06A671 |
|
34.09 |
|
|
|
|
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Söderlund |
2007 |
07A280 |
|
30.02 |
|
|
|
|
1:38.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Kaas |
2008 |
08A689 |
|
29.63 |
|
|
|
|
2:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
06A671 |
|
29.02 |
|
|
|
|
2:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Söderlund |
2007 |
07A280 |
|
27.92 |
|
|
|
|
3:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kr1V |
16 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
3:11.18 |
+5.75 |
|
|
|
|
Samuli Koskela |
2006 |
06B051 |
|
31.80 |
|
|
|
|
31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miika Suorsa |
2006 |
06A927 |
|
37.14 |
|
|
|
|
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
06A631 |
|
30.68 |
|
|
|
|
1:39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Samuli Koskela |
2006 |
06B051 |
|
32.07 |
|
|
|
|
2:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miika Suorsa |
2006 |
06A927 |
|
30.05 |
|
|
|
|
2:41.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
06A631 |
|
29.44 |
|
|
|
|
3:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joensuun Uimaseura 2 |
16 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
3:14.44 |
+9.01 |
|
|
|
|
Antto Koppinen |
2006 |
06A756 |
|
31.52 |
|
|
|
|
31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otso Partanen |
2007 |
07A764 |
|
39.07 |
|
|
|
|
1:10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nuutti Kerkkänen |
2007 |
07A200 |
|
35.99 |
|
|
|
|
1:46.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antto Koppinen |
2006 |
06A756 |
|
26.06 |
|
|
|
|
2:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otso Partanen |
2007 |
07A764 |
|
31.17 |
|
|
|
|
2:43.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Nuutti Kerkkänen |
2007 |
07A200 |
|
30.63 |
|
|
|
|
3:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
VUS 2 |
15 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
3:20.24 |
+14.81 |
|
|
|
|
Kie Roukus |
2007 |
07A791 |
|
35.28 |
|
|
|
|
35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Nygård |
2008 |
08A397 |
|
38.44 |
|
|
|
|
1:13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaj Jonatan Jakobsson |
2007 |
07A800 |
|
35.59 |
|
|
|
|
1:49.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kie Roukus |
2007 |
07A791 |
|
28.33 |
|
|
|
|
2:17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Nygård |
2008 |
08A397 |
|
31.20 |
|
|
|
|
2:48.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaj Jonatan Jakobsson |
2007 |
07A800 |
|
31.40 |
|
|
|
|
3:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oulun Lohet 2 |
14 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
3:26.93 |
+21.50 |
|
|
|
|
Kim Salonen |
2008 |
08A657 |
|
39.69 |
|
|
|
|
39.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Simon Hiltunen |
2008 |
08A547 |
|
37.69 |
|
|
|
|
1:17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ahti Kotila |
2008 |
08A158 |
|
35.38 |
|
|
|
|
1:52.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kim Salonen |
2008 |
08A657 |
|
33.08 |
|
|
|
|
2:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Hiltunen |
2008 |
08A547 |
|
30.85 |
|
|
|
|
2:56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ahti Kotila |
2008 |
08A158 |
|
30.24 |
|
|
|
|
3:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oulun Lohet 3 |
14 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
3:36.20 |
+30.77 |
|
|
|
|
Matias Väänänen |
2008 |
08B103 |
|
42.04 |
|
|
|
|
42.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
08A642 |
|
40.79 |
|
|
|
|
1:22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
08A643 |
|
34.35 |
|
|
|
|
1:57.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matias Väänänen |
2008 |
08B103 |
|
35.64 |
|
|
|
|
2:32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
08A642 |
|
31.14 |
|
|
|
|
3:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
08A643 |
|
32.24 |
|
|
|
|
3:36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joensuun Uimaseura 1 |
14 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
3:53.15 |
+47.72 |
|
|
|
|
Aukusti Partinen |
2009 |
09A368 |
|
42.34 |
|
|
|
|
42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Lopatin |
2008 |
08A406 |
|
46.77 |
|
|
|
|
1:29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilho Eerik Pellikka |
2009 |
09A371 |
|
37.80 |
|
|
|
|
2:06.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Aukusti Partinen |
2009 |
09A368 |
|
34.05 |
|
|
|
|
2:40.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Lopatin |
2008 |
08A406 |
|
1:12.19 |
|
|
|
|
3:53.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilho Eerik Pellikka |
2009 |
09A371 |
|
3:53.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kuopion Uimaseura P16 1. |
16 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
Arseni Tielinen |
2008 |
08A812 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cristian Cannizzaro |
2007 |
07A824 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Pesonen |
2006 |
06A775 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arseni Tielinen |
2008 |
08A812 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cristian Cannizzaro |
2007 |
07A824 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Pesonen |
2006 |
06A775 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kuopion Uimaseura M |
0 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SCR |
0 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 19.00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 6x50m 3 x Medley + 3 x Freestyle Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Helsingfors Simsällskap |
22 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Niki Karlsson |
2000 |
00A065 |
|
27.43 |
|
|
|
|
27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Davin Lindholm |
2004 |
04B010 |
|
28.31 |
|
|
|
|
55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Schmid |
2000 |
00B317 |
|
25.60 |
|
|
|
|
1:21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niki Karlsson |
2000 |
00A065 |
|
27.00 |
|
|
|
|
1:48.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Davin Lindholm |
2004 |
04B010 |
|
16.28 |
|
|
|
|
2:04.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Schmid |
2000 |
00B317 |
|
33.76 |
|
|
|
|
2:38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kemin Työväen Uimarit |
20 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
2:52.24 |
+13.86 |
|
|
|
|
Toni Lipponen |
2003 |
03A125 |
|
30.01 |
|
|
|
|
30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
08A299 |
|
34.62 |
|
|
|
|
1:04.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
02A150 |
|
25.72 |
|
|
|
|
1:30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toni Lipponen |
2003 |
03A125 |
|
26.24 |
|
|
|
|
1:56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
08A299 |
|
30.65 |
|
|
|
|
2:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
02A150 |
|
25.00 |
|
|
|
|
2:52.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
VUS 1 |
16 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
3:05.43 |
+27.05 |
|
|
|
|
Arvid Kaas |
2008 |
08A689 |
|
34.75 |
|
|
|
|
34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
06A671 |
|
34.09 |
|
|
|
|
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Söderlund |
2007 |
07A280 |
|
30.02 |
|
|
|
|
1:38.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Kaas |
2008 |
08A689 |
|
29.63 |
|
|
|
|
2:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
06A671 |
|
29.02 |
|
|
|
|
2:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Söderlund |
2007 |
07A280 |
|
27.92 |
|
|
|
|
3:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kr1V |
16 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
3:11.18 |
+32.80 |
|
|
|
|
Samuli Koskela |
2006 |
06B051 |
|
31.80 |
|
|
|
|
31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miika Suorsa |
2006 |
06A927 |
|
37.14 |
|
|
|
|
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
06A631 |
|
30.68 |
|
|
|
|
1:39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuli Koskela |
2006 |
06B051 |
|
32.07 |
|
|
|
|
2:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miika Suorsa |
2006 |
06A927 |
|
30.05 |
|
|
|
|
2:41.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
06A631 |
|
29.44 |
|
|
|
|
3:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
VUS 2 |
15 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
3:20.24 |
+41.86 |
|
|
|
|
Kie Roukus |
2007 |
07A791 |
|
35.28 |
|
|
|
|
35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Nygård |
2008 |
08A397 |
|
38.44 |
|
|
|
|
1:13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaj Jonatan Jakobsson |
2007 |
07A800 |
|
35.59 |
|
|
|
|
1:49.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kie Roukus |
2007 |
07A791 |
|
28.33 |
|
|
|
|
2:17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Nygård |
2008 |
08A397 |
|
31.20 |
|
|
|
|
2:48.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaj Jonatan Jakobsson |
2007 |
07A800 |
|
31.40 |
|
|
|
|
3:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kuopion Uimaseura P16 1. |
16 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
Arseni Tielinen |
2008 |
08A812 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cristian Cannizzaro |
2007 |
07A824 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Pesonen |
2006 |
06A775 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arseni Tielinen |
2008 |
08A812 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cristian Cannizzaro |
2007 |
07A824 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Pesonen |
2006 |
06A775 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2022 19.00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 19.00.54 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Butterfly Women 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inari Sormunen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:22.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.50 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:22.39 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.76 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:31.06 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.02 |
(-11.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:37.27 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.76 |
(-6.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:41.26 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:45.80 |
+23.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.00 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:50.71 |
+28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:53.30 |
+31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Siiri-Unelma Hentilä |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:59.12 |
+36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 11.53.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Butterfly Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Salon Uimarit |
|
|
1:05.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.35 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:07.32 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.33 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:08.76 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.56 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:10.89 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.45 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:13.59 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.79 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:14.49 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.68 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:14.50 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.26 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:15.16 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.87 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:15.85 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.98 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:15.88 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.93 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aina Keiski |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:16.65 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.86 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lotta Janhunen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:16.97 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.71 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
|
|
1:17.16 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.23 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alma Holmlund |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:17.36 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.92 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Autio |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:19.47 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.82 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Lindholm |
2008 |
Salon Uimarit |
|
|
1:20.73 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.89 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tiia Reini |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:20.88 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.77 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:21.62 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.05 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Milla Säkkinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:22.99 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.18 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isabelle Fellman |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:23.45 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.81 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:23.46 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.22 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:23.52 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.15 |
(-10.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofia Soininen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:24.83 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.04 |
(+4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:30.68 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.96 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:30.69 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.28 |
(-5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Arina Bogdanova |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:30.92 |
+25.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.01 |
(+6.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:31.55 |
+26.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.33 |
(+5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emma Laaksonen |
2009 |
Salon Uimarit |
|
|
1:31.67 |
+26.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.99 |
(+4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:33.12 |
+27.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.14 |
(-20.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:34.97 |
+29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emilia Risto |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:39.91 |
+34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Carolina Lilly Maria Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:41.90 |
+36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
JIAQI LUO |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:56.57 |
+51.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 11.53.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Butterfly Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:02.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.73 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:05.85 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.81 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:05.95 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.06 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
1:06.85 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.39 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:07.83 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.67 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:08.90 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.40 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:08.97 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.37 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Petra Ansaranta |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.34 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.58 |
(+3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:10.89 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.60 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:12.05 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.32 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mitra Pietiäinen |
2004 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:13.06 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.14 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:13.72 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.68 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:14.25 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.31 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
|
1:14.85 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.48 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
1:15.19 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.50 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:15.65 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.92 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:24.85 |
+22.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.64 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:27.32 |
+25.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.73 |
(+7.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:27.72 |
+25.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.92 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Iida Ryhänen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:29.71 |
+27.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.97 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tiia Kujala |
1968 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:41.06 |
+38.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.89 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 11.53.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 14.39.59 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Butterfly Men 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:26.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.75 |
(-6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aukusti Partinen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:30.42 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.90 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:33.41 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.30 |
(-6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:34.50 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Michail Angelos Karagiannis |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:36.30 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.03 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:39.25 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 12.10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Butterfly Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:02.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.53 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:02.63 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.67 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:04.46 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.72 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:05.22 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.97 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:07.51 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.46 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:07.83 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.08 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arvid Kaas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:07.92 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.96 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:09.98 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.44 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:11.48 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.42 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:12.16 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.79 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:12.74 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.13 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskari Hakkarainen |
2007 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:14.14 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.58 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:18.08 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.15 |
(-7.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:18.92 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.18 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:21.27 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kim Salonen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:23.65 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.66 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:25.29 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kaj Jonatan Jakobsson |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:27.54 |
+25.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.15 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Olli Korvakangas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:29.70 |
+27.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.47 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anton Lopatin |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:55.59 |
+53.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuli Koskela |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
Lähdössä vapaauintia |
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 12.10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Butterfly Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lassi Haimi |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
59.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.22 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ville Korpilähde |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
59.36 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.81 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
59.56 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.23 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lasse Pulkkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:00.20 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.85 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Juntunen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:00.96 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.27 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:01.04 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.60 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:01.13 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.95 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:02.16 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.51 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
1:02.20 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.40 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Riku Määttälä |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:03.96 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.86 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Roope Mutanen |
2003 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:05.46 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.90 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.02 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.01 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.76 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.24 |
(-7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Niko Savilakso |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
1:21.90 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.78 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
MIIKKA MATTILA |
1977 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:37.83 |
+38.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.22 |
(+5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eero Åvist |
2004 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
1:40.25 |
+41.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 12.10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 12.10.58 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Backstroke Women 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
43.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.60 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
45.68 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.66 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilla Määttä |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
47.10 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.43 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilja Lehto |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
48.86 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.27 |
(-5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
50.28 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.32 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
51.95 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.70 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Oittinen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
52.52 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.60 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
52.69 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Minttu Saukko |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
53.61 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Enni Määttä |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
54.18 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.40 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nathalia Alapirtti |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
55.94 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.56 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nelly Siira |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
56.21 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
|
58.77 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.17 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 12.32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Backstroke Women 11-12 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
37.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.92 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
39.23 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.53 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
41.16 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.30 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
41.40 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.82 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Behm |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
41.54 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.63 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
43.06 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.25 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
43.25 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.45 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pihla Tähkäpää |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
43.34 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.56 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iida Ronkainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
43.93 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.41 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
45.14 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.92 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
45.62 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.79 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
46.00 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.55 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Minttu Niiaka Jutila |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
46.06 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.69 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anniina Karjalainen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
46.28 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.02 |
(-5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
46.40 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.24 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
46.73 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.96 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
47.47 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.85 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tara Maunula |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
47.52 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.87 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
47.96 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.37 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Viivi Rauhala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
49.40 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.21 |
(-6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
50.85 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.61 |
(-4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Siiri-Unelma Hentilä |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
51.14 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.78 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Pihla Kokko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
52.27 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
52.62 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.38 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
54.54 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.12 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Roosa Pohjola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
56.29 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.35 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maya Niskala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:03.28 |
+25.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.65 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 12.32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Backstroke Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
31.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.41 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.99 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.32 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.26 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ruut Salmi |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
33.44 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Vatanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
34.16 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.96 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Michelle Fellman |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
34.67 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.74 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
34.72 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.86 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
35.43 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.67 |
(-9.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
35.95 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
36.77 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.89 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Minttu Riekki |
2008 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
37.26 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.74 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Girod |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
37.73 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.92 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
37.97 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.52 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Sini Saari |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
38.01 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.48 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
38.01 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.57 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Määttä |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
38.14 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.69 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
38.18 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.53 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.31 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.72 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aino Karvinen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
38.61 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.95 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Laura Isabel Björkstrand |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
39.01 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.47 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.15 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.68 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Miina Vatanen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
39.45 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.12 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
39.53 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.78 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
39.69 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.79 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
39.80 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.11 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Meimi Heikell |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
39.96 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.07 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
39.98 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.36 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Siiri Karhulahti |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
40.10 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.42 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Aino Jämsä |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
40.53 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.95 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Silja Soininen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
40.70 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.48 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.01 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.57 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mea Prykäri |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
41.76 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.82 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
41.79 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.43 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Carolina Lilly Maria Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
42.81 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.67 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Gabriela Pisano |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
43.28 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.82 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Milla Säkkinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
43.32 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.99 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
43.41 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.17 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
43.65 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.70 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Veera Kaksonen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
44.26 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.22 |
(-4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sunná-Maaria Jomppanen |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
44.86 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.44 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
45.47 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.15 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Juulia Koskela |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
45.75 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.43 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Noora Vaakanainen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
45.85 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.33 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
46.16 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.03 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
47.07 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.09 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 12.32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Backstroke Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.23 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.42 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.45 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Petra Heikkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.81 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.49 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.07 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.27 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.08 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.67 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.90 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Inka Elamaa |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.19 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.20 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
Oulun Lohet |
|
|
33.20 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilja Takalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
34.45 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.12 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.52 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.36 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iiris Uusitalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
34.59 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.65 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Saukko |
2001 |
Oulun Lohet |
|
|
34.65 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.43 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Pauliina Eerika Lohilahti |
2002 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
34.67 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.04 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jaana Nevala |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
35.00 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.85 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Veera Lahtinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
35.64 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.71 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.48 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
36.74 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.62 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maija Lämsä |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
36.92 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.95 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Angelica Helena Kristiina Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
37.04 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.84 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Salla-maaria Kauppinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
37.16 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.11 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
37.52 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.55 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Roosa-Marie Karjalainen |
2005 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
38.03 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.75 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Erika Ruotsalainen |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
38.39 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.49 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
39.05 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.68 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
39.07 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.13 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.25 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.44 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
41.45 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.53 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Viivi Häikiö |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.69 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.32 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Pinja Mäkihannu |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
42.92 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.38 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
45.14 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.33 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maiju Rajaniemi |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 12.32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 12.32.26 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Backstroke Men 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
43.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.69 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Kiviranta |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
45.56 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.34 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
47.76 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.88 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
50.28 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
50.56 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.91 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lenni Koskela |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
|
51.02 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.39 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lenni Pessa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
53.62 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
54.52 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.25 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tongbo Qu |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
57.37 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.50 |
(-7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eetu Jylhä |
2013 |
Oulun Lohet |
|
|
1:04.40 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jaakko Pietilä |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 14.34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Backstroke Men 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.39 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Girod |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
37.68 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.16 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
38.30 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.30 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Konstantinos Karagiannis |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
38.32 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.10 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
39.22 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.02 |
(-6.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.71 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.51 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
40.92 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.31 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
41.61 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.95 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
41.84 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.37 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
43.39 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.13 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
43.48 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.56 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matias Kilpeläinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
43.70 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eemeli Pennanen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
44.37 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.44 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.40 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.30 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.83 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.23 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
46.35 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.56 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
46.95 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.74 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
48.12 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.98 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rasmus Kuisma |
2009 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
51.18 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
51.38 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.40 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
ALEKSI ISOPOUSSU |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
53.92 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.29 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliver Vilmunen |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:00.15 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.71 |
(+6.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Otto Savolainen |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:01.23 |
+23.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.31 |
(+6.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Juuso Aapalahti |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:01.96 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.33 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 14.34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Backstroke Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.51 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.14 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.53 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.27 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.94 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matias Saarinen |
2006 |
Salon Uimarit |
|
|
30.57 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
31.85 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.85 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuli Koskela |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.99 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.96 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.34 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.05 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
33.57 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.86 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Kaas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
33.61 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.78 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.22 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.60 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.44 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.34 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sami Kummu |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.74 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.44 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.95 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.12 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.14 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.49 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
40.61 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.92 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Herman Sandbacka |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
40.88 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.50 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.05 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.31 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Rannanpää |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
46.74 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.86 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Saku Numminen |
2008 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
47.18 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.18 |
(-6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tuomas Loponen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
48.03 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.87 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 14.34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Backstroke Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
26.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.26 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niki Karlsson |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
27.45 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.46 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Topias Nygård |
2000 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.53 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.57 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Hanski |
1999 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
27.63 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.91 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Schmid |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
27.97 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.07 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veeti Ruohtula |
2001 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
28.36 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.91 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.58 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Miiro Vartiainen |
2001 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
29.77 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.93 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jere Kotomäki |
1997 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
30.18 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.24 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin Evans |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
30.35 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.58 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Konsta Kauppinen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
30.48 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.46 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.50 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.05 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Visa Nissinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
30.82 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.83 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.23 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.94 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.90 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.74 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jasper Nupponen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
32.35 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.06 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.62 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 14.34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 14.48.10 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Breaststroke Women 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Yliopisto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:28.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.40 |
(-5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Inari Sormunen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:34.37 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.37 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lumia Lätti |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:36.19 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.15 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:42.71 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.84 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:43.11 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.24 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Salla |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:43.69 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.46 |
(-4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:44.81 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.66 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:45.67 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.67 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:45.68 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.42 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:49.21 |
+20.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.07 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:50.09 |
+21.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.07 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:51.00 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.67 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:51.32 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.22 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elisa Putaala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:51.37 |
+22.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.19 |
(-4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tara Maunula |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:51.95 |
+23.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.83 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:52.60 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.77 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Miisa-Maaria Jomppanen |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:53.62 |
+25.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.54 |
(-8.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:53.70 |
+25.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.77 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:53.84 |
+25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:54.03 |
+25.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.04 |
(-6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:54.90 |
+26.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.91 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Inga Kangas |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:55.86 |
+27.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.50 |
(-7.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:57.68 |
+29.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.15 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
1:59.53 |
+31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Olivia Palo |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:01.41 |
+32.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.08 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anniina Karjalainen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
2:02.68 |
+34.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.77 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Aino Kubin |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
2:03.30 |
+34.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.67 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:04.38 |
+35.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.32 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:05.49 |
+36.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.66 |
(-12.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:05.79 |
+37.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.59 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lotte Keskikallio |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:06.36 |
+37.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.45 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
2:07.89 |
+39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emilia Kuisma |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
2:09.06 |
+40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lotta Parkkonen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
2:16.40 |
+47.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 13.28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Breaststroke Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Yliopisto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:14.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.99 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:16.92 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.67 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:17.50 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.66 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:21.12 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.76 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esra Ergüner |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:21.42 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.05 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:21.67 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.77 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:21.96 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.76 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:22.20 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.66 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:22.40 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.95 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:22.58 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.51 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:24.72 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.49 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:26.55 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.43 |
(+7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:26.95 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.24 |
(-21.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:27.99 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.64 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristina Helsing |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:28.04 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.51 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:29.38 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.52 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:30.55 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.75 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:30.72 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.57 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Määttä |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:31.14 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.10 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:32.99 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.12 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:33.01 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.07 |
(-8.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:33.96 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.57 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:33.97 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.88 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:34.24 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.64 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:34.79 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.30 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Minni Koskivirta |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:35.07 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.88 |
(+6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Roosa Kaksonen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:35.13 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.57 |
(+3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Siiri Karhulahti |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:35.83 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.72 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Miina Vatanen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:36.14 |
+21.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.35 |
(+5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
1:36.17 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.79 |
(-6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Silja Soininen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:36.52 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.64 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Enni Lytz |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:36.77 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.72 |
(-12.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Hilla Lämsä |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
1:37.27 |
+22.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.06 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:37.61 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.03 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:37.74 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.24 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Meimi Heikell |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:38.18 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.73 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Veera Kaksonen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:38.86 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.80 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:40.21 |
+25.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.88 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emma Girod |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:40.49 |
+25.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.66 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ida Hiltunen |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:40.90 |
+26.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.24 |
(-7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Loviisa Niemelä |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:42.91 |
+28.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.29 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Ninni Kellokumpu |
2008 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
1:44.27 |
+29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Renata Niidusaar |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:44.55 |
+30.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.53 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Juulia Koskela |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:46.00 |
+31.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.60 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Laura Isabel Björkstrand |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:46.48 |
+31.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.15 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Aino Jämsä |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:47.63 |
+33.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.62 |
(+5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Carolina Lilly Maria Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:47.90 |
+33.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.04 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Ida Hirvonen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:48.67 |
+34.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.17 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Neea Huhtala |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:49.55 |
+35.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.67 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Emilia Risto |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:50.33 |
+35.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.85 |
(-17.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Eveliina Seppänen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:52.31 |
+37.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.05 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Kiira Komu |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:53.79 |
+39.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.45 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:54.59 |
+40.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.98 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:56.76 |
+42.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.99 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Olga Ilona Nissilä |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:57.76 |
+43.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:01.92 |
+47.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.16 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 13.28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Breaststroke Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Yliopisto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:10.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.53 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:13.15 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.29 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pinja Taskila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:13.67 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.02 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Korkalainen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:14.23 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.38 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:14.45 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.81 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
Salon Uimarit |
|
|
1:17.65 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.87 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:18.65 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.18 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:19.43 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.68 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Tuura |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:19.66 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.73 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Teea Jestoi |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:21.11 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.72 |
(+6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:21.38 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.30 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:21.92 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.81 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:22.31 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.92 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Milla Marttila |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:23.41 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.61 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:28.07 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Essi Pyykkö |
2006 |
Salon Uimarit |
|
|
1:29.97 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.11 |
(+4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:32.99 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.52 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:34.38 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.36 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:34.78 |
+24.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.91 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jaana Nevala |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:35.80 |
+25.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.44 |
(+6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Roosa-Marie Karjalainen |
2005 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
1:37.00 |
+26.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.63 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viivi Häikiö |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:37.24 |
+27.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.93 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:50.28 |
+40.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.46 |
(-11.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 13.28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 13.29.16 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Breaststroke Men 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konstantinos Karagiannis |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:29.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.38 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:32.20 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.12 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:32.23 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.69 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:32.73 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.79 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilho Eerik Pellikka |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:33.58 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.63 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:39.09 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.42 |
(-11.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:41.46 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.61 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:44.71 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.92 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aleksey Lopatin |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:45.69 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.44 |
(-11.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:47.25 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.13 |
(-49.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eemeli Pennanen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:47.48 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.97 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iaroslav Bondarenko |
2012 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:49.58 |
+20.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.99 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:49.59 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.14 |
(-7.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:50.97 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.78 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nicholas Alapirtti |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:52.55 |
+23.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.98 |
(-8.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Veikka Räty |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:08.96 |
+39.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.52 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
2:09.61 |
+40.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.18 |
(+5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Vilmunen |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
2:10.31 |
+41.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oliveri Mäentausta |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:16.58 |
+47.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.29 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
2:23.59 |
+54.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Herman Lämsä |
2009 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
- |
|
Petter Alaric Jolma |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 13.47.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Breaststroke Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:13.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.39 |
(+3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Söderlund |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:15.28 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.53 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:16.60 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.23 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:18.72 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.86 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:19.06 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.75 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:19.10 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.86 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Antto Koppinen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:20.94 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.30 |
(-17.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:20.99 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.38 |
(+4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:22.13 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.21 |
(+3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:22.73 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.68 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:23.36 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.24 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:24.05 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.14 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Herman Sandbacka |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:24.86 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.59 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kie Roukus |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:25.25 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.90 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eemeli Nygård |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:26.09 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.20 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olli Henriksson |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:26.19 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.99 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:27.15 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.55 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Otso Partanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:28.93 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.76 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:29.10 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.18 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:30.41 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.09 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:33.90 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.35 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sami Kummu |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:34.51 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.00 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:34.58 |
+20.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.23 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:37.38 |
+23.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.77 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Artem Teryaev |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:40.39 |
+26.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.05 |
(-9.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:44.36 |
+30.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.21 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Olli Korvakangas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:44.47 |
+30.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.69 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oliver Rannanpää |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:46.17 |
+32.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.80 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jalo Anttonen |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:50.77 |
+37.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.30 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Veeti Polojärvi |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
2:00.46 |
+46.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.44 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 13.47.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Breaststroke Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:04.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.17 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roope Eiserbeck |
1999 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:09.71 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.45 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:10.72 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.75 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miika Nurminen |
2005 |
Salon Uimarit |
|
|
1:13.69 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.08 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:13.97 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.67 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:14.89 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.66 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lassi Lahtinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:14.96 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.86 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Atte Leinonen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:15.20 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.61 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:19.03 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.64 |
(+4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
1:20.37 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.52 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ville Ikola |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:23.29 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.30 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Koskela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:23.51 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.35 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:28.77 |
+24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Paavo Erkinaro |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 13.47.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 14.12.36 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 4x200m Freestyle Women 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Joensuun Uimaseura 1 |
12 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
11:16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Inari Sormunen |
2010 |
10A020 |
|
33.90 |
1:14.84 |
2:35.39 |
2:35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Lumia Lätti |
2010 |
10A022 |
|
39.83 |
1:26.01 |
2:58.79 |
5:34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Pihla Tähkäpää |
2010 |
10A024 |
|
38.97 |
1:23.63 |
2:51.28 |
8:25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Behm |
2010 |
10A518 |
|
38.58 |
1:23.41 |
2:50.65 |
11:16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 13.58.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 4x200m Freestyle Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
OU KR1S |
15 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
10:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
07A713 |
|
33.39 |
1:11.74 |
2:33.17 |
2:33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netta Moilanen |
2009 |
09A114 |
|
32.33 |
1:09.30 |
2:23.15 |
4:56.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
09A434 |
|
35.56 |
1:16.06 |
2:38.97 |
7:35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elina Jaako |
2007 |
07A382 |
|
33.96 |
1:11.75 |
2:27.87 |
10:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 13.58.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 4x200m Freestyle Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
OU NER 1 |
17 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
9:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Moilanen |
2006 |
06A240 |
|
30.61 |
1:03.41 |
2:41.39 |
2:41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilja Säntti |
2008 |
08A001 |
|
|
36.57 |
1:14.33 |
3:55.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
05A577 |
|
1:08.26 |
1:45.11 |
2:57.38 |
6:53.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Edith Ervasti |
2007 |
07A587 |
|
30.59 |
1:05.80 |
2:18.02 |
9:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 13.58.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 13.59.06 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 200m Backstroke Women 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:56.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.83 |
(-5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elisa Putaala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
3:08.90 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.41 |
(-11.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
3:13.89 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iida Ronkainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
3:14.85 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
3:25.33 |
+29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
3:26.65 |
+30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 15.14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 200m Backstroke Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Salon Uimarit |
|
|
2:30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.66 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
2:37.43 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.50 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:37.88 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.11 |
(+4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:38.12 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.40 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Michelle Fellman |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:42.01 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.05 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aina Keiski |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:42.36 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.20 |
(-24.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
|
|
2:42.69 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.73 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:43.82 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.81 |
(+7.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:45.66 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.09 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:46.86 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.28 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:47.41 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.69 |
(+9.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Lindholm |
2008 |
Salon Uimarit |
|
|
2:48.12 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.38 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
2:48.87 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.85 |
(-8.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:49.19 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.60 |
(+4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:49.87 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.29 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tiia Reini |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:50.74 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.60 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:50.86 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.18 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aino Karvinen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
2:52.24 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.65 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
2:54.44 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
2:55.50 |
+24.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.90 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
2:56.08 |
+25.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.80 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Isabelle Fellman |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:56.98 |
+26.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.03 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alma Holmlund |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:57.02 |
+26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
2:59.24 |
+28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mia Peake |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
3:00.56 |
+29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:02.25 |
+31.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.77 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kristina Helsing |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
3:03.56 |
+32.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.17 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Siiri Karhulahti |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
3:03.63 |
+33.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.97 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
3:03.85 |
+33.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.52 |
(+13.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Laura Isabel Björkstrand |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
3:03.88 |
+33.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.64 |
(-22.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
3:10.67 |
+40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:15.34 |
+44.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.11 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
3:16.59 |
+45.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Gabriela Pisano |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:26.60 |
+55.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.69 |
(-14.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
3:29.51 |
+58.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:34.38 |
+1:03.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:52.62 |
(-18.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
4:09.80 |
+1:39.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:04.93 |
(+4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 15.14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 200m Backstroke Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.69 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
Oulun Lohet |
|
|
2:30.05 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.71 |
(+4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
2:35.51 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.14 |
(+6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Saukko |
2001 |
Oulun Lohet |
|
|
2:44.30 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.37 |
(+8.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
Salon Uimarit |
|
|
2:45.74 |
+23.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.55 |
(+6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
2:52.46 |
+29.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(+7.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Angelica Helena Kristiina Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:54.25 |
+31.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.52 |
(+5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
2:56.48 |
+33.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.74 |
(+8.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Essi Pyykkö |
2006 |
Salon Uimarit |
|
|
3:05.94 |
+43.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.32 |
(+13.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
3:39.21 |
+1:16.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.14 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 15.14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 15.14.28 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Backstroke Men 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.20 |
(-17.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
2:55.62 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Michail Angelos Karagiannis |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:59.14 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
3:15.48 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
3:39.94 |
+44.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 15.24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Backstroke Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.51 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Antto Koppinen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
2:30.31 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.86 |
(+7.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
2:33.54 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.01 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:35.53 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.81 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:35.66 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.84 |
(+12.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nuutti Kerkkänen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
2:39.00 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.45 |
(+4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Samuli Koskela |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:40.66 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.91 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:43.26 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.44 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kie Roukus |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:44.02 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.63 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:46.74 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kim Salonen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
3:00.29 |
+32.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.12 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matias Väänänen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
3:07.49 |
+39.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.08 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veeti Polojärvi |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
3:21.60 |
+53.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.74 |
(-10.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 15.24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Backstroke Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Hanski |
1999 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
2:16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.90 |
(+7.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
2:20.33 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.13 |
(+7.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miiro Vartiainen |
2001 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
2:20.69 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.10 |
(+9.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
2:24.71 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.60 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:25.34 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.81 |
(-5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Visa Nissinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
2:26.40 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.30 |
(+6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 15.24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 15.24.35 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 50m Freestyle Women 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
38.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.08 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
39.82 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.74 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
39.89 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.53 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minttu Saukko |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
45.36 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nelly Siira |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
48.53 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.51 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Palo |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
51.74 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.52 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Oittinen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
52.82 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.04 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nathalia Alapirtti |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
53.00 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.51 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
|
55.13 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.76 |
(-9.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
58.16 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Lotta Parkkonen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 15.59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 50m Freestyle Women 11-12 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inari Sormunen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
31.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.97 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
31.42 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.41 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
32.28 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.76 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Behm |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
33.37 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.46 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
33.52 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.33 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
34.12 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.33 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.55 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.60 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pihla Tähkäpää |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
35.76 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.25 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
36.33 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.25 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
36.83 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.84 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.14 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lumia Lätti |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
36.86 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.89 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.97 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.22 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.03 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.40 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Viivi Rauhala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
37.11 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.44 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.11 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.14 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
37.77 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.30 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
37.81 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.62 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.02 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.51 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
38.27 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.79 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.44 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.59 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Miisa-Maaria Jomppanen |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
38.53 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.29 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
38.54 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.13 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.77 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.21 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
38.84 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.90 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
38.89 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.50 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tara Maunula |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
39.03 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.75 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.13 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.06 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.13 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.84 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
39.28 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.04 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.29 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.86 |
(-6.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Iida Ronkainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
39.33 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.87 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
39.42 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.42 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emilia Salla |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.62 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.21 |
(-5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.74 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.59 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.76 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.05 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Inga Kangas |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
40.84 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.69 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Minea Kempas |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
40.90 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.80 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
40.91 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.66 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Lotte Keskikallio |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.01 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.48 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Mette Rova |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
41.37 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.74 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Siiri-Unelma Hentilä |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
42.26 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.44 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.48 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.93 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
sanni Paulomäki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
42.62 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Hilla Vilppola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
42.66 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.98 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Anniina Karjalainen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
42.99 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.03 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
43.12 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.66 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
43.60 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.18 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Minttu Niiaka Jutila |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
43.74 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.55 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
44.98 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.36 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
45.06 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.89 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Aino Kubin |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
45.83 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.87 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
46.29 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.60 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Pihla Kokko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
46.83 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.83 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Roosa Pohjola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
50.26 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.72 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Maya Niskala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
53.85 |
+22.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.51 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siiri Pohtila |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 15.59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 50m Freestyle Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Salon Uimarit |
|
|
26.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.53 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
27.55 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.35 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.72 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.88 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Päivärinta |
2008 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
|
28.17 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.67 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Vatanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
28.24 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
28.27 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.53 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
28.33 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.63 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Michelle Fellman |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
28.82 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.35 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
29.23 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.72 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.72 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
29.78 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.22 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
29.78 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
30.02 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.07 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
30.04 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Maret Beyer |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
30.04 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Esra Ergüner |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
30.08 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.64 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lotta Janhunen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
30.12 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.88 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ruut Salmi |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
30.50 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.56 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sini Saari |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
30.79 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
30.83 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.44 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
31.05 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.38 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
31.09 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Miina Vatanen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
31.15 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.06 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.16 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.10 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Girod |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
31.23 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.20 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.46 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
31.70 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Veera Kaksonen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
31.81 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.40 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.84 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.04 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.88 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.67 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Enni Lytz |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
31.97 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.55 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Ella Määttä |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
31.98 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.99 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Minttu Riekki |
2008 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
31.98 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
32.15 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.06 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.34 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.91 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.59 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.62 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Meimi Heikell |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
32.70 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Mia Peake |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
32.82 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.11 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
32.84 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.06 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ellen Luukkonen |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
32.91 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.41 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Hilla Lämsä |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
33.01 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.41 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Silja Soininen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
33.09 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Arina Bogdanova |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
33.10 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.21 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.49 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
33.24 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.06 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sofia Soininen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
33.28 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.51 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
33.39 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.13 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Minni Koskivirta |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
33.43 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
33.47 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.69 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.54 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.89 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Aino Jämsä |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
33.87 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.45 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Milla Säkkinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.93 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.95 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Roosa Kaksonen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
34.12 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.65 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
34.13 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Stella Suuronen |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
34.25 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.13 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Emma Laaksonen |
2009 |
Salon Uimarit |
|
|
34.28 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.02 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Siiri Karhulahti |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
34.50 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.95 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
34.77 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
34.83 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Ida Hiltunen |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
34.91 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.52 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Ninni Kellokumpu |
2008 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
35.62 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.42 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Noora Vaakanainen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
35.77 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.65 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
35.84 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.56 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=65 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
36.23 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.90 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=65 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.23 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.92 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Kiira Komu |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
36.39 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.10 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Gabriela Pisano |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.75 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.06 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Renata Niidusaar |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
36.76 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.61 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Carolina Lilly Maria Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
36.96 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.60 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Ida Hirvonen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
37.02 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.04 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
37.15 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Olga Ilona Nissilä |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
38.06 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.90 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Neea Huhtala |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
38.13 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.36 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
38.15 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.19 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Eveliina Seppänen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
38.68 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.76 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Sunná-Maaria Jomppanen |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
39.24 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.54 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Juulia Koskela |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
39.55 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.20 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
40.99 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.95 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Sienna Martikainen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
44.28 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.74 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
44.91 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.66 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
JIAQI LUO |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 15.59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 50m Freestyle Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.59 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
Salon Uimarit |
|
|
27.61 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaisa Kariniemi |
1999 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.65 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.84 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.05 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.88 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.05 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.31 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.22 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.11 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Petra Heikkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.28 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.84 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Korkalainen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
28.45 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.38 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
28.48 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.21 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.58 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.78 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.61 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.88 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Teea Jestoi |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
28.73 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.31 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.16 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.85 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iiris Uusitalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
29.19 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.25 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Pauliina Eerika Lohilahti |
2002 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
29.22 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.79 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Pinja Taskila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.25 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.63 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
|
29.29 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.01 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.46 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.81 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.61 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.97 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
29.68 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.52 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Veera Lahtinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
29.77 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vilja Takalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
29.81 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.47 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Inka Elamaa |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.94 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.95 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maiju Rajaniemi |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
30.06 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.37 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hanna-Maria Korpilähde |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
30.16 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mitra Pietiäinen |
2004 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
30.31 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.21 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Essi Pyykkö |
2006 |
Salon Uimarit |
|
|
30.51 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.84 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
30.57 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.16 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maija Lämsä |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
30.59 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.72 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
30.68 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
30.87 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jaana Nevala |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
30.90 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.38 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Salla-maaria Kauppinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
30.95 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.65 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Julia Tuura |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
31.21 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.30 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.36 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.30 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Elsa Päivärinta |
2004 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
|
31.62 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.70 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.01 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Milla Marttila |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
32.18 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.39 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Iida Ryhänen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.72 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Erika Ruotsalainen |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
32.90 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Roosa-Marie Karjalainen |
2005 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
33.00 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.47 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Viivi Häikiö |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.33 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.63 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
33.59 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.99 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Pinja Mäkihannu |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
34.94 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.35 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 15.59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 15.59.39 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Freestyle Men 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
34.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.48 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
35.78 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.48 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iaroslav Bondarenko |
2012 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
37.24 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.81 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Kiviranta |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
38.84 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.87 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lenni Koskela |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
|
40.39 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.99 |
(-7.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
41.62 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lenni Pessa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
42.24 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.43 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
43.04 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.48 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
46.93 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.89 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tongbo Qu |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
48.43 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.19 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jaakko Pietilä |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
51.87 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.42 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eetu Jylhä |
2013 |
Oulun Lohet |
|
|
54.58 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.97 |
(+4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 16.28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Freestyle Men 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konstantinos Karagiannis |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
30.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.68 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
31.87 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.14 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Girod |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
32.01 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.09 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.48 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.27 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
32.53 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.71 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.72 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.23 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
32.77 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.65 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aukusti Partinen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
33.82 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.76 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
34.05 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.68 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
34.44 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.77 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.95 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cheng Sun |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
36.25 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.13 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.87 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.16 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
37.11 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.58 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.40 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.49 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aleksey Lopatin |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
37.43 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.10 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.45 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.89 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
37.47 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eemeli Pennanen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
37.58 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.80 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Herman Lämsä |
2009 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
37.89 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nicholas Alapirtti |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
38.11 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.74 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Matias Kilpeläinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
38.28 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
40.46 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.97 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Juho Kubin |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
41.24 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.28 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Rasmus Kuisma |
2009 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
41.28 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.97 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.08 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
42.07 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.96 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Oliver Vilmunen |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
42.25 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Aleksi Kemppainen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
43.88 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.90 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Juuso Aapalahti |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
45.68 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.69 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
45.81 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.45 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Veikka Räty |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
47.76 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.63 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Eino Tervahauta |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
49.05 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.42 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Oliveri Mäentausta |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
51.80 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.67 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Petter Alaric Jolma |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
53.73 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.11 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Otto Savolainen |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
ALEKSI ISOPOUSSU |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 16.28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Freestyle Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
25.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.78 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.03 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.97 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.88 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.30 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.04 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.28 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
27.11 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.43 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.29 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.98 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.09 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.15 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.12 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.65 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.58 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.73 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veikko Mikael Korpipää |
2006 |
Oulun Lohet |
|
|
28.78 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.30 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskari Hakkarainen |
2007 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
29.43 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.47 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.52 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
29.51 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.66 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.79 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
29.82 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Artem Teryaev |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.96 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.09 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eemeli Nygård |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
30.03 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.37 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
30.08 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.27 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.87 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.44 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.61 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Otso Partanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
30.69 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
31.05 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kaj Jonatan Jakobsson |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
31.15 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.29 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.68 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.76 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.37 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.91 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.83 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Herman Sandbacka |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
32.23 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.07 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sami Kummu |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.30 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.65 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.81 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.86 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
33.29 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Olli Korvakangas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
34.15 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.04 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Oliver Rannanpää |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.38 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.49 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Anton Lopatin |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
36.02 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.91 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Jalo Anttonen |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
36.73 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.19 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Saku Numminen |
2008 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
37.71 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.83 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Tuomas Loponen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
41.89 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.42 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 16.28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Freestyle Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
24.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.36 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeti Ruohtula |
2001 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
24.41 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.79 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
24.44 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.59 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Schmid |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
24.51 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.43 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roope Eiserbeck |
1999 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
24.79 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.33 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niki Karlsson |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
25.38 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.67 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Riku Määttälä |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
25.39 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.48 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
25.87 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.98 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Topias Nygård |
2000 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
25.88 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.75 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.07 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.91 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.13 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.39 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.18 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.88 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Paavo Erkinaro |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.30 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.59 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Benjamin Evans |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
26.44 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.66 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.48 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.63 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Jasper Nupponen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
26.65 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.28 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Rasmus Koskela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.65 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.71 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.73 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.40 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ville Ikola |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
26.94 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.53 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Atte Leinonen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
27.39 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.23 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lassi Lahtinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
27.45 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.04 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.72 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.63 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Konsta Kauppinen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
27.74 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.35 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Roope Mutanen |
2003 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
27.77 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.69 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.85 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.53 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.97 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.94 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
30.26 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Niko Savilakso |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
31.80 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.97 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Eero Åvist |
2004 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
33.15 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.76 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 16.28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 16.29.05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 400m Medley Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Kaas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
5:16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:39.87 |
(-23.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
5:25.04 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.82 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Söderlund |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
5:29.89 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:47.04 |
(-17.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
5:37.22 |
+20.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.34 |
(+7.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:49.60 |
+33.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:55.64 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olli Henriksson |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:50.90 |
+34.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:53.25 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
5:57.62 |
+41.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:58.44 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
6:00.33 |
+43.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
6:03.01 |
+46.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eemeli Nygård |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
6:12.35 |
+55.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:05.06 |
(+7.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 16.43.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 400m Medley Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
4:56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.27 |
(+13.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miika Nurminen |
2005 |
Salon Uimarit |
|
|
5:23.71 |
+26.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.68 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
MIIKKA MATTILA |
1977 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
7:10.70 |
+2:13.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:10.81 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 16.43.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 16.43.16 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 6x100m Freestyle Women 15 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Vieskan Uimarit Marliinit |
15 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
6:39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
08A079 |
|
30.96 |
1:03.89 |
|
|
|
1:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
07A207 |
|
32.78 |
1:07.75 |
|
|
|
2:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
08A079 |
|
31.77 |
1:06.15 |
|
|
|
3:17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
07A207 |
|
32.96 |
1:08.39 |
|
|
|
4:26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
08A079 |
|
31.10 |
1:05.50 |
|
|
|
5:31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
07A207 |
|
33.07 |
1:08.23 |
|
|
|
6:39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
VUS 1 |
15 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
6:48.77 |
+8.86 |
|
|
|
|
Aina Keiski |
2007 |
07A565 |
|
32.78 |
1:07.79 |
|
|
|
1:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michelle Fellman |
2007 |
07A738 |
|
33.15 |
1:10.49 |
|
|
|
2:18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aina Keiski |
2007 |
07A565 |
|
32.16 |
1:06.13 |
|
|
|
3:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Michelle Fellman |
2007 |
07A738 |
|
33.20 |
1:10.24 |
|
|
|
4:34.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Aina Keiski |
2007 |
07A565 |
|
31.34 |
1:05.23 |
|
|
|
5:39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michelle Fellman |
2007 |
07A738 |
|
32.67 |
1:08.89 |
|
|
|
6:48.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
VUS 2 |
15 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
6:55.90 |
+15.99 |
|
|
|
|
Tiia Reini |
2007 |
07A736 |
|
32.35 |
1:07.25 |
|
|
|
1:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Helsing |
2007 |
07A424 |
|
33.84 |
1:10.90 |
|
|
|
2:18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiia Reini |
2007 |
07A736 |
|
33.08 |
1:07.72 |
|
|
|
3:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Helsing |
2007 |
07A424 |
|
35.29 |
1:12.00 |
|
|
|
4:37.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiia Reini |
2007 |
07A736 |
|
32.26 |
1:06.90 |
|
|
|
5:44.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Helsing |
2007 |
07A424 |
|
33.99 |
1:11.13 |
|
|
|
6:55.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Suolasilakat |
15 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
6:56.35 |
+16.44 |
|
|
|
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
07A287 |
|
31.31 |
1:08.50 |
|
|
|
1:08.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aliisa Soini |
2007 |
07A282 |
|
30.58 |
1:04.20 |
|
|
|
2:12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
07A287 |
|
34.68 |
1:14.92 |
|
|
|
3:27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aliisa Soini |
2007 |
07A282 |
|
32.08 |
1:06.76 |
|
|
|
4:34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
07A287 |
|
35.62 |
35.62 |
|
|
|
5:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aliisa Soini |
2007 |
07A282 |
|
1:12.61 |
1:46.35 |
|
|
|
6:56.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
OuLo Vauhtimursut |
15 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
7:00.73 |
+20.82 |
|
|
|
|
Kaisa Keränen |
2007 |
07A021 |
|
32.57 |
1:08.04 |
|
|
|
1:08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Aava Näykki |
2007 |
07A180 |
|
33.18 |
1:10.70 |
|
|
|
2:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaisa Keränen |
2007 |
07A021 |
|
32.61 |
1:08.56 |
|
|
|
3:27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aava Näykki |
2007 |
07A180 |
|
34.15 |
1:12.25 |
|
|
|
4:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaisa Keränen |
2007 |
07A021 |
|
32.65 |
1:09.18 |
|
|
|
5:48.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aava Näykki |
2007 |
07A180 |
|
34.90 |
1:12.00 |
|
|
|
7:00.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vikkelät Valkohait |
14 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
7:45.81 |
+1:05.9 |
|
|
|
|
Emma Laaksonen |
2009 |
09A340 |
|
36.55 |
1:16.75 |
|
|
|
1:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lindholm |
2008 |
08A163 |
|
35.50 |
1:17.39 |
|
|
|
2:34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Laaksonen |
2009 |
09A340 |
|
38.04 |
1:20.21 |
|
|
|
3:54.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lindholm |
2008 |
08A163 |
|
36.13 |
1:16.76 |
|
|
|
5:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Laaksonen |
2009 |
09A340 |
|
38.29 |
1:20.14 |
|
|
|
6:31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lindholm |
2008 |
08A163 |
|
35.96 |
1:14.56 |
|
|
|
7:45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
TaTU Tampere |
14 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
8:45.02 |
+2:05.1 |
|
|
|
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
12A229 |
|
40.10 |
40.10 |
|
|
|
40.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
08A388 |
|
1:24.61 |
2:10.93 |
|
|
|
2:51.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
12A229 |
|
42.39 |
42.39 |
|
|
|
3:33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
08A388 |
|
1:28.96 |
2:15.81 |
|
|
|
5:49.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
12A229 |
|
43.16 |
1:31.02 |
|
|
|
7:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
08A388 |
|
37.89 |
1:24.77 |
|
|
|
8:45.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
OuLo Pinjaatta |
15 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Niskanen |
2007 |
07A270 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Janhunen |
2007 |
07A395 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Niskanen |
2007 |
07A270 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Janhunen |
2007 |
07A395 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Niskanen |
2007 |
07A270 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Janhunen |
2007 |
07A395 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 17.12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 6x100m Freestyle Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
OU ER2 |
19 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
6:20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Viivi Säntti |
2005 |
05A161 |
|
28.48 |
1:00.02 |
|
|
|
1:00.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Venla Säntti |
2003 |
03A589 |
|
29.04 |
1:01.27 |
|
|
|
2:01.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viivi Säntti |
2005 |
05A161 |
|
29.49 |
1:02.89 |
|
|
|
3:04.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Venla Säntti |
2003 |
03A589 |
|
30.52 |
1:04.32 |
|
|
|
4:08.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viivi Säntti |
2005 |
05A161 |
|
30.55 |
1:05.06 |
|
|
|
5:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Venla Säntti |
2003 |
03A589 |
|
30.86 |
1:07.33 |
|
|
|
6:20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
OU ER1 |
20 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
6:24.29 |
+3.40 |
|
|
|
|
Petra Ansaranta |
2004 |
04A064 |
|
30.18 |
1:03.06 |
|
|
|
1:03.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Petra Heikkinen |
2002 |
02A103 |
|
30.41 |
1:04.38 |
|
|
|
2:07.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Petra Ansaranta |
2004 |
04A064 |
|
30.19 |
1:03.09 |
|
|
|
3:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Petra Heikkinen |
2002 |
02A103 |
|
31.76 |
1:06.29 |
|
|
|
4:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Petra Ansaranta |
2004 |
04A064 |
|
30.14 |
1:02.84 |
|
|
|
5:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Petra Heikkinen |
2002 |
02A103 |
|
30.61 |
1:04.63 |
|
|
|
6:24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oulun Lohet 1 (Muhos) |
21 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
6:25.60 |
+4.71 |
|
|
|
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
01A626 |
|
30.16 |
1:03.33 |
|
|
|
1:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Laine |
2008 |
08A302 |
|
30.20 |
1:03.64 |
|
|
|
2:06.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
01A626 |
|
30.42 |
1:03.03 |
|
|
|
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Laine |
2008 |
08A302 |
|
31.96 |
1:06.38 |
|
|
|
4:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
01A626 |
|
30.60 |
1:03.55 |
|
|
|
5:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Laine |
2008 |
08A302 |
|
31.66 |
1:05.67 |
|
|
|
6:25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
OU ER5 |
19 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
6:31.74 |
+10.85 |
|
|
|
|
Martta Nygård |
2003 |
03A230 |
|
30.83 |
1:04.83 |
|
|
|
1:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
03A214 |
|
29.56 |
1:03.10 |
|
|
|
2:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martta Nygård |
2003 |
03A230 |
|
32.19 |
1:07.16 |
|
|
|
3:15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
03A214 |
|
30.94 |
1:04.74 |
|
|
|
4:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martta Nygård |
2003 |
03A230 |
|
31.75 |
1:06.70 |
|
|
|
5:26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
03A214 |
|
30.59 |
1:05.21 |
|
|
|
6:31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
OU ER3 |
18 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
6:34.78 |
+13.89 |
|
|
|
|
Pinja Taskila |
2004 |
04A073 |
|
30.86 |
1:05.20 |
|
|
|
1:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saara Niemi |
2005 |
05A356 |
|
31.01 |
1:04.84 |
|
|
|
2:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Taskila |
2004 |
04A073 |
|
32.07 |
1:07.45 |
|
|
|
3:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saara Niemi |
2005 |
05A356 |
|
31.56 |
1:05.46 |
|
|
|
4:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Taskila |
2004 |
04A073 |
|
31.65 |
1:06.67 |
|
|
|
5:29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saara Niemi |
2005 |
05A356 |
|
31.50 |
1:05.16 |
|
|
|
6:34.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
OU ER6 |
18 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
6:49.95 |
+29.06 |
|
|
|
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
04A336 |
|
31.04 |
1:06.08 |
|
|
|
1:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Inka Elamaa |
2004 |
04A328 |
|
31.68 |
1:06.40 |
|
|
|
2:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
04A336 |
|
32.85 |
1:10.11 |
|
|
|
3:22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inka Elamaa |
2004 |
04A328 |
|
32.29 |
1:07.60 |
|
|
|
4:30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
04A336 |
|
33.96 |
1:12.43 |
|
|
|
5:42.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inka Elamaa |
2004 |
04A328 |
|
32.30 |
1:07.33 |
|
|
|
6:49.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
OU NER 1 |
17 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
6:53.87 |
+32.98 |
|
|
|
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
05A577 |
|
32.03 |
1:07.20 |
|
|
|
1:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Ervasti |
2007 |
07A587 |
|
32.04 |
1:08.99 |
|
|
|
2:16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
05A577 |
|
33.23 |
1:08.94 |
|
|
|
3:25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Edith Ervasti |
2007 |
07A587 |
|
32.91 |
1:09.71 |
|
|
|
4:34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
05A577 |
|
32.70 |
1:08.61 |
|
|
|
5:43.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Ervasti |
2007 |
07A587 |
|
33.87 |
1:10.42 |
|
|
|
6:53.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Haudutetut turskat |
17 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
7:00.82 |
+39.93 |
|
|
|
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
05A633 |
|
30.72 |
1:06.02 |
|
|
|
1:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Essi Pyykkö |
2006 |
06A100 |
|
32.47 |
1:08.69 |
|
|
|
2:14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
05A633 |
|
32.81 |
1:08.99 |
|
|
|
3:23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Essi Pyykkö |
2006 |
06A100 |
|
35.84 |
1:14.36 |
|
|
|
4:38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
05A633 |
|
32.95 |
1:08.86 |
|
|
|
5:46.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Essi Pyykkö |
2006 |
06A100 |
|
35.60 |
1:13.90 |
|
|
|
7:00.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
OU ER4 |
23 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
7:29.25 |
+1:08.3 |
|
|
|
|
Kaisa Kariniemi |
1999 |
99A156 |
|
31.10 |
1:06.09 |
|
|
|
1:06.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milka Aaltomaa |
2000 |
00A016 |
|
33.20 |
1:12.15 |
|
|
|
2:18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaisa Kariniemi |
1999 |
99A156 |
|
33.41 |
1:12.28 |
|
|
|
3:30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milka Aaltomaa |
2000 |
00A016 |
|
37.45 |
1:21.04 |
|
|
|
4:51.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaisa Kariniemi |
1999 |
99A156 |
|
33.98 |
1:14.29 |
|
|
|
6:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milka Aaltomaa |
2000 |
00A016 |
|
38.98 |
1:23.40 |
|
|
|
7:29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kemin Uimaseura |
18 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
7:37.51 |
+1:16.6 |
|
|
|
|
Heini Kela |
2009 |
09A683 |
|
34.35 |
1:13.96 |
|
|
|
1:13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Saana Näsi |
2004 |
04A952 |
|
33.15 |
1:12.42 |
|
|
|
2:26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heini Kela |
2009 |
09A683 |
|
36.03 |
1:16.64 |
|
|
|
3:43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saana Näsi |
2004 |
04A952 |
|
36.66 |
1:18.47 |
|
|
|
5:01.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heini Kela |
2009 |
09A683 |
|
36.45 |
1:16.30 |
|
|
|
6:17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saana Näsi |
2004 |
04A952 |
|
36.67 |
1:19.72 |
|
|
|
7:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kr1V |
16 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
7:46.14 |
+1:25.2 |
|
|
|
|
Iida Ryhänen |
2006 |
06A769 |
|
36.44 |
1:18.79 |
|
|
|
1:18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
06B002 |
|
36.35 |
1:16.43 |
|
|
|
2:35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Iida Ryhänen |
2006 |
06A769 |
|
37.48 |
1:20.00 |
|
|
|
3:55.22 |
|
|
|
|
|
|
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
06B002 |
|
37.56 |
1:18.16 |
|
|
|
5:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iida Ryhänen |
2006 |
06A769 |
|
36.99 |
1:19.25 |
|
|
|
6:32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
06B002 |
|
35.38 |
1:13.51 |
|
|
|
7:46.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vieskan Uimarit Marliinit |
15 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
6:39.91 |
+19.02 |
|
|
|
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
08A079 |
|
30.96 |
1:03.89 |
|
|
|
1:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
07A207 |
|
32.78 |
1:07.75 |
|
|
|
2:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
08A079 |
|
31.77 |
1:06.15 |
|
|
|
3:17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
07A207 |
|
32.96 |
1:08.39 |
|
|
|
4:26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
08A079 |
|
31.10 |
1:05.50 |
|
|
|
5:31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
07A207 |
|
33.07 |
1:08.23 |
|
|
|
6:39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
VUS 1 |
15 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
6:48.77 |
+27.88 |
|
|
|
|
Aina Keiski |
2007 |
07A565 |
|
32.78 |
1:07.79 |
|
|
|
1:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michelle Fellman |
2007 |
07A738 |
|
33.15 |
1:10.49 |
|
|
|
2:18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aina Keiski |
2007 |
07A565 |
|
32.16 |
1:06.13 |
|
|
|
3:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michelle Fellman |
2007 |
07A738 |
|
33.20 |
1:10.24 |
|
|
|
4:34.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aina Keiski |
2007 |
07A565 |
|
31.34 |
1:05.23 |
|
|
|
5:39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Michelle Fellman |
2007 |
07A738 |
|
32.67 |
1:08.89 |
|
|
|
6:48.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
VUS 2 |
15 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
6:55.90 |
+35.01 |
|
|
|
|
Tiia Reini |
2007 |
07A736 |
|
32.35 |
1:07.25 |
|
|
|
1:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Helsing |
2007 |
07A424 |
|
33.84 |
1:10.90 |
|
|
|
2:18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiia Reini |
2007 |
07A736 |
|
33.08 |
1:07.72 |
|
|
|
3:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Helsing |
2007 |
07A424 |
|
35.29 |
1:12.00 |
|
|
|
4:37.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiia Reini |
2007 |
07A736 |
|
32.26 |
1:06.90 |
|
|
|
5:44.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Helsing |
2007 |
07A424 |
|
33.99 |
1:11.13 |
|
|
|
6:55.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Suolasilakat |
15 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
6:56.35 |
+35.46 |
|
|
|
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
07A287 |
|
31.31 |
1:08.50 |
|
|
|
1:08.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Aliisa Soini |
2007 |
07A282 |
|
30.58 |
1:04.20 |
|
|
|
2:12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
07A287 |
|
34.68 |
1:14.92 |
|
|
|
3:27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aliisa Soini |
2007 |
07A282 |
|
32.08 |
1:06.76 |
|
|
|
4:34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
07A287 |
|
35.62 |
35.62 |
|
|
|
5:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aliisa Soini |
2007 |
07A282 |
|
1:12.61 |
1:46.35 |
|
|
|
6:56.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vikkelät Valkohait |
14 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
7:45.81 |
+1:24.9 |
|
|
|
|
Emma Laaksonen |
2009 |
09A340 |
|
36.55 |
1:16.75 |
|
|
|
1:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lindholm |
2008 |
08A163 |
|
35.50 |
1:17.39 |
|
|
|
2:34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Laaksonen |
2009 |
09A340 |
|
38.04 |
1:20.21 |
|
|
|
3:54.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lindholm |
2008 |
08A163 |
|
36.13 |
1:16.76 |
|
|
|
5:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Laaksonen |
2009 |
09A340 |
|
38.29 |
1:20.14 |
|
|
|
6:31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lindholm |
2008 |
08A163 |
|
35.96 |
1:14.56 |
|
|
|
7:45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
TaTU Tampere |
14 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
8:45.02 |
+2:24.1 |
|
|
|
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
12A229 |
|
40.10 |
40.10 |
|
|
|
40.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
08A388 |
|
1:24.61 |
2:10.93 |
|
|
|
2:51.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
12A229 |
|
42.39 |
42.39 |
|
|
|
3:33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
08A388 |
|
1:28.96 |
2:15.81 |
|
|
|
5:49.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
12A229 |
|
43.16 |
1:31.02 |
|
|
|
7:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
08A388 |
|
37.89 |
1:24.77 |
|
|
|
8:45.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 17.12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 17.12.46 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 6x100m Freestyle Men 16 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
VUS 1 |
16 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
6:27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Söderlund |
2007 |
07A280 |
|
30.45 |
1:05.23 |
|
|
|
1:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
06A671 |
|
30.98 |
1:03.42 |
|
|
|
2:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Söderlund |
2007 |
07A280 |
|
31.25 |
1:05.83 |
|
|
|
3:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
06A671 |
|
31.39 |
1:04.49 |
|
|
|
4:18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Söderlund |
2007 |
07A280 |
|
30.06 |
1:04.73 |
|
|
|
5:23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
06A671 |
|
30.76 |
1:03.36 |
|
|
|
6:27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kr1V |
16 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
6:29.58 |
+2.52 |
|
|
|
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
06A664 |
|
30.08 |
1:04.39 |
|
|
|
1:04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
06B069 |
|
30.86 |
1:04.78 |
|
|
|
2:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
06A664 |
|
30.68 |
1:06.15 |
|
|
|
3:15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
06B069 |
|
31.05 |
1:05.05 |
|
|
|
4:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
06A664 |
|
31.29 |
1:05.71 |
|
|
|
5:26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
06B069 |
|
30.70 |
1:03.50 |
|
|
|
6:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
VUS 2 |
14 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
6:50.44 |
+23.38 |
|
|
|
|
Arvid Kaas |
2008 |
08A689 |
|
30.85 |
1:05.60 |
|
|
|
1:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Nygård |
2008 |
08A397 |
|
32.85 |
1:09.68 |
|
|
|
2:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Kaas |
2008 |
08A689 |
|
32.63 |
1:08.01 |
|
|
|
3:23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Nygård |
2008 |
08A397 |
|
33.35 |
1:10.49 |
|
|
|
4:33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Kaas |
2008 |
08A689 |
|
32.35 |
1:06.50 |
|
|
|
5:40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Nygård |
2008 |
08A397 |
|
33.20 |
1:10.16 |
|
|
|
6:50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
VUS 3 |
15 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
7:07.74 |
+40.68 |
|
|
|
|
Konstantinos Karagiannis |
2009 |
09A094 |
|
32.61 |
1:09.59 |
|
|
|
1:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaj Jonatan Jakobsson |
2007 |
07A800 |
|
34.30 |
1:12.46 |
|
|
|
2:22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Konstantinos Karagiannis |
2009 |
09A094 |
|
33.66 |
1:10.91 |
|
|
|
3:32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaj Jonatan Jakobsson |
2007 |
07A800 |
|
36.31 |
1:14.18 |
|
|
|
4:47.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Konstantinos Karagiannis |
2009 |
09A094 |
|
32.32 |
1:09.66 |
|
|
|
5:56.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaj Jonatan Jakobsson |
2007 |
07A800 |
|
34.23 |
1:10.94 |
|
|
|
7:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
VUS 4 |
14 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
7:47.15 |
+1:20.0 |
|
|
|
|
Michail Angelos Karagiannis |
2009 |
09A093 |
|
35.97 |
1:17.74 |
|
|
|
1:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Olli Korvakangas |
2008 |
08A603 |
|
35.46 |
1:13.90 |
|
|
|
2:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michail Angelos Karagiannis |
2009 |
09A093 |
|
37.31 |
1:20.79 |
|
|
|
3:52.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olli Korvakangas |
2008 |
08A603 |
|
36.85 |
1:16.49 |
|
|
|
5:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michail Angelos Karagiannis |
2009 |
09A093 |
|
37.77 |
1:20.91 |
|
|
|
6:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olli Korvakangas |
2008 |
08A603 |
|
37.45 |
1:17.32 |
|
|
|
7:47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 17.28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 6x100m Freestyle Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Kemin Työväen Uimarit |
20 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
5:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Toni Lipponen |
2003 |
03A125 |
|
28.67 |
58.94 |
|
|
|
58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
02A150 |
|
25.91 |
55.45 |
|
|
|
1:54.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toni Lipponen |
2003 |
03A125 |
|
28.19 |
58.71 |
|
|
|
2:53.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
02A150 |
|
27.22 |
57.41 |
|
|
|
3:50.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toni Lipponen |
2003 |
03A125 |
|
27.86 |
58.60 |
|
|
|
4:49.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
02A150 |
|
26.62 |
54.59 |
|
|
|
5:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
OU ER1 |
20 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
5:54.73 |
+11.03 |
|
|
|
|
Elias Juntunen |
2002 |
02A075 |
|
28.26 |
58.34 |
|
|
|
58.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jere Hannuksela |
2004 |
04A877 |
|
27.81 |
57.72 |
|
|
|
1:56.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Juntunen |
2002 |
02A075 |
|
28.20 |
59.89 |
|
|
|
2:55.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jere Hannuksela |
2004 |
04A877 |
|
28.97 |
59.72 |
|
|
|
3:55.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Elias Juntunen |
2002 |
02A075 |
|
29.01 |
1:01.01 |
|
|
|
4:56.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Jere Hannuksela |
2004 |
04A877 |
|
27.95 |
58.05 |
|
|
|
5:54.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
OuLo Nylkyttäjät |
19 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
5:59.71 |
+16.01 |
|
|
|
|
Jeriko Helanen |
2008 |
08A802 |
|
29.05 |
1:00.12 |
|
|
|
1:00.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
03A344 |
|
27.87 |
57.50 |
|
|
|
1:57.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeriko Helanen |
2008 |
08A802 |
|
30.45 |
1:02.10 |
|
|
|
2:59.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
03A344 |
|
28.43 |
59.58 |
|
|
|
3:59.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeriko Helanen |
2008 |
08A802 |
|
29.42 |
1:00.91 |
|
|
|
5:00.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
03A344 |
|
28.37 |
59.50 |
|
|
|
5:59.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
OU ER2 |
20 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
6:05.26 |
+21.56 |
|
|
|
|
Lasse Pulkkinen |
2002 |
02A039 |
|
28.68 |
59.30 |
|
|
|
59.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Paavo Erkinaro |
2003 |
03A020 |
|
28.30 |
59.17 |
|
|
|
1:58.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Pulkkinen |
2002 |
02A039 |
|
29.39 |
1:00.96 |
|
|
|
2:59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paavo Erkinaro |
2003 |
03A020 |
|
28.96 |
1:00.85 |
|
|
|
4:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Pulkkinen |
2002 |
02A039 |
|
30.00 |
1:02.86 |
|
|
|
5:03.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paavo Erkinaro |
2003 |
03A020 |
|
29.37 |
1:02.12 |
|
|
|
6:05.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Uivat Nakit |
17 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
6:31.85 |
+48.15 |
|
|
|
|
Matias Saarinen |
2006 |
06A268 |
|
31.68 |
1:06.18 |
|
|
|
1:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miika Nurminen |
2005 |
05A624 |
|
29.60 |
1:03.09 |
|
|
|
2:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Matias Saarinen |
2006 |
06A268 |
|
31.67 |
1:06.53 |
|
|
|
3:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Miika Nurminen |
2005 |
05A624 |
|
31.05 |
1:05.02 |
|
|
|
4:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matias Saarinen |
2006 |
06A268 |
|
30.77 |
1:05.06 |
|
|
|
5:25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miika Nurminen |
2005 |
05A624 |
|
31.92 |
1:05.97 |
|
|
|
6:31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
OU ER3 |
20 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
6:32.25 |
+48.55 |
|
|
|
|
Sihan Yu |
2003 |
03A332 |
|
29.36 |
1:02.39 |
|
|
|
1:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
02A093 |
|
30.94 |
30.94 |
|
|
|
1:33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sihan Yu |
2003 |
03A332 |
|
1:05.38 |
1:40.29 |
|
|
|
3:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
02A093 |
|
32.70 |
1:08.04 |
|
|
|
4:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Sihan Yu |
2003 |
03A332 |
|
31.29 |
1:06.49 |
|
|
|
5:28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
02A093 |
|
30.61 |
1:04.10 |
|
|
|
6:32.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
VUS 1 |
16 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
6:27.06 |
+43.36 |
|
|
|
|
Oskar Söderlund |
2007 |
07A280 |
|
30.45 |
1:05.23 |
|
|
|
1:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
06A671 |
|
30.98 |
1:03.42 |
|
|
|
2:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Söderlund |
2007 |
07A280 |
|
31.25 |
1:05.83 |
|
|
|
3:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
06A671 |
|
31.39 |
1:04.49 |
|
|
|
4:18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Söderlund |
2007 |
07A280 |
|
30.06 |
1:04.73 |
|
|
|
5:23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
06A671 |
|
30.76 |
1:03.36 |
|
|
|
6:27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kr1V |
16 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
6:29.58 |
+45.88 |
|
|
|
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
06A664 |
|
30.08 |
1:04.39 |
|
|
|
1:04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
06B069 |
|
30.86 |
1:04.78 |
|
|
|
2:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
06A664 |
|
30.68 |
1:06.15 |
|
|
|
3:15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
06B069 |
|
31.05 |
1:05.05 |
|
|
|
4:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
06A664 |
|
31.29 |
1:05.71 |
|
|
|
5:26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
06B069 |
|
30.70 |
1:03.50 |
|
|
|
6:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
VUS 2 |
14 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
6:50.44 |
+1:06.7 |
|
|
|
|
Arvid Kaas |
2008 |
08A689 |
|
30.85 |
1:05.60 |
|
|
|
1:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Nygård |
2008 |
08A397 |
|
32.85 |
1:09.68 |
|
|
|
2:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Kaas |
2008 |
08A689 |
|
32.63 |
1:08.01 |
|
|
|
3:23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Nygård |
2008 |
08A397 |
|
33.35 |
1:10.49 |
|
|
|
4:33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Kaas |
2008 |
08A689 |
|
32.35 |
1:06.50 |
|
|
|
5:40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Nygård |
2008 |
08A397 |
|
33.20 |
1:10.16 |
|
|
|
6:50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
VUS 3 |
15 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
7:07.74 |
+1:24.0 |
|
|
|
|
Konstantinos Karagiannis |
2009 |
09A094 |
|
32.61 |
1:09.59 |
|
|
|
1:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaj Jonatan Jakobsson |
2007 |
07A800 |
|
34.30 |
1:12.46 |
|
|
|
2:22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Konstantinos Karagiannis |
2009 |
09A094 |
|
33.66 |
1:10.91 |
|
|
|
3:32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Kaj Jonatan Jakobsson |
2007 |
07A800 |
|
36.31 |
1:14.18 |
|
|
|
4:47.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Konstantinos Karagiannis |
2009 |
09A094 |
|
32.32 |
1:09.66 |
|
|
|
5:56.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaj Jonatan Jakobsson |
2007 |
07A800 |
|
34.23 |
1:10.94 |
|
|
|
7:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
VUS 4 |
14 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
7:47.15 |
+2:03.4 |
|
|
|
|
Michail Angelos Karagiannis |
2009 |
09A093 |
|
35.97 |
1:17.74 |
|
|
|
1:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olli Korvakangas |
2008 |
08A603 |
|
35.46 |
1:13.90 |
|
|
|
2:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michail Angelos Karagiannis |
2009 |
09A093 |
|
37.31 |
1:20.79 |
|
|
|
3:52.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olli Korvakangas |
2008 |
08A603 |
|
36.85 |
1:16.49 |
|
|
|
5:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michail Angelos Karagiannis |
2009 |
09A093 |
|
37.77 |
1:20.91 |
|
|
|
6:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Olli Korvakangas |
2008 |
08A603 |
|
37.45 |
1:17.32 |
|
|
|
7:47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 17.28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 17.28.55 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|