Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe A Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:11.15 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:12.85 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Haack |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:12.90 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:13.42 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:14.01 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:16.91 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:17.92 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:18.25 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:20.12 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:21.64 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:21.66 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:22.89 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:23.10 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:25.14 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lamia Taslicukur |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:25.42 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:26.68 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:27.39 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:40.73 |
+33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:48:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe B Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:25.19 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:26.59 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:26.61 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:29.47 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:29.74 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:30.35 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:31.18 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:32.40 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:32.99 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:33.75 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:33.93 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Sofie Flindt |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:38.37 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:39.14 |
+21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:39.75 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:40.10 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia R. Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:41.86 |
+24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:43.23 |
+25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Nygaard Kofoed |
2010 |
Albertslund IF |
|
|
1:43.48 |
+25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:43.63 |
+25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:45.05 |
+27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Filippa Kristoffersen |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:47.96 |
+30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Carla Milling |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:48.51 |
+30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Laura Dyddahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:49.85 |
+32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ellen Moos Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:50.75 |
+33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:51.36 |
+33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:59.50 |
+41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:08.52 |
+50.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carolina Mola |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:48:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe C Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:50.73 |
+27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:52.97 |
+29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:55.27 |
+32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:48:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe D Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:58.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:00.58 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:06.49 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:09.36 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:12.55 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:15.71 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:17.93 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Inge Monrad Wæsel |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:18.31 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefine Birk Lund |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:28.69 |
+30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:28.88 |
+30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emmelie Juel |
2014 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:56.28 |
+57.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mai Kristensen |
2014 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:48:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 11:49.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|