Resultater for Vest Årgang 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 14.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Aabybro, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
1. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 400m Medley Herrer Årg. 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
690 |
4:53.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:08.14 |
(-14.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.67 |
679 |
4:54.89 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.73 |
(-6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
676 |
4:55.27 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.75 |
654 |
4:58.52 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.36 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
623 |
5:03.48 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.25 |
(+5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.64 |
620 |
5:03.95 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.69 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
617 |
5:04.39 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.94 |
(+5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
612 |
5:05.30 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.39 |
(-6.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.75 |
584 |
5:09.98 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.84 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
577 |
5:11.39 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:28.90 |
(-17.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
557 |
5:15.05 |
+21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.55 |
550 |
5:16.37 |
+23.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.72 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
545 |
5:17.35 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.16 |
(-17.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.69 |
536 |
5:18.97 |
+25.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.36 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.71 |
525 |
5:21.20 |
+27.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.82 |
(-11.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jacob Prytz |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.66 |
525 |
5:21.21 |
+27.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.28 |
(-11.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.80 |
522 |
5:21.88 |
+28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.36 |
518 |
5:22.68 |
+29.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.41 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.64 |
514 |
5:23.42 |
+30.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:36.48 |
(-13.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
498 |
5:26.87 |
+33.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.20 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.71 |
493 |
5:27.98 |
+34.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:52.18 |
(-24.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.78 |
492 |
5:28.27 |
+35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
491 |
5:28.57 |
+35.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:48.49 |
(-19.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
490 |
5:28.81 |
+35.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:43.85 |
(-15.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
482 |
5:30.60 |
+37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
Swim Team Odense |
+0.61 |
470 |
5:33.26 |
+40.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.20 |
(-11.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.68 |
469 |
5:33.50 |
+40.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:47.31 |
(-13.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.76 |
465 |
5:34.58 |
+41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.57 |
459 |
5:35.99 |
+42.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:49.08 |
(-13.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Frederik Klinkby |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
446 |
5:39.19 |
+45.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:36.92 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Christoffer Nonbo Laigaard |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
445 |
5:39.48 |
+46.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
+0.72 |
436 |
5:41.77 |
+48.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.86 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.77 |
431 |
5:43.18 |
+49.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:21.75 |
(-38.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sebastian Holt Poulsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
430 |
5:43.39 |
+50.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.32 |
(-16.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Christian Guldbrandt |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
412 |
5:48.28 |
+55.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.09 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.60 |
409 |
5:49.24 |
+55.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:51.29 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik N Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.52 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.62 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.61 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-04-2022 15:32:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-04-2022 15:32.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|