Tulokset 2022 Apollo Projects Division II Swimming Competition
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022 Apollo Projects Division II Swimming Competition
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Moana Pool |
Organizer: |
Swimming New Zealand |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 8, 2022 to May 12, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 200m Backstroke Men 13 years - Final |
|
|
13NZR |
2:08.40 |
|
|
|
Corey Main |
|
HPKCO |
|
8/29/2008 |
|
|
|
|
14NZR |
2:00.71 |
|
|
|
Corey Main |
|
HPKCO |
|
9/28/2009 |
|
|
|
|
NZR |
1:51.91 |
|
|
|
Andrew Jeffcoat |
1999 |
PUKCO (NZL) |
Auckland |
10/10/2020 |
|
|
|
|
18NZR |
1:55.05 |
|
|
|
Thomas Watkins |
|
CAPWN (NZL) |
|
10/5/2018 |
|
|
|
|
17NZR |
1:54.39 |
|
|
|
Corey Main |
|
HPKCO (NZL) |
|
10/4/2012 |
|
|
|
|
15NZR |
1:58.58 |
|
|
|
Corey Main |
|
HPKCO |
|
9/27/2010 |
|
|
|
|
16NZR |
1:55.44 |
|
|
|
Corey Main |
|
HPKCO |
|
9/9/2011 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jack Rust |
13 |
Stratford Amateur Swimming Cl |
+0.74 |
|
2:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neo Salomonsson |
13 |
Kiwi ASC |
+0.77 |
|
2:26.39 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Alexander Copocean |
13 |
Fairfield Swimming Club |
+0.68 |
|
2:28.33 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
SooMin Song |
13 |
Jasi Swim Club |
+0.67 |
|
2:28.33 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luke Johnson |
13 |
Alexandra Swimming Club |
+0.84 |
|
2:28.67 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuel Ballantyne |
13 |
St Peter's Swimming Club |
+0.62 |
|
2:32.61 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/9/2022 6:46:03 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 200m Backstroke Men 14 years - Final |
|
|
13NZR |
2:08.40 |
|
|
|
Corey Main |
|
HPKCO |
|
8/29/2008 |
|
|
|
|
14NZR |
2:00.71 |
|
|
|
Corey Main |
|
HPKCO |
|
9/28/2009 |
|
|
|
|
NZR |
1:51.91 |
|
|
|
Andrew Jeffcoat |
1999 |
PUKCO (NZL) |
Auckland |
10/10/2020 |
|
|
|
|
18NZR |
1:55.05 |
|
|
|
Thomas Watkins |
|
CAPWN (NZL) |
|
10/5/2018 |
|
|
|
|
17NZR |
1:54.39 |
|
|
|
Corey Main |
|
HPKCO (NZL) |
|
10/4/2012 |
|
|
|
|
15NZR |
1:58.58 |
|
|
|
Corey Main |
|
HPKCO |
|
9/27/2010 |
|
|
|
|
16NZR |
1:55.44 |
|
|
|
Corey Main |
|
HPKCO |
|
9/9/2011 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zac Alexander |
14 |
Pirates Swim Team |
+0.70 |
|
2:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fraser Walker |
14 |
United Swimming Club |
+0.79 |
|
2:20.76 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Finlay McNabb |
14 |
Blenheim Swimming Club |
+0.66 |
|
2:23.23 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Yoichi Chan |
14 |
United Swimming Club |
+0.71 |
|
2:30.31 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tyson Lynch |
14 |
Vikings Swim Club Inc |
+0.73 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/9/2022 6:46:03 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 200m Backstroke Men 15 years - Final |
|
|
13NZR |
2:08.40 |
|
|
|
Corey Main |
|
HPKCO |
|
8/29/2008 |
|
|
|
|
14NZR |
2:00.71 |
|
|
|
Corey Main |
|
HPKCO |
|
9/28/2009 |
|
|
|
|
NZR |
1:51.91 |
|
|
|
Andrew Jeffcoat |
1999 |
PUKCO (NZL) |
Auckland |
10/10/2020 |
|
|
|
|
18NZR |
1:55.05 |
|
|
|
Thomas Watkins |
|
CAPWN (NZL) |
|
10/5/2018 |
|
|
|
|
17NZR |
1:54.39 |
|
|
|
Corey Main |
|
HPKCO (NZL) |
|
10/4/2012 |
|
|
|
|
15NZR |
1:58.58 |
|
|
|
Corey Main |
|
HPKCO |
|
9/27/2010 |
|
|
|
|
16NZR |
1:55.44 |
|
|
|
Corey Main |
|
HPKCO |
|
9/9/2011 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Izaiahs Linton |
15 |
Bream Bay Swim Club |
+0.79 |
|
2:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jack Boorer-Lilley |
15 |
Temuka Swimming Club |
+0.66 |
|
2:21.06 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sam Hewlett |
15 |
Pirates Swim Team |
+0.66 |
|
2:24.20 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tom Brown |
15 |
Dannevirke Swimming Club |
+0.69 |
|
2:27.12 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Bayer |
15 |
Bay of Islands Swimming Club |
+0.73 |
|
2:28.74 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Finn Henry |
15 |
Waitaha Swim Club |
+0.72 |
|
2:38.29 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Wright |
15 |
Pukekohe Swimming Club |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/9/2022 6:46:03 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 200m Backstroke Men 16-18 years - Final |
|
|
13NZR |
2:08.40 |
|
|
|
Corey Main |
|
HPKCO |
|
8/29/2008 |
|
|
|
|
14NZR |
2:00.71 |
|
|
|
Corey Main |
|
HPKCO |
|
9/28/2009 |
|
|
|
|
NZR |
1:51.91 |
|
|
|
Andrew Jeffcoat |
1999 |
PUKCO (NZL) |
Auckland |
10/10/2020 |
|
|
|
|
18NZR |
1:55.05 |
|
|
|
Thomas Watkins |
|
CAPWN (NZL) |
|
10/5/2018 |
|
|
|
|
17NZR |
1:54.39 |
|
|
|
Corey Main |
|
HPKCO (NZL) |
|
10/4/2012 |
|
|
|
|
15NZR |
1:58.58 |
|
|
|
Corey Main |
|
HPKCO |
|
9/27/2010 |
|
|
|
|
16NZR |
1:55.44 |
|
|
|
Corey Main |
|
HPKCO |
|
9/9/2011 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ben Isles |
17 |
Aquagym Swimming Club |
+0.73 |
|
2:15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hara Hughes |
16 |
Tawa Swimming Club |
+0.77 |
|
2:17.46 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fidel Poulsen |
16 |
Bream Bay Swim Club |
+0.67 |
|
2:17.57 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louis Appleby |
16 |
Nga Tai Tuatea a Taraika Swimm |
+0.64 |
|
2:19.84 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tavish Graham |
16 |
Stratford Amateur Swimming Cl |
+0.67 |
|
2:27.11 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Koen Dettling |
16 |
TBSS Central City Swimming |
+0.70 |
|
2:28.11 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/9/2022 6:46:03 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-09 18:46:06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Swimming New Zealand |
|
|
|
|
|
|