Resultat för Kevatkisat 2022 Salo
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon Uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit Ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
05 03 2022 - 05 03 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m sku T12, N 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Areva |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
3:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.70 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmiina Härri |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
3:24.18 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.02 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Nevalainen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
3:25.34 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saara Solkinen |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
3:27.09 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.70 |
(-4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Janina Hyvönen |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
3:34.48 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.32 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minttu Hellsten |
2012 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
3:52.59 |
+28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Heta Lesonen |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
4:03.62 |
+39.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:11.73 |
(-8.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Satola |
2012 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
4:32.67 |
+1:08.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hertta Lehtinen |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5.3.2022 16.16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m sku T12, N 13-99 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
2:35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.82 |
(-7.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
2:38.56 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.27 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
2:41.71 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.96 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Elomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
2:43.26 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.44 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Uusikartano |
2009 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
2:44.98 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.44 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
2:47.81 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.00 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilma Keski-Korsu |
2009 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
2:54.50 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.48 |
(-8.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Lindholm |
2008 |
Salon Uimarit |
+0.60 |
|
2:55.00 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.54 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Marjamaa |
2009 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
2:56.60 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.93 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilma Päivärinta |
2009 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
3:01.10 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.64 |
(+3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lotta Luotola |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
3:01.25 |
+26.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.09 |
(+13.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Nygård |
2008 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
3:03.91 |
+28.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.79 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alisa Uusitorppa |
2007 |
Swimming Team Rauma |
-.-- |
|
3:04.58 |
+29.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.27 |
(-12.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
3:06.94 |
+31.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.77 |
(+5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oona Vaurio |
2009 |
Porin Uimaseura |
-.-- |
|
3:13.91 |
+38.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.06 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aada Kanervo |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
3:22.73 |
+47.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.03 |
(-16.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noora Lausala |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
3:32.41 |
+57.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.35 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Senni Helskyaho |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
3:45.57 |
+1:10.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:04.40 |
(-18.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristina Grimbaum |
2005 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 |
|
|
|
|
- |
|
Roosa Junnila |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
- |
|
Adela Sundberg |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5.3.2022 16.16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 16.16.48 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|