Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer Gruppe A-C Gruppe A Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelius K. Andreassen |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:25.09 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:27.21 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:27.39 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:37.08 |
+19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 14:15:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer Gruppe A-C Gruppe B Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:33.82 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:37.68 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:43.08 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:46.76 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:48.54 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:49.14 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:49.82 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:51.69 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:53.48 |
+25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Tidemann Kjærsgaard |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:55.18 |
+27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:57.10 |
+29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:58.48 |
+30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:00.07 |
+32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:00.36 |
+32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:01.91 |
+34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:07.99 |
+40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:10.25 |
+42.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:16.26 |
+48.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:16.95 |
+49.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
William Kiørboe |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:24.02 |
+56.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 14:15:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer Gruppe A-C Gruppe C Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:08.86 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:17.98 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:21.59 |
+23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:22.64 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:24.97 |
+26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:35.56 |
+37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:37.79 |
+39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 14:15:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 14:16.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|