Results for HCA Cup 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Afsnit 1 - fredag aften
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen |
Arrangør |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
6. maj 2022 to 8. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer (b) - Indledende |
|
|
HCA reko |
26.41 |
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
Farum Svømmeklub (DK) |
Odense (DK) |
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
Swim Team Odense |
+0.68 |
313 |
35.03 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
238 |
38.40 |
+3.37 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 47.37 |
(-8.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.76 |
202 |
40.51 |
+5.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
Swim Team Odense |
+0.65 |
201 |
40.59 |
+5.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 42.02 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anes Ramadani |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.84 |
120 |
48.24 |
+13.21 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Torarenni Brøndum |
2010 |
Swim Team Odense |
+0.88 |
102 |
50.91 |
+15.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 54.00 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valdemar Pii Walther |
2010 |
Swim Team Odense |
+0.64 |
99 |
51.42 |
+16.39 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 54.00 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Baadsgaard |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.78 |
97 |
51.70 |
+16.67 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Milad Fahim |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.70 |
85 |
53.97 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marius Drotner Anderschou |
2012 |
Swim Team Odense |
|
53 |
1:03.25 |
+28.22 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Erik Wehberg |
2012 |
Swim Team Odense |
+0.78 |
45 |
1:06.47 |
+31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
August Outze Maiborg |
2010 |
Swim Team Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Abou Lebde |
2012 |
Swim Team Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-05-2022 20:20:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 15:11.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|