Results for Tureberg knatte Cup 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim och sporthall |
Arrangör: |
Turebergs simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 2 apr 2022 till den 2 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley flickor A/B A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
408 |
2:44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.62 |
398 |
2:45.62 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
385 |
2:47.49 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
380 |
2:48.11 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
354 |
2:52.12 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Bergqvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
319 |
2:58.21 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Ekengren |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.64 |
311 |
2:59.79 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
261 |
3:10.49 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matilda Holmerin |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
255 |
3:12.00 |
+27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hedvig Lindegren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.51 |
244 |
3:14.99 |
+30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nancy Karlmark |
2008 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-02 13:06:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley flickor A/B B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Evelina Kopparberg |
2009 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.63 |
418 |
2:42.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
376 |
2:48.79 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Uddeholt |
2009 |
Spårvägen Simförening |
+0.51 |
358 |
2:51.54 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
297 |
3:02.46 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
273 |
3:07.62 |
+24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
234 |
3:17.63 |
+34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lisa Alzén |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
198 |
3:28.93 |
+45.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lovisa Gyllbäck |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fabronia Nehme |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elisia Witt Hjort |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-02 13:06:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-02 13:06:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|