Results for Vest Årgang 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Fredag 16.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Aabybro, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
1. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer Årg. 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.75 |
598 |
1:02.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.35 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.54 |
533 |
1:04.57 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.91 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
519 |
1:05.14 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.91 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
491 |
1:06.36 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.87 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
483 |
1:06.74 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.50 |
(-10.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
455 |
1:08.07 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.37 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
Frem Odense |
+0.65 |
432 |
1:09.28 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.09 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.82 |
426 |
1:09.59 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.18 |
(-5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
419 |
1:09.96 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
416 |
1:10.13 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.68 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
408 |
1:10.57 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.89 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
402 |
1:10.94 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.52 |
(-7.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.70 |
399 |
1:11.10 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.31 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.74 |
397 |
1:11.24 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.64 |
(-23.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.69 |
394 |
1:11.42 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.78 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.62 |
393 |
1:11.48 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.73 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.63 |
392 |
1:11.56 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.54 |
(-12.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.61 |
389 |
1:11.70 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andreas Bindslev |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
372 |
1:12.77 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.88 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.85 |
371 |
1:12.85 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.70 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.65 |
371 |
1:12.88 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.64 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.49 |
369 |
1:13.00 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.28 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
358 |
1:13.72 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
353 |
1:14.07 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.43 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Morten Holst-Jensen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.64 |
350 |
1:14.28 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.78 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
347 |
1:14.50 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.66 |
(-22.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.55 |
346 |
1:14.59 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.11 |
(-7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.56 |
344 |
1:14.71 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.99 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
+0.65 |
340 |
1:15.03 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.81 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Edvin Smajic |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
335 |
1:15.38 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.93 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
320 |
1:16.54 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.14 |
(-9.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.73 |
313 |
1:17.09 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.31 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.60 |
305 |
1:17.80 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.50 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.78 |
302 |
1:18.06 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.67 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.77 |
295 |
1:18.65 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.60 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
286 |
1:19.41 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.70 |
(-10.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.83 |
280 |
1:20.03 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.72 |
279 |
1:20.13 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.13 |
(-10.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.73 |
276 |
1:20.36 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.52 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.75 |
274 |
1:20.56 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.05 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
273 |
1:20.70 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Johannes Ravn |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
269 |
1:21.14 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Magnus Østergaard |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.76 |
259 |
1:22.08 |
+19.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.20 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.52 |
254 |
1:22.66 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.16 |
(-14.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
251 |
1:22.99 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.89 |
(-12.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
249 |
1:23.22 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.09 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.88 |
248 |
1:23.28 |
+21.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.49 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
+0.64 |
246 |
1:23.57 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
+0.72 |
243 |
1:23.89 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.60 |
218 |
1:27.03 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.37 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.71 |
167 |
1:35.07 |
+32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-04-2022 18:20:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-04-2022 18:20.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|