Tulokset Knattesimmet 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ålands Idrottscenter |
Arrangör: |
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Frisim/VU F/T13 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melissa Stålhammar Kierkegaa |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaisa Majasaari |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:04.66 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malva Sjödahl |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:05.20 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hedvig Kinnunen |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:05.73 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alicia Uebel |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:06.01 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alina Kärki |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:09.45 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:10.00 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noora Ekman |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:10.10 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Saukko |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:10.25 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viola Tojander |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:10.67 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Melina Hautaniemi |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:10.84 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lovisa Emanuelsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:12.03 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nora Lovisa Edin |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:12.30 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hilkka Salo |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:13.14 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oona Vaurio |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:13.40 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mette Selivaara |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:13.56 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Maya Bergström |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:14.05 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Selma Nordberg |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:14.05 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofia Fahlen |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:14.48 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Taimi Likki |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:15.41 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Liljeberg |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:15.44 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emmi Oksanen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:15.81 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Pihla Kapanen |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:16.22 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sara Hakonen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:16.23 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emmi Pekanheimo |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:16.39 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sanni Tyrni |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:16.48 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emilia Lauritzen |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:16.61 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sonja Walter |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:16.63 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elsa Engström |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:17.06 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elsa Jannergren |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:17.84 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Inka Tomula |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:18.97 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kaisla Savolainen |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:19.82 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Elli Sihvonen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:19.94 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Daniela Eloranta |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:20.18 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Eevia Marjamäki |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:20.22 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Kiira Rantanen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:20.38 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Hertta Myllymäki |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:20.75 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Elea Sarkki |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:21.01 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Liv Gullberg |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:21.33 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Lilja-Maria Viljanen |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:21.60 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Saara Sällilä |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:21.89 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Ekaterina Burnevskaya |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:22.14 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Christina Crona |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:22.30 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Nicole Nyström |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:22.45 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Helmi Rantala |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:22.72 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Aada Kanervo |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:22.85 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Alma Leinder |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:23.10 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Inka Jäntti |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:23.24 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Olivia Vanne |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:24.54 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Stella Lindbäck |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:24.85 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Minja Kautto |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:25.01 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Janessa Pihlava |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:25.50 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Emilia Olsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:26.63 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Aava Salmiosalo |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:26.98 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Maija Haapala |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:27.97 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Aleksandra Mattila |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:34.34 |
+30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Aada Lehtinen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:35.68 |
+31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Kerttu Repokorpi |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:37.80 |
+33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Sani Kärkkäinen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:41.25 |
+37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Emma Hamilton |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:42.96 |
+38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Olivia Nurmi |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:44.48 |
+40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Rebecka Roos |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:45.23 |
+41.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Isla Smeds |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:46.47 |
+42.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selinda Andersson |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
4.4 Felaktig start |
|
|
|
|
- |
|
Eva Riquelme Mac Donald |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
10.8 Förbjuden utrustning |
|
|
|
|
- |
|
Henna Mäkelä |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 16:54:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-09 16:56:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
|