Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 10 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m Selkäuinti Miehet P11 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Peltoniemi |
2012 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.64 |
|
1:47.35 |
110,45 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.88 |
(-12.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elmo Rajaniemi |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.71 |
|
1:52.08 |
110,29 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.94 |
(-12.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Pääjärvi |
2012 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.81 |
|
1:52.57 |
98,15 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.52 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ville Kippola |
2011 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.79 |
|
1:53.04 |
105,74 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.92 |
(-6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erkka Lähetkangas |
2012 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.80 |
|
2:01.66 |
94,59 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.42 |
(+6.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Juntti |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10.4.2022 12.19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m Selkäuinti Miehet P13 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frans Nieminen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.82 |
|
1:17.28 |
106,91 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.02 |
(-5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konstantinos Karagiannis |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.78 |
|
1:21.10 |
100,76 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.72 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Michail Angelos Karagiannis |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.64 |
|
1:23.26 |
102,15 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.09 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Girod |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.73 |
|
1:23.76 |
98,91 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.86 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.87 |
|
1:24.92 |
107,63 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.93 |
(-7.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.73 |
|
1:25.06 |
96,32 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.04 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.85 |
|
1:26.12 |
95,31 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.26 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matias Haapala |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
|
1:27.75 |
107,85 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.23 |
(-7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.74 |
|
1:28.13 |
93,47 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.73 |
(+5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Qvisén |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.72 |
|
1:29.45 |
98,87 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.45 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eelis Illikainen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.83 |
|
1:29.90 |
104,27 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.91 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nicolas Luoma |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.73 |
|
1:30.86 |
101,94 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.66 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elias Boman |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.71 |
|
1:31.18 |
109,70 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.98 |
(-9.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Niilo Kivelä |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.81 |
|
1:31.42 |
99,06 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.57 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elias Keiski |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.68 |
|
1:31.91 |
103,44 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.18 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Valtteri Tavast |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.73 |
|
1:32.21 |
98,18 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.56 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Gadd |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
|
1:32.22 |
98,77 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.10 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Luka Heikkuri |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.85 |
|
1:32.46 |
97,60 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.29 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alex Isotalo |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.87 |
|
1:32.93 |
99,51 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.48 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Benjamin Juusela |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.79 |
|
1:32.95 |
105,01 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.85 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lenni Salmenkangas |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.81 |
|
1:33.61 |
98,84 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.54 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Leo Suominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.70 |
|
1:34.38 |
104,35 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.67 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Topi Nuutinen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.77 |
|
1:35.13 |
110,67 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.49 |
(-11.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Paavo Jokiranta |
2010 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.81 |
|
1:35.35 |
102,47 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.76 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Justus Uutela |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
1:36.69 |
107,49 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.52 |
(-7.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sylvester Pihlaja |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.83 |
|
1:36.82 |
96,65 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.68 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.73 |
|
1:37.18 |
99,77 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.96 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elias From |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
|
1:37.93 |
99,41 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.36 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kasper Lehto |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.87 |
|
1:39.93 |
97,25 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.26 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Amos Eriksson |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.66 |
|
1:40.03 |
102,94 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.06 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Noel Vainio |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.94 |
|
1:41.89 |
99,77 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.66 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Wilmer Otto Oskari Sjöstrand |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.88 |
|
1:42.16 |
103,25 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.59 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Aksel Eriksson |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.88 |
|
1:44.63 |
100,82 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.50 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alexander Rosenberg |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.77 |
|
1:45.05 |
104,93 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.50 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Kasper Karihtala |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.68 |
|
1:46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Olavi Niiranen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.86 |
|
1:47.22 |
101,23 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.56 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Taneli Kotiranta |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.95 |
|
1:47.31 |
99,29 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.55 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Roope Pirhonen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.82 |
|
1:50.81 |
101,62 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.63 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Oliveri Mäentausta |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.74 |
|
1:52.96 |
99,64 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.55 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Aapo Pakka |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.90 |
|
1:54.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Sebastian Yrjänäinen |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.81 |
|
1:59.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Jesse Pörtfors |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.82 |
|
2:00.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Kasper Saarikoski |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:02.75 |
99,24 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.82 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Juuso Aapalahti |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
- |
|
Juho Heino |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Olli Vanne |
2009 |
Swimming Team Rauma |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10.4.2022 12.19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m Selkäuinti Miehet P16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markuss Justovics |
2007 |
Rauman Uimaseura |
+0.67 |
|
1:07.05 |
101,48 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.06 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.75 |
|
1:07.63 |
102,00 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.01 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joona Talja |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.80 |
|
1:10.23 |
100,65 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.69 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Syrjä |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.59 |
|
1:11.38 |
101,86 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.73 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wili Laiho |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.72 |
|
1:13.39 |
101,96 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.86 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melvin Hellström |
2008 |
Umeå Simsällskap |
+0.75 |
|
1:13.98 |
97,78 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.37 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
1:14.43 |
100,47 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.78 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ivar Eklund |
2006 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
+0.67 |
|
1:14.52 |
97,26 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.53 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eero Olli |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
|
1:15.10 |
102,92 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.36 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julius Linde |
2007 |
Åbo Simklubb |
+0.60 |
|
1:15.86 |
98,73 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.91 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Petter Kaskela |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
|
1:16.47 |
100,49 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.85 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karl Wik |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.62 |
|
1:17.05 |
99,47 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.64 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Väinö Pitkänen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.60 |
|
1:17.29 |
94,04 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.94 |
(+4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aapo Pajunen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
1:18.09 |
100,45 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.44 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.76 |
|
1:18.81 |
99,59 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.49 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kaapo Jokinen |
2007 |
Swimming Team Rauma |
+0.72 |
|
1:20.78 |
94,34 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.45 |
(+4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aukusti Malinen |
2007 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.82 |
|
1:20.85 |
101,19 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.82 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Markus Levonoja |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.78 |
|
1:21.89 |
100,84 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.58 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tuli Hakkarainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.87 |
|
1:23.49 |
100,32 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.76 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Atte Kiviniemi |
2007 |
Lapuan Virkiä |
+0.55 |
|
1:24.04 |
103,59 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.17 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jere Pasanen |
2008 |
Vanders |
+0.87 |
|
1:26.37 |
103,48 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.48 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tuukka Niemeläinen |
2008 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.82 |
|
1:26.74 |
105,59 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.88 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jasper Pihlava |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:30.24 |
103,96 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.96 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lukas Friman |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.84 |
|
1:33.35 |
102,89 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.13 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vili Lahtinen |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.87 |
|
1:35.31 |
90,79 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.27 |
(+8.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Noel Masalin |
2008 |
Helsingin Uimarit |
+0.71 |
|
1:50.26 |
86,56 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.20 |
(+13.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10.4.2022 12.19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m Selkäuinti Miehet Miehet - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alex Lydman |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.72 |
|
1:02.01 |
94,54 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.80 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nader Khalili |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.72 |
|
1:05.75 |
97,44 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.11 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Jåfs |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.59 |
|
1:06.06 |
95,43 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.17 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Akseli Liukkonen |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
|
1:08.27 |
97,09 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.34 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aarni Linderborg |
2005 |
Åbo Simklubb |
+0.77 |
|
1:08.84 |
102,01 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.25 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ivan Chupakhin |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.63 |
|
1:13.03 |
93,90 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.83 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Kainonen |
2005 |
Åbo Simklubb |
+0.71 |
|
1:14.80 |
95,97 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.90 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Henrik Leinonen |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
|
1:17.28 |
95,65 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.06 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bruuno Aleksanteri Patrakka |
2005 |
Helsingin Uimarit |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10.4.2022 12.19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-04-2022 12.19.47 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|