Results for Hillerød Langbane Cup 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.65 |
325 |
39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.76 |
270 |
41.71 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.83 |
182 |
47.60 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophia Wordenskjold Nørrega |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.73 |
178 |
47.96 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
+0.94 |
149 |
50.83 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Scharlé |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.78 |
140 |
51.87 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabel Kecia Solvig |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.64 |
103 |
57.47 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikoline Mols Lindor |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.76 |
74 |
1:04.07 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Blomsterberg |
2013 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alba Sauer |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 13:47:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
508 |
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
426 |
35.83 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.59 |
426 |
35.85 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.85 |
409 |
36.34 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
405 |
36.44 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.72 |
403 |
36.51 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
353 |
38.14 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
334 |
38.85 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.70 |
330 |
39.01 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.87 |
320 |
39.41 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
309 |
39.87 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.73 |
307 |
39.97 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.76 |
284 |
41.04 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.87 |
269 |
41.77 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Pedersen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.76 |
262 |
42.14 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.78 |
238 |
43.48 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.74 |
234 |
43.77 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexandra Ósk Hermóðsdóttir |
2008 |
Sundfélag Akraness |
+0.84 |
230 |
43.98 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Runa Berthelsen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.75 |
224 |
44.41 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilie Stengel Vindekilde |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
201 |
46.02 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Victoria Kryshtalova |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.87 |
197 |
46.36 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
+0.90 |
148 |
50.99 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 13:47:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer 15-17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.63 |
536 |
33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Molly Namensen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
504 |
33.89 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.74 |
483 |
34.37 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tia Sofie Majvig Mogensen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.95 |
454 |
35.09 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
406 |
36.43 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arna Karen Gisladóttir |
2007 |
Sundfélag Akraness |
+0.79 |
314 |
39.69 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freyja Hrönn Jónsdóttir |
2006 |
Sundfélag Akraness |
+0.78 |
160 |
49.61 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 13:47:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer 18-100 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.78 |
332 |
38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 13:47:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 13:48.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|