Results for Hillerød Langbane Cup 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag 30. april 2022 kl 9.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
570 |
35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
507 |
36.73 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kamilla Figurski |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
475 |
37.55 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
459 |
37.98 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
408 |
39.50 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
374 |
40.65 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
344 |
41.80 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
338 |
42.05 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
293 |
44.08 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
286 |
44.47 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
279 |
44.82 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
264 |
45.64 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Sterup |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
258 |
46.02 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aldís Lilja Viðarsdóttir |
2008 |
Sundfélag Akraness |
|
240 |
47.13 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
236 |
47.38 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Runa Berthelsen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
215 |
48.85 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilie Pedersen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
207 |
49.52 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
207 |
49.53 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
193 |
50.62 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alexandra Ósk Hermóðsdóttir |
2008 |
Sundfélag Akraness |
|
185 |
51.33 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Victoria Kryshtalova |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
179 |
51.95 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
128 |
58.13 |
+22.80 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Martha Enevoldsen |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
120 |
59.28 |
+23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:37:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 15-17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Lindberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
411 |
39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Sonne |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
399 |
39.78 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Namensen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
374 |
40.64 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
342 |
41.88 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
335 |
42.16 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
326 |
42.57 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Poulsen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
305 |
43.49 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigrid Pharsen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Íris Arna Ingvarsdóttir |
2007 |
Sundfélag Akraness |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:37:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
301 |
43.68 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
260 |
45.90 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Scharff Knudsen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
259 |
45.93 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke Schrøder |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
221 |
48.45 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
216 |
48.76 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
205 |
49.64 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
192 |
50.71 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vera Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
175 |
52.33 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucca Hegested |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
172 |
52.59 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mille Lykke |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
164 |
53.44 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ingrid Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
150 |
55.10 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Tegllund Blaabjerg |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
149 |
55.19 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Scharlé |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
115 |
1:00.14 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
109 |
1:01.19 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Auna Vestergaard Frandsen |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
90 |
1:05.36 |
+21.68 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Thorius |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
87 |
1:05.94 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
86 |
1:06.14 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
86 |
1:06.27 |
+22.59 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Edith Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
80 |
1:07.78 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Christoffersen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
crawlben eft hvert bens |
|
|
|
|
- |
|
Clara Dalgaard |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:37:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 11:38.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|