Results for Spektrum Odder Swim Cup 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.99 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.91 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
39.39 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.11 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
42.31 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 18:16:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
38.03 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
38.06 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
40.84 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Østrup |
2008 |
IHF Svømning |
|
|
41.05 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.82 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 18:16:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Lyseng IF |
|
|
41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
44.64 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanne Vind Sejr |
2010 |
Lyseng IF |
|
|
47.32 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
51.18 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
53.03 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 18:16:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
54.69 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
57.71 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
To armtag under vand v. |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 18:16:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 18:27.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|