Resultater for HCA Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Afsnit 2 - lørdag morgen
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen |
Arrangør |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
6. maj 2022 to 8. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer (js) - Indledende |
|
|
HCA reko |
55.84 |
|
|
|
Nathalie Lindborg |
1991 |
Föreningen Trelleborg (S |
Odense (DK) |
17-05-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
+0.68 |
667 |
59.18 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.30 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
617 |
1:00.72 |
+1.54 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 58.41 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
My Phuong Bui |
2003 |
Swim Team Odense |
+0.69 |
592 |
1:01.58 |
+2.40 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.95 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
+0.77 |
584 |
1:01.83 |
+2.65 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.56 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
580 |
1:02.00 |
+2.82 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.15 |
(+4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
+0.78 |
539 |
1:03.51 |
+4.33 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.56 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.72 |
524 |
1:04.12 |
+4.94 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.72 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.80 |
508 |
1:04.79 |
+5.61 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.10 |
(+4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
Swim Team Odense |
+0.69 |
485 |
1:05.78 |
+6.60 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.31 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.75 |
469 |
1:06.51 |
+7.33 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.13 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Janni Martinussen |
2001 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.71 |
456 |
1:07.16 |
+7.98 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.74 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
453 |
1:07.32 |
+8.14 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.06 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding SK |
+0.74 |
449 |
1:07.50 |
+8.32 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.73 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding SK |
+0.70 |
430 |
1:08.48 |
+9.30 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.75 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Pedersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.81 |
425 |
1:08.76 |
+9.58 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.22 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alvina Vahala Hvass |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
+0.74 |
394 |
1:10.50 |
+11.32 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.50 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helena Bett Andersen |
2007 |
Frem Odense |
+0.69 |
394 |
1:10.51 |
+11.33 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.20 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Søgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.78 |
389 |
1:10.78 |
+11.60 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.71 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
384 |
1:11.10 |
+11.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.82 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.80 |
373 |
1:11.79 |
+12.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.38 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isabella Aurbo Herold |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
+0.76 |
370 |
1:11.98 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.95 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
Frem Odense |
+0.79 |
362 |
1:12.54 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.88 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
+0.73 |
351 |
1:13.25 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.21 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lærke Dyrebjerg Huusfeldt |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
+0.77 |
345 |
1:13.68 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.72 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofie Holm Rasmussen |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.77 |
311 |
1:16.30 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.64 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lisa Bjergmann Jensen |
2007 |
Frem Odense |
+0.68 |
308 |
1:16.53 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.45 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Rasmine Johansen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.76 |
307 |
1:16.65 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.92 |
(+5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Naya Blyn |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.71 |
267 |
1:20.27 |
+21.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.40 |
(+7.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding SK |
+0.77 |
256 |
1:21.41 |
+22.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anna Dørk |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.66 |
254 |
1:21.56 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.02 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Annika Hansen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.77 |
227 |
1:24.69 |
+25.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.17 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.90 |
215 |
1:26.24 |
+27.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.07 |
(+5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ea Rosenkjær Bjørnholt |
2001 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.74 |
175 |
1:32.37 |
+33.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.96 |
(+11.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia S. Skøtt |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.49 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
Swim Team Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sandra Cecilie Schmidt |
2005 |
Frem Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-05-2022 09:51:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 15:13.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|