Tulokset Kevatkisat 2022 Salo
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon Uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit Ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
05 03 2022 - 05 03 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti P13, M 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Mäntylä |
2009 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
1:26.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.70 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olli Vanne |
2009 |
Swimming Team Rauma |
-.-- |
|
1:34.38 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.09 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fran Klaric |
2009 |
Porin Uimaseura |
-.-- |
|
1:40.53 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.60 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Rantanen |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
1:41.89 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.53 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eemeli Havia |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:47.16 |
+20.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.13 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matvey Chekhonin |
2009 |
Swimming Team Rauma |
-.-- |
|
1:50.67 |
+24.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.67 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aatu Satola |
2010 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
1:57.03 |
+30.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.80 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arttu Rantanen |
2010 |
Raision Urheilijat |
-.-- |
|
1:57.05 |
+30.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.78 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eeli Mikkonen |
2009 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
1:57.77 |
+31.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.81 |
(+4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aleksi Kärkkäinen |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:58.06 |
+31.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.00 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dobromir Peykov |
2010 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
2:14.21 |
+47.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eino Marela |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5.3.2022 14.18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti P13, M 14-99 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Verneri Viisanen |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.49 |
|
1:03.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.11 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roope Paatos |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.32 |
|
1:03.83 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.47 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
+0.49 |
|
1:11.38 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.84 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mark Pokidko |
2007 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
1:16.81 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.95 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Edelman |
2007 |
Åbo Simklubb |
+0.46 |
|
1:18.14 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.40 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olli Havia |
2004 |
Salon Uimarit |
+0.53 |
|
1:19.63 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.46 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eemeli Arnell |
2005 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
1:20.86 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.98 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Samu Uljas |
2007 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
1:21.96 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.28 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaapo Jokinen |
2007 |
Swimming Team Rauma |
-.-- |
|
1:25.98 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.25 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
1:27.92 |
+24.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.70 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Kainonen |
2005 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
1:34.27 |
+30.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.67 |
(+4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Finn Taylor |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
1:35.32 |
+31.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.14 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joona Salminen |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
1:35.59 |
+32.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.64 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Topi Heinonen |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
1:39.82 |
+36.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.75 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Veeti Himberg |
2008 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:42.38 |
+38.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.08 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
1:43.46 |
+39.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jonas Saari |
2008 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:48.70 |
+45.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.57 |
(-11.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
1:55.60 |
+52.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eemil Hujala |
2007 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5.3.2022 14.18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 14.19.16 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|